Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Basia_el
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 07, 2006 11:38 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Basia_el »

Zapomniałam tez o pestkach dyni(słonecznik i dynia nie solone i nie prazone) , w miseczce taz mialy caly czas pokar vitapolu dla szczurkow. Wsklepie zoologicznym m ozesz tez kupic suszone brokuly- które działają podobno antyrakowo :D
Doma daj znac co u Nedi ;)
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: hipoteka »

maluch właśnie buszuje w klatce Ptysia.
Kiedy ten zbliża się do niego, to troszkę się boi, często ucieka.

I właśnie, mam pytanie. Czy to normalne że Ptyś wącha ciągle imtymne miejsca malucha i zlizuje mocz Eklerka?
Robi o za każdym razem kiedy maluch jest obok niego.
Ekler czasem poddaje się mu i czeka aż ten odejdzie, albo ucieka- wtedy Ptyś biega za nim i czasem dochodzi do bijatyk.

Nie wiem czy zostawić malucha w klatce na noc, boje się że starszy zrobi mu krzywde...
ajć... pomóżcie:)
Doma
Posty: 339
Rejestracja: czw paź 05, 2006 5:55 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Doma »

Lola też wąchała Nedi w imtymne miejsca. Myśle, że to normalne. Ale z tym moczem to nie wiem :drap: U mnie doszło właśnie przed chwilą do dwóch malutkich bijatyk na hamaku, ale skarciłam za to Lole i mam nadzieje, że nie bedą częste.
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2006 10:35 pm przez Doma, łącznie zmieniany 1 raz.
"Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość."
Basia_el
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 07, 2006 11:38 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Basia_el »

Moze nie wk ldaj go jeszcze do klatki :? Nie wiem jak się zachowują samce. dobrze by było zeby jakiś doswiadczony hodowca się wypowiedział. Hipoteka trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :thumbleft:
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2006 10:42 pm przez Basia_el, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: limba »

ekhm dzial Stadko sie klania ;) Doma, tez musisz nauczyc sie rozrozniac zabawe od bijatyki. Szczury jak sie bawia to wyglada jakby sie bily. hipoteka, skoro juz sie wypowiadam ;) lepiej niech kilka dni pospotykaja sie na neutralnym tereni, a dopiero jak bedziesz miala czas ich miec na oku np weekend to wtedy wloz do klatki.
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2006 11:04 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: hipoteka »

limba81, zrobie tak, jeśli dzisiaj dojdzie do jakichś większych sporów;)
Basia_el
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 07, 2006 11:38 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Basia_el »

Kasia...123 co tam u Shiro? :jezor2:
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: kasia...123 »

u Shiro świetnie :D
nadal są zgrzyty miedzy szczurami ale na szczęście to nic poważnego...jedynie małe przepychanki, szarpanki i ustawianie małej po kątach. Najważniejsze że nic jej nie jest i po chwili znów biegnie do Starszyzny żeby je pomęczyć :D hehe.
Malutka aż rwie się na ręce i jest bardzo miziasta :) wystarczy że podejdę do klatki to ona pierwsza przy drzwiczkach czeka.
Dzisiaj po przyjściu ze szkoły szukałam jej chwilke po całej klatce a później spojrzałam w hamak i widzę jej nosek a reszta ciałka pod Bazylą i Dewi :) hehe...wślizguje się w najcieplejsze miejsca spryciula mała.

Mojej mamy i cioci sercem zawładnęła bo obie uważają że jest przeurocza. Obawiałam się że mamie się nie spodoba czerwonooki szczurek i będzie mi gderała "mogłaś już ładniejszego przygarnąć"...ale o dziwo powiedziała że oczka dodają tylko uroku a ogólnie to taka biała kuleczka mała :D i wszyscy w domu się z niej śmieją że jest taka mała i niepozorna przy tych dwóch wyrośniętych babach :D
klik <--- galeria moich uszatych
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: hipoteka »

Pokuszę się o kilka zdjęć:

1. Nie mogłam się powstrzymać, Ptyś tak słodko leżał i aż prosił się o zdjęcie:-)
http://img385.imageshack.us/img385/2175/fotki072mv9.jpg

2.Tutaj potworki w dolnej części całej klatki. Ptyś śpi, a Eklerek biega po klatce:-)
http://img394.imageshack.us/img394/6/fotki066bk0.jpg

3.Tutaj wygląda jakby razem spali, jednak w rzeczywistości Ptyś śpi w swojej czapce, a Ekler siedzi obok i najwyraźniej coś... je:-)
http://img463.imageshack.us/img463/5094/fotki071zp0.jpg
Ostatnio zmieniony śr lis 08, 2006 5:36 pm przez hipoteka, łącznie zmieniany 1 raz.
Doma
Posty: 339
Rejestracja: czw paź 05, 2006 5:55 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Doma »

U mnie wszystko ok. Dzisiaj była sesja zdjęciowa. Zdjęcia będą póżniej. :D Właśnie Nedi pije wode z poidełka :hihi: Troche walczyły o domek. Lola oczywiście wyganiała Nedi. Zastanawiam sie czy nie wyjąc tego domku.... Zobacze jak będzie dzisiaj :D
"Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość."
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: kasia...123 »

dzisiaj u Shiro znalazłam zadrapanie pod futerkiem, ale to nic poważnego...widocznie dziewczynki się posprzeczały wczoraj ostrzej kiedy byłam w szkole. Bo zadrapanie nie wygląda na nowe a wczoraj niestety wróciłam ze szkoły o 17 i mało poświęciłam szczurkom czasu. Starsze puściłam na podłogę, małą na kanape i musiałam sama zająć się innymi rzeczami i dlatego nie zauważyłam u małej zadrapania.
No ale co najważniejsze nie boli ją to, ładnie się goi i mała nie ucieka przed Dewi i Bazylą więc jest dobrze.

Hipoteka śliczne zdjęcia :) Ptyś jest bardzo fotogeniczny
no i Doma nie mogę się doczekać na zdjęcia Twoich szkrabów.
Ostatnio zmieniony śr lis 08, 2006 6:56 pm przez kasia...123, łącznie zmieniany 1 raz.
klik <--- galeria moich uszatych
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: hipoteka »

mój mały ma delikatne zadarapanka od czasu do czasu i bardzo małe, ale to widocznie od tego jak włazi na Ptysia a ten go łapkami spycha i wyszukuje czegoś w jego sierści.

Dziś Ptyś cały dzień, od rana do teraz jest razem z Eklerkiem w klatce i od czasu do czasu poza klatką.

W czasie kiedy byłam w szkole, dyżur miała moja mama. Dzwoniłam do niej na każdej przerwie by sprawdzić czy na pewno się nic nie dzieje:-)
Według mojej mamy było wszystko okej, i faktycznie Ptyś nie zrobił mu krzywdy.

Teraz nawet jak maluch skacze sobie z jakiejś półeczki prosto na Ptysia który smacznie śpi, to ten zrywa się jakby chciał zaraz tego kogoś zabić, ale patrzy że to malec i daje sobie spokój:-)
Wszystko jest na dobrej drodze:-)

Taak Kasiu, zdecydowanie Ptyś jest strasznie fotogeniczny:-)
Zawsze śmiesznie wychodzi na zdjęciach, a malca trudno złapać, bo taki zwinny i ruchliwy jest :roll: :thumbleft:

Ah no fakt, Doma dawaj fotki maluszków:-)
Basia_el
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 07, 2006 11:38 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Basia_el »

Hipoteka jaki Ptyś jest słodziudki :lol: Taka kizia mizia :thumbleft: z niego.
Wszystko wskazuje na to, ze twoje ciasteczka dojdą do porozumienia. :D

Kasia...123, Shiro zachowuje się tak samo jak Zuza. Kiedy Misia sobie słodko śpi, ona wchodzi po niej, ciągnie za wąsiki albo podszczypuje. Cierpliwość mamusi po woli się wyczerpuje i gdy Zuza za bardzo rozrabia to Miska ją karci, (na 30 sekund jest spokój) ale potem wszystko zaczyna się od nowa :jezor2: To jest mała rozrabiara.

Doma czekamy z niecierpliwościa na zdjęcia Nedi. :thumbleft:
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: hipoteka »

Pierwszą noc potworki były ze sobą i kolejny cały dzień.
Jest super:-)
maluch pozwala sobie już na przybieganie do Ptysia, łażenie przy nim, za nim pod nim, na nim i ie boi się już aż tak.
Ptysiu nic mu nie robi tylko czasami zlizuje mocz malucha i iska go.
Dziś nawet spali obok siebie na półeczce:-)

Doma, Doma czekamy na zdjęcia:-)
I od Ciebie Kasiu też:-)
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: kasia...123 »

ja powiem tylko tyle że Shiro to straszna zboczenica :D hehe...całą noc biegała i naskakiwała na Dewi a ta przed nią uciekała po całej klatce :D aż mi się jej szkoda zrobiło :D hehe...bałam się że jak Dewi się zezłości to zrobi małej krzywde ale była pełna kulturka. Tylko przewalały żwirek po klatce co sprawiło że miałam małe problemy z zaśnieciem...ale dałam rade.
Stwierdziłam po za tym że bardzo dobrze sie stało że Shiro trafiła do nas bo Bazylka jako już można powiedzieć seniorka nie lubi się ganiać po klatce z Dewi która wciaż ma dużo wigoru jako nie spełna roczna szczurzyca. Bazylka może teraz sobie nawet w nocy więcej pospać bo Dewi jej nie szturcha żeby się z nią pobawiła :D

http://szczury.org/album_page.php?pic_id=7689 <-- Shiro i Dewi
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=7690 <-- Shiro i Bazylka
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=7691 <-- ułożenie do snu :D
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=7692 <-- i tutaj już Bazylka śpi na moim ramieniu :D

Muszę od siostry cyfrówke wziąć to będą zdjęcia lepszej jakości bo to wszystko z komórki...ale co nie co widać na nich :)
Ostatnio zmieniony czw lis 09, 2006 5:51 pm przez kasia...123, łącznie zmieniany 1 raz.
klik <--- galeria moich uszatych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”