Psy rasowe i kundelki.

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Nina »

Moja sucza w wyjątkowo głupiej pozie: Obrazek :D

Głuptas z niej straszny :) adhd identyczne jak wtedy, gdy miała 3 miesiące... no dobra - gorsze ::) Ale piekielnie inteligentne z niej stworzenie :) Ostatnio ucze ją robić piruety bo już mi brakuje pomysłów na komendy xD Zaczyna nam wychodzić :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Carmenu$
Posty: 59
Rejestracja: sob gru 26, 2009 11:20 am

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Carmenu$ »

Ja mam 2 Owczarki Niemieckie;)
Jednej jest z rodowodem...Vigor Igbero dla przyjaciół Zoltar;)
Drógi bez rodowodu i jeszcze mam jamniczne miniaturke Zulę;D
Uwilbiam psy i też uważam że to najlepsi przyjaciele człowieka
No jeszcze konie musze do tego włączyć bo je uwilbiam ;P
Są kochane i jak dla mnie Owczarek Niemiecki to najwspanialsza rasa ;D:)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Babli »

Pomocy mi trzeba :-\ Mam jakiś czas u siebie 4-miesięcznego szczeniaczka, jest mojej siostry, ale na święta przyjechał. Nie mam żadnego weta czynnego obecnie [szukam dalej], a pieskowi napuchły potwornie oczy i cały pyszczek.. Nie wiem co to może być, jak temu zaradzić i czy to groźne. Tak więc proszę Was o pomoc.
Zdjęcie:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: susurrement »

nie ma może uczulenia na coś?

wg mnie na początek powinien dostać steryd (żeby zeszła opuchlizna).
no i trzeba szukać przyczyny..

koniecznie do weta!
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Carmenu$
Posty: 59
Rejestracja: sob gru 26, 2009 11:20 am

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Carmenu$ »

SUSSEREMENT jak dla mnie masz racje!
To pewnie uczulenie...
Moja jamniczka urodziła 3 szczeniaczki słodkie były... wszystkie srzedane i trafily do wspaniałych domków
Franio piesek który trafił do Pani Pauliny jest kochanym i rospieszczanym szczeniakiem ;D
Ostatnio pojechali z nim na szczepienie po tej sczepionce dostał alergi wlasnie na ta szczepionke...
wygladal zupelnie jak twoja sunie
ca;y spuchniety
radze szybko pedzic do weta!
Pozdrawiam i mam nadzieje ze bedzie dobrze
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Kameliowa »

Jeśli chodzi o posiadanie psów rasowych niestety mam złe wspomnienia. Miałam parę ładnych lat temu dwa rottweilery. Były to najkochańsze psy na świecie, ale w późnym wieku strasznie cierpiały na reumatyzm, paraliże, niedowłady itp To strasznie widzieć jak tak potężne radosne zwierzaki są unieruchomione.. Zwłaszcza jeśli się wie, że niektóre rasy mają pewne genetyczne schorzenia. Obecnie posiadam kundla Marlona Brando i coś co wygląda jak owczarek niemiecki, Bonnie.

Mam nadzieję, że mnie nikt teraz nie zaszlachtuje, ale uważam, że prawdziwy pies jesz średni lub duży. Nie mogę poprostu znieść yorków, pinczerków, cziłała (jak to tam się pisze) itd. Ani to człowieka czy domu nie obroni, intruzów nie przegoni, na spacer trzeba to ubierać i to tylko latem, bo jak zimą skoro śniegu więcej niż psa?? Wiem, że może ludziom w blokach zastępują prawdziwego psa... ale?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Zorlis »

Carmenu$ pisze: Moja jamniczka urodziła 3 szczeniaczki słodkie były... wszystkie srzedane i trafily do wspaniałych domków
Sweeeet... :-\
Że się tak spytam - sucz z rodowodem?

Cóż, chodził raz nad Wartą facet z cieczkującą ONką, szukał dla niej chłopa, że się tak brzydko wyrażę. Na szczęście, mojego psa bardziej interesował patyk, niż poszerzenie grona bezpapierowych pseudoowczarków o kolejne szczeniaki.
A brzydki nie jest, prawda? ;)

Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: xMsMartax »

Uroczy :)

Niestety ludzie rozmnażają cały czas "nie rasowe" psiaki "w typie" . Mój TŻ ma suke beagle, którą już planują rozmnożyć. Suka oczywiście papierów nie ma, choć przyznam , że jest typowym beagle . A że beagle nawet nierodowodowe dość wysoko "chodzą" to pojawiła się chęć zarobienia na pieskach. Może nie tylko zarobienia a też nacieszenia się szczeniakami (jeden jak coś być może trafi do mnie, dla moich rodziców) ale sama nie wiem... najgorsze jest , że nie mam tu nic do gadania
Obrazek
Carmenu$
Posty: 59
Rejestracja: sob gru 26, 2009 11:20 am

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Carmenu$ »

Zorlis... Zuleczka (jamniczka) niestety nie ma rodowodu sorki za skromność ale jak dla mnie jest śliczna;P
Za to ten Owczarek Zoltar jak już mówiłąm ma rodowód;D

Ale faktycznie twój psiak jest ładny...
Bo jak dla mnie niektóre psy bez rodowodu są czasem dużo ładniejsze niż te z papierami;P
Oczywiście Zulka została dopuszczona do ślicznego jamnika który też nie ma rodowodu ale szczeniaki wyszły piękne ;)
Tak że to był przemyślany miot;)

A może twój psiak nie był zainteresowany ponieważ ta suczka nie miała cieczki a pan sie nie znał ;P
Pozdrawiam ;D
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Joanka »

Hmm... Wiec uważasz, że kryterium dopuszczenia psa do rozrodu powinna być "uroda"? :/
Trzymajcie mnie.
Carmenu$
Posty: 59
Rejestracja: sob gru 26, 2009 11:20 am

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Carmenu$ »

Nie nie... źle mnie zrozumiałaś... nie chodzi mi o urode mówiąc że przemyślany miot
Chodzilo mi o o że ten miot był zaplanowany a nie np. ze ktos nagle mu sie zachciewa szczeniaków i szuka obojetnie jakiego psa
Bo np. ktoś sie może nie znać i dopuści do zadużego psa i wtedy będą kłopoty... albo ktos suczki nie pilnuje

wiec nie chodzilo mi o urode
oczywiscie jak ktos chce psy z rodowodem to raczej nie dopusci do jakigos innega psa innej choćby rast
ale to juz z innej beczki
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: zalbi »

Babliś, nie wiem na ile Ci pomogę, ale mogą to byc problemy z nerkami.. a to u psa dośc poważne.

Znajdzie weta, psiak jest młody a jeżeli to rzeczywiście nerki to może tego nie przeżyc.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Zorlis »

No paczpani. A ja tu żyłam w przekonaniu, że planowane mioty to tak raczej w hodowlach się zdarzają. Takie, wiadomo, zapowiadane z czasami i rocznym wyprzedzeniem, poprzedzone badaniami suki i psa, żeby wykluczyć potencjalne problemy zdrowotne, no i sprawdzeniem, czy będą chętni na psy. Ale, widać, myliłam się... ::)
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: xMsMartax »

Mam pytanie z innej beczki. Na czym polega posiadanie rodowodu przez psa. Oczywiście wiem , że przodkowie itd. Ale czy wtedy TRZEBA jeździć z psem na wystawy? Moi rodzice nie chcieli/ nie chcą rodowodowego psa tylko dlatego , ponieważ nie mają czasu ani ochoty jeździć z nim na wystawy a ich znajomi uważają, że jeśli pies z rodowodem nie jest wystawiany to traci rodowód ::)
Na szczęście z mojego nie rodowodowego jamnika wyrósł jamnik, ale pamiętam jak sie kiedyś stresowałam , że wyrośnie jakiś mieszaniec nie przypominający w dorosłości jamnika .
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: zalbi »

Ms, nie, nie trzeba jeździc na wystawy. bzdury Ci opowiadają. rodowód to czysta linia a nie wystawy.
oczywiscie, np, gdyby chciec potem takiego psa za reproduktora to gdyby mial kilka tytułów fajnych z wystaw to miałby wieksze "branie".


Carmenus, o, pseudohodowca nam się znalazł... Biedne psy. I jeszcze kundle sprzedawac.. kundle mozna oddac, a nie sprzedawac.. ::)



Ja tez nie znoszę małych psów.. tych piszczących yorków itd. Pies to pies i nie "szczur", bez obrazy dla szczurów.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”