[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Olcia5550
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Olcia5550 »

Która według was będzie najlepsza na 2 szczurki
2 myszory pysia i Misia oraz Fender
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Olcia
1 klatka - rozstaw drutu to 2,5, to strasznie dużo. Duże samce nie przejdą, ale obawiam się, że samiczki dadzą radę się przecisnąć.
2 klatka - ja ją mam, jest świetna, ale nie nadaję się dla małych szczurków, bo z łatwością przejdą przez druty.
3 klatka - też odstępy między przętami są za duże.

Co do drewanianych półek - wyrzucić je trzeba i kupić albo plastikowe tarasy z ferplastu, albo jakieś plastikowe tacki, czy plastikowe koszyczki w jakimś sklepie i podoczepiać do klatki.

I co do klatek - możesz je kupić i do tego dokupić siatkę i owinąć nią klatkę, żeby szczury nie wychodziły ;)
Awatar użytkownika
Hugcia
Posty: 141
Rejestracja: sob paź 18, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Atenki

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Hugcia »

Becia23 pisze: Domyślam się, że 2cm. Zamówiłam taką dla prośców i przyjdzie mi jutro/w poniedziałek, więc wtedy mogę zmierzyć i dać znać dokładnie ;)

A z tej z drugiego linka chyba bym zrezygnowała, o wiele gorsza cyrkulacja powietrza (szczurki są narażone na wdychanie większej ilość amoniaku, który jest bardzo szkodliwy)
dziękuję :) a będziesz mogla mi napisać także jak się sprawuje ? bo właśnie zastanawiam się nad kupieniem jej dla moich babek albo nad tą w ostatnim linku :P
Obrazek
squedi13
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 01, 2010 4:22 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: squedi13 »

Ok, potrzebuję jeszcze raz pomocy. Mianowicie znalazłem jeszcze jedną klatkę o podobnej cenie i nie mogę się zdecydować.
Oto one.
1. http://allegro.pl/item1028378269_zestaw ... retki.html
2. http://allegro.pl/item1026567446_zestaw ... owosc.html
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Ja osobiście bym polecała 1, bo tańszy. Poza tym, nie wiem czy szczur będzie korzystał z tego dla kąpieli Szynszyli, a z pierwszego wyciągnąć kołowrotek. A poza tym z obydwu i tak czy siak byś musiał wyciągnąć półeckzi, więc zostanie mniej więcej to samo, tylko inna cena ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nakasha »

Moim zdaniem lepiej kupić "łysą" klatkę i samemu ją urządzić, pod potrzeby szczurów. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
squedi13
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 01, 2010 4:22 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: squedi13 »

Sorka ale za bardzo się jeszcze nie orientuje, ale dlaczego wyciągać pułeczki?
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

squedi13 pisze:Sorka ale za bardzo się jeszcze nie orientuje, ale dlaczego wyciągać pułeczki?
Ponieważ są drewniane i mocz może w nie wsiąknąć, co może spowodować, że :
1) będzie strasznie śmierdziało
2) zabarwi szczurkom sierść na żółto
3) będą chorować
squedi13
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 01, 2010 4:22 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: squedi13 »

Aha, w takim razie czym je zastąpić?
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

squedi13 pisze:Aha, w takim razie czym je zastąpić?
Półeczkami ferplasta albo jakimiś plastikowymi tackami czy koszyczkami kupionymi w markecie. Jak je przyczepić? -musisz albo sam coś wymyślić albo prześledzić forum, bo ja osobiście mam ferplasty.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nakasha »

Można przyczepić na plastikowe zaciski. ;) Koszyki, rury pcv o średnicy przynajmniej 10 cm, plastikowe tacki, hamaki, norki, itp. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Tili »

Lub drewniane poleczki owinac gumowa mata do szuflad taka jaka mozna kupic np w Ikei. Ja tak zrobilam i spisuje sie swietnie. Szczury tego nie gryza i wystarczy szamtka codziennie przemyc.
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Becia23 »

Hugcia pisze:
Becia23 pisze: Domyślam się, że 2cm. Zamówiłam taką dla prośców i przyjdzie mi jutro/w poniedziałek, więc wtedy mogę zmierzyć i dać znać dokładnie ;)

A z tej z drugiego linka chyba bym zrezygnowała, o wiele gorsza cyrkulacja powietrza (szczurki są narażone na wdychanie większej ilość amoniaku, który jest bardzo szkodliwy)
dziękuję :) a będziesz mogla mi napisać także jak się sprawuje ? bo właśnie zastanawiam się nad kupieniem jej dla moich babek albo nad tą w ostatnim linku :P
Klatka dzisiaj przyszła i już ją złożyłam (tylko gejowo, bo nie dali instrukcji obsługi, ale prosto się składa więc sobie poradziłam). Jeśli dobrze zmierzyłam, odstęp na dachu to 2,5 cm a na ściankach 2,3. Więc o ile masz samce to się nada, samiczki mogą się przecisnąć. Za kilka dni powiem jak się sprawuje. Jak na razie jedynym minusem jest to, że cała ściana się otwiera (na zdjęciu z Twojego linka ta cała biała), więc szczury będą strasznie łatwo uciekać i wysypywać Ci się akurat wtedy, kiedy nie trzeba.
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
Hugcia
Posty: 141
Rejestracja: sob paź 18, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Atenki

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Hugcia »

aha dziekuje :) widziałam u kogoś na forum ze miał taka klatkę i osiatkował ja :P wszystkie klatki ferplasta maja takie odstępy ?
Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Nakasha »

Nie, to zależy od modelu klatki. Odstępy 2,3 i więcej mają najczęściej klatki królicze i dla świnek morskich. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”