Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Lucjan sobie śpi na hamaczku, a pod hamaczkiem ma futrzana czapę :)
Malwina wczoraj nie mogła się podrapać za uchem, bo jest za grubaśna :( No i zacząłem ją drapać za uchem i mi lizała palce :) Moje kochane stworzonko!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Kochane te ogonki :) Głaski dla nich wszystkich ode mnie :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: 5zczurzyca »

Paul_Julian pisze:Malwina wczoraj nie mogła się podrapać za uchem, bo jest za grubaśna :(
Jej Szerokość, Malwina Julianowa, Pierwsza, Groooźna! ;D
Wiem, że dam o takie rzeczy się nie pyta, ale... ile dokładnie ona waży? ::)
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Starsza Pani »

Paul_Julian pisze:Lucjan sobie śpi na hamaczku, a pod hamaczkiem ma futrzana czapę :)
Malwina wczoraj nie mogła się podrapać za uchem, bo jest za grubaśna :( No i zacząłem ją drapać za uchem i mi lizała palce :) Moje kochane stworzonko!
Jaką futrzaną czapę? Może zdjęcie?

My mamy Pomponię (65 dkg), która liże za drapanie po plecach ;D - też do nich nie sięga I Frankę (3,5 roku, fuzz), która liże za drapanie po wszystkim, bo ma niedowład tylnych łapek.
A Malwinka daje radę czyścić uszy w środku? To też ciężka gimnastyka dla grubasków.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Zdjęcia sa na aparacie, ale chyba czapy nie ma :) Nie chciałem mu robić zdjęcia przez pręty, bo byłoby slabo widać.
Zaraz zobaczę co z tych zdjeć wyszło w ogóle.

Malwinka nie daje rady sobie czyścić uszek i oczek, ale codziennie oczka wycieram, i uszki tez jak jest potrzeba. Uszy oczywiście tylko tak w pierwszym załamaniu, to co widać, bo nie wolno głęboko czyścić.
Malwina też chyba coś koło 600gram waży i nie daje nic zgubić :( Pewnie ma kompulsywne żarcie po mnie :(

Białe nadal ma gulkę po sterylce, ale nie rosnie ( wielkosci malutkiego groszku) . Za miesiąc jak nie zacznie sie wyraznie zmniejszać, to zrobimy USG. Bo calkiem możliwe, ze to jeszcze jakis uparty supeł z nici chirurgicznych.

Wczoraj Lucek i Malwina latali po łózku, a reszta ekipy latała wszędzie. Malwina się chowa pod kołdrę albo na półce i śpi :( Białe Rekinowe sie rozbrykało i dokazywało troszke z Luckiem.
Strasznie pociesznie to wyglądało, bo Biale dopadło biednego Lucjana, wlazlo mu na plecy i dalej go pacać tymi białymi łapinkami i skakać naokoło :D Lucek próbował ją też pacać , ale mu nie bardzo wychodziło. Na pewno się rozkręci.

Ranka po kastracji goi się ślicznie, praktycznie tylko 2 mini strupki. Lucek nie piszczy, tylko skrzeczy O_O Nie wiem, czy to taki jego zwyczajowy skrzek, czy moze wyraz strachu i skrzeczenie "na zaś". Akurat ten dżwięk u zdrowego szczura oznacza ogromny strach i ból. Więc podejrzewam, ze to "na zaś".
Ale widać, ze czuje sie dobrze. Śpi zrelaksowany, uwielbia siedzieć na rękach i ciekawsko sie wszędzie rozgląda.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Fotki z wybiegu :)
Trudno mi rozeznać, które z białych to Lucek, a które Majka. Lucek jest szczuplejszy. Białe Rekinowe to to z czerwonymi ślepkami. I widac też kawałek Imbirki. Taki ma kolor naturalnie - rudy :)

No i na dwóch ostatnich fotkach - Lucjan na swojej ulubionej miejscówce na dole hamaczka, a pod hamaczkiem futrzana czapa.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: margot1408 »

Paul_Julian pisze:Lucek nie piszczy, tylko skrzeczy O_O Nie wiem, czy to taki jego zwyczajowy skrzek, czy moze wyraz strachu i skrzeczenie "na zaś". Akurat ten dżwięk u zdrowego szczura oznacza ogromny strach i ból. Więc podejrzewam, ze to "na zaś".
Moje Maleństwo też często skrzeczy zamiast piszczeć, o byle głupstwo, tak przeraźliwie jakby ją ktoś mordował... Mimo że stado jest absolutnie bezkonfliktowe. Taka już jej uroda ::)
Paul_Julian pisze:Malwina wczoraj nie mogła się podrapać za uchem, bo jest za grubaśna :( No i zacząłem ją drapać za uchem i mi lizała palce :) Moje kochane stworzonko!
Podrap jeszcze ode mnie :D
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Malwine wydrapię, oczywiscie !

Lucek ma najprawdopodobniej złą przeszłość, i pewnie dlatego skrzeczy ze strachu :( Ale u mnie już mu nic nie grozi :)
To zrośnięte złamanie nie przeszkadza mu w chodzeniu, nie utyka. Z zewnątrz nie ma różnicy w wyglądu łapki. Jak mi Starsza Pani powiedziala, że ma staw rzekomy w kości udowej i że u niej powoduje to niemiłe uczucie, to spodziewalem sie jakiejś bardzo widocznej deformacji, utrudniającej chodzenie, czy pod jakimś dziwnym kątem.
A tu musiałem sporo sie namacać , zeby wyczuć zmianę. W dotyku taki staw jest bardziej jak chrząstka z ruchomą kością - jestem strasznie ciekaw jak to wygląda na RTG !
Prawa przednia łapka ma zerwane ściegna - łapka jest chwytna i jest grubsza w przedramieniu. Wygląda jakby nie miała pełnej ruchomości, ale nie ma problemów z myciem pyszczka obiema piąstkami :)
Lewa łapka ma zlapany paluszek i juz został taki wygięty w bok pod kątem.

Jak Lucek pozwoli to postaram się jutro zrobić dokładne foteczki jak to wygląda :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Starsza Pani »

Paul_Julian, rtg mam i mogę wysłać (adres na pm?), albo odbierzesz, jak wpadniesz do Wawy :) .
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Buba »

Cudne nygusy :P
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Od wczoraj u nas kolejne dietowanie. Malwina musi coś zrzucić, bo ma naprawdę za dużo tluszczyku. Próbowała coś nawet biegać wczoraj :)
Troszkę fotek z systemem łapaczy. Łapacz z mojej bluzy z kapturem, i dziś po pracy zastalem biedną Malwinkę siedzącą w kapturze. Chyba tam wpadla i nie mogła sie wyturlać :(

A tu Malwinka wysiaduje jabłko ....

Obrazek

Lucek się pucuje w kąciku. Białe go usiłuje nauczyć gry w berka, coś mu nawet wychodzi, bo potem próbował gonić Malwinę. Na wybiegu czuje sie dosyć pewnie, chociaż potem dostał od wacika drapa w ucho i wyraznie sie przestraszył. Siedział taki zaniepokojony w kołdrze.

Obrazek

Majka w Sputniku

Obrazek

Imbirka

Obrazek

A tu system łapaczy. Ostatecznie jeszcze dodałem rurę z boku, i norkę przy sputniku. Na półke jest pochylnia. Myslę, że jest w miarę bezpiecznie.

Obrazek Obrazek Obrazek

A tu też Lucek :)

Obrazek Obrazek Obrazek

I Malwina z Białym Potworem z Rekinowa :) Gwiazdy moje

Obrazek

I Imbirka:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: 5zczurzyca »

Gwiazdy? :) A ja myślałam, że one wszystkie to twoje gwiazdy :D
Dziwne. U mnie alfa waży teraz 550 g ale za uszkiem drapie się jeszcze sam pomimo nadwagi. A labofeed Malwinka lubi? Ja właśnie sprawdzam jego słynne właściwości odchudzające na moim "wielkoszczurze". Może by pomógł?
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Moze by pomogl, ale na 3miasto w tej chwili nikt nie zamawia, a to 25 kg :( Ma tygodniowe diety warzywne co kilka tygodni, to oczyszcza organizm. Ona ma problem z drapaniem, bo jej ostatnio tluszcz sie rozlał na udach. A wazy blizej 600 g :-(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Starsza Pani »

Ale Malwinka jest króciutka i te 500g na króciutkiego szczura to sporo. Jak ktoś ma 150 cm i przytyje 10 kg, widać bardziej niż te same 10 kg na 190 cm wzrostu.
Lubię kuliste szczury ;D .
Może wpuszczaj Malwinkę do klatki, jak inne szczury się najedzą.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Entreen »

Ja w ogóle to rzadko się wypowiadam, ale zdjęcia oglądam i tak mi się micha cieszy - tyle szczura, a rude jest piękne!
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”