[PASOZYTY] temat glowny

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: GoHa »

dzieki... bede zdawala relacje... mam nadzieje ze bedzie lepiej... bo ma tez spore rany otwarte juz.. i strupki sie robic nie chca... za tydzien doczepie do zastrzykow reszte bandy... beda mialy koniec kuracji tydzien pozniej... Martwi mnie tylko to ze swierzb sie gdzies ukryje i zaatakuje z nienacka pozniej... Jak dlugo dziala ten lek? jaki jest okres ochronny?
Dobrze jest być kochanym... :)
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: GoHa »

I jeszcze jedno... W jaki sposob zabiezpieczyc otoczenie zeby nie bylo ryzyka ze sie zaraza znowu? Klatke moge czyscic czesto... ale zwirek tez moze miec w sobie jakies larwy... nie moge go wymieniac co chwile bo bym zbankrutowala.. zreszta mija sie to z celem bo larwy moga byc w dywanie.... czy mozna spryskac pokoj np. virkonem? Macie jakies pomysly?
Dobrze jest być kochanym... :)
bazik
Posty: 118
Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:07 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: bazik »

Ja cała klatę myję manusanem, ale co do dywanu? Moze go poprostu pożadnie wyprac?Są takie specjalne środki. Myślę, że piana, która z tego płynu powstaje( np. Vanish chyba jest do dywanu) wybije wszystkie świństwa. No nie wiem.JA tylko próbuję. Pamiętaj, żeby pazurki szczuraski miały obcięte, bo rozwalaja ranki jeszcze bardziej.Wiem to niestety z doświadczenia.
" Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.."
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: olka »

Virkon z założenia słuzy do dezynfekcji np. chlewu - więc umycia gładkich powierzchni...nie wiem czy spryskanie dywanu da oczekiwany skutek...spróbować mozna :wink:
Olka
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: GoHa »

No ... dzis mija 5-ty dzien po zastrzyku i juz dozo lepiej... strupki sie goja, odpadaja, leos sie prawie nie drapie...;] reszta towarzycha tez... ;] Superrrr.... ja sie zabieram za systematyczne odkazanie powierzchni domestosem i Virkonem dywan pryskam... ;]
Dobrze jest być kochanym... :)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: oliwi@ »

odświeżam stary temat, bo nowego nie ma sensu tworzyć.

Kupiłam już zawszołowanego szczurka... nie ma jeszcze tego aż tak źle ale już widać jajeczka na futerku po tym robactwie :( maluch ma około 7-8 tygodni... proszek na pasozyty nie pomaga... czy frontline nie bedzie dla małego za silny ? no i jeszcze jedno... czy małemu nic sie nie stanie jak to zliże ?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Ania »

Dla takiego malca może być zbyt silny.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Sandrex »

Zaraz zaraz; wypiekac w piekarniku trociny :?: 200 st na 5 minut tak po prostu moze byc w formie do ciasta :?:
No dobrze ale w takim razie co z siankiem. Zaopatruje sie w sianko w dobrym sklepie a gdybym chciala je "wypiec" to chyba by same wiory zostaly :?: Pptrzebna odpowiedz :!:
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Ania »

Lepiej, żeby były na blasze - wtedy jest gwarancja, że temperaturza wszędzie dotrze. Co do siana - obawiam się, że mogłoby się w tym czasie zapalić.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: oliwi@ »

to co w końcu mam zrobić... jak nie frontline to co ? proszek na pchly nie działa...
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Beeata »

osobiscie uwazam za najskuteczniejszy zastrzyk ivermectinu (podskorny).Zabija zarowno pasozyty zewnetrzne w tym swierzb jak i wewnetrzne
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: oliwi@ »

ale to mały szczuras - 7 tygodni, a poza tym nie chcę go kłuć... jak narazie to skórka i kosteczki... nawet nie ma gdzie wbić igły... czy moglabym wziąć frontline'u od weta i zama w domu małeho lekko natrzeć tym nanosząc wpierw na szmatke, a potem na futerko ?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: krwiopij »

frontiline dziala, kiedy wniknie w skore - wiec nacieranie przez szmatke niewiele da... zreszta jest dosc niebezpieczny...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: oliwi@ »

ok... ale mowicie mi co jest niebezpieczne tylko... a ja nadal nie wiem czy jest inne wyjscie niż zastrzyk ? a pasozyty dalej sie nie ruszają z miejsca :/
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Beeata »

Igly dla gryzoni sa krociutkie i chudziutkie a zastrzyk podskorny w zasadzie bezbolesny .Gdzie mialby sie wet wkluc? Pod skore na karku .Ja tam nie wiem,ale moim zdaniem to najbezpieczniejsze,niczego sie nie nalize i nie zatruje . trzeba tylko zadadac zeby wet dokladnie(!) obliczyl dawke leku a o bol zwierzaczka sie nie martw,byc moze nawet nie zauwazy ze mial zastrzyk.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”