Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: Arau »

Ale torpedy... :D
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: gosja1 »

I co tam nowego? :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: Malachit »

Jaka słodka banda - teraz macie całe stado małych mężczyzn ;D
Wyszukiwarka nie gryzie
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: IHime »

Siedzimy na wsi. Przetrwaliśmy ten koszmarny upał w komplecie, chociaż w najgorszych, popołudniowych godzinach w ruch szły wszystkie środki: mokre ręczniki, zimne kafelki, schłodzony arbuz w basenie. Dla szczurów, psa i dla mnie po równo.
Sardynki została przyjęta przez stado jak powracająca siostra, mała Latimeria została kompletnie zignorowana. Pierwszej nocy tylko Fenolcia pogoniła trochę wrzeszczącą wniebogłosy łysolkę, bez szczególnie złych zamiarów, tylko mała panikowała.
Chłopcy przyjechali ze mną dzisiaj do Łodzi, szykuję ich do przekazania do nowych domków. Już za nimi tęsknię, chociaż niedawno tak zaleźli mi za skórę, że wczoraj mieli szlaban na wybieg. Na wsi myszaki mają osiatkowany wybieg. No i te małe zarazki wykopały długaśny tunel pod siatką i czmychnęły. Ponieważ zawsze mam na nich oko, zauważyłam pierwszy łebek wyłaniający się z tunelu, ale człowiek porusza się niewyobrażalnie wolno, więc zanim dobiegłam, pięciu cwaniaków pomykało dziarsko na wolności. I tak, mama łapała psy, które usłużnie chciały mi pomóc odławiać uciekinierów, ja ganiałam za jajcokami, a stresa miałam takiego, że jeszcze 20 minut po akcji trzęsły mi się ręce. Najbardziej przez te psy, bo o ile Ejki za bardzo bym się nie obawiała, o tyle rodzicowe bestie są nieprzewidywalne i raczej łowne. Na szczęście wszystkich malców odłowiłam, wybieg w przebudowie, a do tego czasu wstęp mają tam tylko cywilizowane starszaki.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: gosja1 »

Ach, tym małym gnojkom wszędobylskim głowy pracują... Jak to dzieciarni. Dobrze, że pilnowałaś chłopaków. Fajnie czytać, że wszystko dobrze :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: ol. »

A to kreciska jedne małe, podkopy robić !
Dobrze, że wszystkie krasnale wyłapane ręką a nie szczęką ::)
Uśmiechnęłam się tylko jak sobie wyobraziłam siódemkę siedzącą karnie na ławce rezerwowych :) Mimo wszystko wielka wspólna braterska przygoda lata - zaliczona ;)
Jejku, to oni już w świat się wybierają ? ech, minęło...
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: ol. »

a jeszcze:
- z tego wybiegu na zielonej trawce to chyba zdjęcia przywieziesz ? :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: Paul_Julian »

O rety, to nie sardynki, a jakies krety O_O Pewnie ślepotek to wymyślił.

To teraz mamy kolejny przykład, żeby nie wypuszczać ogonów na trawnik, nawet w klateczce.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: IHime »

Zdjęć z wakacji nie będzie, nie spuszczałam smrodów z oka nawet na sekundę po akcji "podkop". Wybieg przebudowany, nie miałam więcej problemów, ale i tak na przyszły rok będę myśleć nad wzmocnieniem podłogi. Tym razem to nie Ślepotek, ostatecznie przemianowany na Groszka, był pomysłodawcą. Bidolek nawet się nie zorientował, że bracia dali dyla.

Dwóch niebieskich łysoli, którzy złośliwie ofutrzyli się nieco ponad tydzień temu, trafiło do nowego, kochającego domu i pod opiekę kapturowego przyszywanego wujka. Będę tęsknić.
Latimeria i ostatni łysolek, który chyba zostanie z nami, też się ofutrzyli. Czyli jednak sheepraty???
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: IHime »

Zdjęć nie ma, są zmartwienia. Fenolka ma ropomacicze. Pół dnia spędziłam dzisiaj szukając weta, który podejmie się operacji na wziewce, bo po tym, co stało się z Ftalą, nie mam ochoty ryzykować. W Łodzi mam albo świetnych chirurgów, ale bez wziewki, albo takich, którzy wziewkę mają, ale się nie podejmą. Jestem bez pracy i na Warszawę nie bardzo jest skąd kasę wytrzasnąć, chyba męża sprzedam czy coś. Do tego Muszka jakimś sposobem zwichnęła dzisiaj łapulę.
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: diana24 »

A próbowałaś może dzwonić do kliniki dr Szulca w Zgierzu? Dokładnie do dr Emilii Wojciechowskiej. Ja u niej leczę swoje pociechy, bo ma specjalizację w gryzoniach i "zwierzętach egzotycznych". Wiem, że zdzierają kasę, ale ona akurat zna się na rzeczy i może się podejmą zabiegu.
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: IHime »

Diana, dzięki za tę klinikę! Co prawda umówiłam Fenkę w Kalinowej, ale ci w Zgierzu też wydają się bardzo sensowni i będę o nich pamiętać. Zawiozłam ją dzisiaj na 8 rano, a teraz pozostaje czekać na telefon. Zajadam stres.
Martwię się o Fenolkę i o Latimerię, bo mała pokochała F-dziewczynkę najbardziej pod słońcem, śpi z nią, łazi za nią, papuguje wszystko, co duża zrobi. Lati jest cykorem, chociaż wychowana u mnie, potrzebuje dużo czasu, żeby przełamać się do nowości, a widzę, że z Fenką czuje się bezpiecznie. Sardynki jest jej przeciwieństwem, wszędzie jej pełno, niczego się nie boi i zawsze jest pierwsza. Na swoim pierwszym wybiegu, jeszcze samotnym, od razu zwiedziła całą dostępną szczurom przestrzeń: pokój, korytarz, psie legowisko (z psem w środku), komodę i fotele. Lati wychodzi na normalne, pełne wybiegi od poniedziałku. W środę odkryła, że może wyjść z klatki na parapet, a wczoraj obczaiła krzesło. Podłoga parzy. ;D
Maluchy znowu zaczynają zrzucać futerko.
Muszki nóżka cudownie ozdrowiała następnego dnia. :D
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - Sardynki w filmie!

Post autor: madziastan »

Kciukam!! I cieszę się że Kalinowa zbierze więcej opinii. Ja na razie boję się tam usunąć guza u Miodynki, mimo dr Jóźwik wspominała o tej lecznicy, która ma wziewkę i jest dobra... ale myślę że warto spróbować, bo nie wiem czy jest sens ciągnąć do Warszawy, ale myślę że nie zaszkodzi mi do Wawy pojechać, ot na 'wakacje' ::)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Majaki Nocne - Fenolka potrzebuje kciuków!

Post autor: Eve »

Kciuki Fenolka ! Patrzę w Twój temat trochę jak w zwierciadło, jakieś odbicie. Dokładnie w ten sam dzień Słasica ..to samo. U nas stres będzie w poniedziałek. Ihime trzymam kciuki, solidnie !
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Fenolka potrzebuje kciuków!

Post autor: Megi_82 »

Trzymam kciuki bardzo bardzo :) Napisz, jak już będzie po :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”