Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: smeg »

A po co to sianko? Tylko smród i pasożyty :P Wystarczy drewniany żwirek. Jeśli chcesz, żeby szczurki miały miękko, daj im papierowe ręczniki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
nast
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 29, 2011 4:32 pm
Lokalizacja: łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: nast »

o, dziękuję, bo to własnie w trosce o komfort. ja bym nie chciala mieszkac na samej drewnianek sciolce ; )
Awatar użytkownika
Arystydea
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Arystydea »

Ja używam dla panienek ściółkę lnianą. Jest bombowa! I nie pyli w ogóle. Nie czuć kup ani sików przy wymienianiu raz na 3 dni.
Kupiłam ja na animalii, dwa worki po 12l. Muszę powiedzieć że jest wydajna. :)
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: furburger »

Kiedyś używałam trocin ale strasznie pyliły i śmierdziały więc się przerzuciłam na żwirek drewniany pinio Alfredowi i Frankowi pasują ale tak się zastanawiam czy Księżniczka nie ma czasem na niego uczulenia gdy śpi i jest po za klatką nie kicha a w klatce to co chwile. Byłam z nią u weterynarza to niby miała szmery w płucach więc dostawała antybiotyk ale od kichania nie widzę żadnej różnicy. Wczoraj skończyłam małej podawać lekarstwa, dostaje również vibovit i gerberki. Myślałam też z początku że to od stresu ale już się oswoiła i się nie boi... Jak myślicie może to być przyczyną ?
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: noovaa »

Alergię najłatwiej wykluczyć dając zamiast ściółki papierowe ręczniki (bezzapachowe). One nigdy nie uczulają :)

U mnie Adaś jest uczulony na kołki, ja kupuję Hilton Compact.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: furburger »

Dostałam w zoologicznym ekologiczną ściółkę sanitarną dla gryzoni z firmy Gucio
Zobaczymy jak będzie na nią reagować
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Sky »

Jakiś miesiąc temu kupiłam ciurom trociny polskiej firmy Domus - duże, +/- 60L opakowanie. Stwierdziłam, że kupię te, zamiast Vitakraftu, ponieważ wydawały mi się bardziej miękkie i duże, a z trotami Vitakraft, tymi 60L, mam niemiłe doświadczenie - małe, twarde drewniane ścinki.

Na początku bałam się, żeby szczurki nie złapały mi żadnych pasożytów - ale trociny okazały się od nich wolne. Ogólnie polecam, paczka jest duża, nie zużyłam jeszcze połowy(kuweta 68x45x7cm), trociny nie pylą, są przede wszystkim duże i miękkie, co sobie cenie. Nie śmierdzi - są wydajne, wymieniam im je rzadziej, niż raz na tydzień(przy chipsi zapach po ok. tygodniu był już znaczący). Cookie, który jest bardzo wrażliwy na wszelkie pyłki i alergeny - kicha mniej niż zwykle. Polecam, bo cena też dobra, za opakowanie zapłaciłam 10 zł w zwykłym sklepie. Bardziej problemem może być dostępność, bo widziałam tylko w jednym miejscu we Wrocławiu(jak na razie). Ale najbardziej podoba mi się w nich, że są to duże, miękkie wiórki, a nie ciasno upchane ścinki.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: furburger »

Moja mała nadal kicha tak samo jak kichała więc to nie od ściółki, ale za to ja prawie oddychać nie mogę, przez mocny zapach ziemi a że mam astmę to muszę z niej zrezygnować i pozostać przy pinio
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: mietła »

furburger pisze:Moja mała nadal kicha tak samo jak kichała więc to nie od ściółki, ale za to ja prawie oddychać nie mogę, przez mocny zapach ziemi a że mam astmę to muszę z niej zrezygnować i pozostać przy pinio
Pinio jest ok.I cena przystępna a tu http://www.krakvet.pl/akcesoria-zwirki-c-26_45_150.html sie opłaca chyba najbardziej zwłaszcza opcja 2x35l
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: furburger »

Ale tanio! ja w moim zoologicznym za 5l płacę 12 zł ::)
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Sky »

Z Pinio polecam kruszon, jakościowo nie odstępuje Cat's Best, lepszy niż Hilton zbrylający - bardziej wydajny. Za 10 L 27-30 zł. Używam u kota, ale u szczurków też w narożnej kuwetce. Cat's Best jest dość drogi, a Hilton bądź co bądź się rozwalał i jakoś tak niefajny był. Kruszon za to mogę polecić :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: mietła »

Miałam oba:Cat's Best i Hilton te drewniane pałeczki i byłam zadowolona jednak Pinio jest tańszy,a wg mnie równie dobry dlatego zostaję przy nim.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Astharte »

Ja na początku używałam trocin, później żwirku drewnianego Hiltona, ale kupować 5 paczek po 20zł jedna to trochę sporo wychodziło miesięcznie :-\ Pinio przez chwilę, ale raczej niemiło go wspominam. Od jakiegoś czasu używam żwirku drewnianego firmy Carrefour, kosztuje 10zł za paczkę, ale jakość bym porównała do Hiltona :) No i dodatkowo na zmianę sianko, szmatki, chusteczki, papiery.
nast
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 29, 2011 4:32 pm
Lokalizacja: łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: nast »

ja jak narazie mam drewniany zwirek i papierki bezzapachowe ale mam wrazenie ze mi maluchy zaczeły kichać : < czy to możliwe że mają uczulenie na któreś z tych ? dzisiaj będe w sklepie wieć mogę kupić coś innego ... Dziewczyna od której brałam maluchy trzymaja je na żwirku + trociny.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Sky »

zrób próbę i potrzymaj małe tylko na papierze, jeżeli przestaną, to znaczy, że to wina żwirku. Jeżeli nie, możliwe, że złapały infekcje.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”