[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Jessica »

jako ze ja tez jestem ''Tosia" to dla dobra Twojej Tosi radze przygarnij dla niej towarzyszke. bedzie smutna i osowiala, nawet jakbys poswiecil jej caly dzien to nigdy nie zastapisz jej szczurzego towarzystwa. szczurki porozumiewaja sie przez nieslyszalne dla nas dzwieki bez tego bedzie samotna.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Maszka »

To ja pokaże swoją:
Z przodu:
Obrazek
Z góry:
Obrazek
Prawy bok:
Obrazek
Lewy bok:
Obrazek

Kletka: 40/ 70/ 80. Mieszkają tam dwie panny.

Mile widziane: ocena, uwagi i jakieś propozycje ;)
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: CzarrnaWdowa »

według mnie za mało półeczek do biegania, ale to tylko moje zdanie ;)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Maszka »

No półeczek mało, bo maja tylko ten duży wiklinowy koszyk i mniejszy plastikowy. Ale stwierdziłam że teraz nie będę inwestować w półki w tej klatce, bo zabieram się za budowę duuużej willi, wiec kasę oszczędzam żeby tam było babom jak najlepiej - teraz to jest chwilowe ;) A moją przyszłą klatuche będe miała o ogromnych wymiarach zwłaszcza jak na 2 kobity. Stelażem będzie taki regał metalowy jak są w hurtowniach, z półkami i będzie o wymiarach uwaga!.. oszalałam!... podstawa 100 na 60 wysokość 200 ;D Moja rodzina już wie od dawna że mi odbiło :D (chociaż moja babcia twierdzi że teraźniejsza klatka jest zaduża jak na tak małe stworzonka i powinnam kupić mniejszą! ::) ja jej nie rozumiem?! :-\
Awatar użytkownika
Berdog
Posty: 142
Rejestracja: pn sie 04, 2008 5:08 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Berdog »

Maszka pisze:A moją przyszłą klatuche będe miała o ogromnych wymiarach zwłaszcza jak na 2 kobity. Stelażem będzie taki regał metalowy jak są w hurtowniach, z półkami i będzie o wymiarach uwaga!.. oszalałam!... podstawa 100 na 60 wysokość 200 ;D Moja rodzina już wie od dawna że mi odbiło :D
Przyznaj się kogo jeszcze w nowej klatce będziesz trzymać? ;D
Bo nie uwierzę że tylko dwa szczurki ;)
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Maszka »

no niestety, tylko moje dwie kluchy będą... ::) Dopóki mieszkam z rodzicami (a jeszcze trochę pomieszkam) to chyba nie ma mowy o powiększeniu stada :-[ Oni się ledwo na jednego zgodzili... drugi był "nie z mojej winy" - czyt. ja opieprzu nie dostałam, tylko babcia, za sprowadzenie do naszego domu za pośrednictwem siostry :D Je się staram na trzeciego (chciałam kastrata z Warszawy z Oazy), ale moi rodzice wszystko wiedzą lepiej. ale nie ważne że oni ani nie sprzątają, podczas wyjazdów opiekuje się nimi starsza siostra, nie płacą (bo ja wszystko kupuje za kasę np. z urodzin, świąt bo "kieszonkowe" się kapnie czasem 10...) Ja ich nie rozumiem... oni to robią chyba dla zasady, że mają "władzę" nade mną i nad tym co robię ??? eh... Już mi się pomysły wyczerpały jakby tu jeszcze namówić...

A z klatka ruszam jak tata trochę garaż ogarnie, i biorę się za wyszlifowanie, zrobienie otworów i pomalowanie pokostem. A potem może w końcu mi się uda załatwić transport (czyt. tata + samochód) to jadę po siatkę, i wszystkie inne śrubki i śrubeczki ;D Mam nadzieję że się uda :D
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: UprzejmaCegła »

Maszka pisze:Ja ich nie rozumiem... oni to robią chyba dla zasady, że mają "władzę" nade mną i nad tym co robię ??? eh... Już mi się pomysły wyczerpały jakby tu jeszcze namówić...
Rodzice zawsze będą wiedzieć lepiej, bo są "dorośli", swoje przeżyli i... mają staroświeckie poglądy na świat. Mój ojciec ciągle mi gadał (gdy przygarnęłam 1-wszego ciula), że jak tak może być i on nie pozwoli by jakiś "kanalarz" mieszkał u nas. Z czasem zaczął oglądać Apolla, nic nie powiedział na Hadesa, a o ostatniej czwórce powiedział: "ładne!" ;D trzeba wszystko powoli i z dystansem, a nawet rodziców (o dziadkach i babkach nie wspomnę) da się przekonać :P

Zbieram na klatkę i jak na razie mam odłożone 5 zł, jak ktoś skory do pomocy to zapraszam tutaj ---> http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=23756&start=15

A co myślicie o tym, by klatkę 80x48x78 połączyć z 57x35x54? Ale w taki sposób, że:
1. Wywalić górne drzwiczki w większej klacie.
2. Wyciąć kwadrat (wielkości wywalonych drzwiczek) w kuwecie mniejszej.
3. Postawić mniejszą na większej i połączyć obie jakimś drutem by te otwory były ze sobą "zgrane".
Mogłoby tak być?
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: sr-ola »

UprzejmaCegła pisze:A co myślicie o tym, by klatkę 80x48x78 połączyć z 57x35x54? Ale w taki sposób, że:
1. Wywalić górne drzwiczki w większej klacie.
2. Wyciąć kwadrat (wielkości wywalonych drzwiczek) w kuwecie mniejszej.
3. Postawić mniejszą na większej i połączyć obie jakimś drutem by te otwory były ze sobą "zgrane".
Mogłoby tak być?
ja kiedyś jak chciałam łączyć klatki myślałam podobnie ale bez kuwety należącej do tej mniejszej klatki:
1. wywalić górne drzwiczki w większej klacie
2. ułożyć na niej mniejszą klatkę (bez kuwety), połączyć, żeby się nie ruszała

Gdyby była dziura w mniejszej kuwecie to i tak żwirku nie ma sensu dawać bo by wylatywał przez dziurę w podłodze. Ja myślałam bardziej o tym, żeby na suficie tej większej (a w tej sytuacji podłodze tej mniejszej) położyć taką mniejszą kuwetę (u mnie byłoby na nią kawałek miejsca, mam akurat taką jakby kocią, ale są też takie np. narożne dla królików). Żeby nie niszczyć nieodwracalnie tej mniejszej klatki, bo nigdy nie wiadomo czy się nie przyda w okresie łączenia kolejnego szczurka ;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: klimejszyn »

ja mam tak połączone klatki. gorne drzwiczki sa wywalone a na klatke jest polozna druga klatka, bez kuwety, polaczone grubym drutem ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: sssouzie »

przerobiłam trochę wnętrze...klatka jest willą raczej mało używaną dla moich trzech kleptomanek.
nie używam ściółki to co leży w kuwecie to szmatki-materiałowy kalejdoskop.
Półeczki zawdzięczam Paweł69, dostałam wraz z wyposażeniem- i świetnie się sprawują, bo nie są zanadto obsikiwane (przy tak "częstej" obecności trudno, żeby były ;) )
ta dziura w najwyższej półeczce chyba była do gałęzi- ja takowej nie mam, służy tylko do zejścia na niższą półeczkę, dosyć mały odstęp tam jest, ale to tylko zejście jest, a one chodzą na czterech łapkach a nie na dwóch ;)
toto czerwone to kaptur, kiwa się trochę no i rzadko korzystają- ale korzystają :D
fioletowy hamaczek jest a la trampolina, jest raczej półeczką niż spaniem. fioletowy rękawek- nie wiem jak go usztywnić trochę, w wejścia wszyłam wycięte kółka z tego co co zostało po taśmie klejącej. dolny hamaczek jest obgryziony :D jak widać.
mo i...to chyba znów stadium przejściowe, jak będę miała pomysły to coś porobię :D

Obrazek Obrazek
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Isiaczek
Posty: 419
Rejestracja: pn maja 18, 2009 1:15 pm
Lokalizacja: Garwolin/Warszawa
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Isiaczek »

Nie mogę się napatrzeć na twoją ścianę, świetna jest! :D

Ale żeby nie było off'a to powiem, że mam takie samo poidełko. I zapytam jak przymocowałaś te półeczki?
pusto... :(
TM: Rezus, Khazar, Fermin, Grand, Kruszon, Manfred vel. Mikroś, Putin, Bao

"Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."(Janusz L. Wiśniewski)
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: pyza008 »

Sssouzie, bardzo fajna klatka:)

Isiaczek, nie sądzę, że to ściana bo na tym drugim zdjęciu się kończy;P
no chyba, że to jakiś parapet czy coś;]
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: bubu »

to chyba jednak ściana ,to z boku to może być jakiś mebel ;D

no ale już nie róbmy off top'a . :)
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: sssouzie »

heh, to na czym ściana się "kończy" to komoda dziewczyn ;)
w pokoju mam tylko jedną ścianę z tapetą- to właśnie te kwiatki- pozostałe trzy ściany są malowane ;) (z całym pokojem w kwiatki oczopląsu bym dostała ::) )

miło mi, że się wam podoba ;)

półeczki zaczepiłam...hmm, były wycięte takie małe dołki, które były świetnie wpasowane w pręty.
trochę się namordowałam z montowaniem tego, ale jest trwałe. główne oklaski należą się Paweł69
kiepsko to tłumaczę- lepsze fotki może będą :D
Obrazek Obrazek Obrazek
...czyż nie dobija się koni...?
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: pyza008 »

mi chodziło o to zdjęcie drugie gdzie ściana się kończy u góry a nie z boku^^
heh ale już rozumiem;]


aj te półki...ja jak wkładałam już gotowe to mi się klatka w pałąk wygięła zanim je przymocowałam xD
ale przynajmniej się dobrze trzymają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”