Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

SweetRose542 jak im będziesz za dużo mieszać to mogą zacząć wybierać to co lubią najbardziej i nie będziesz miała potem pola do popisu ze zmianą karmy. Jeśli jedzą te karmy, które im dajesz, to chyba nie ma sensu kombinować :)
Uważaj ze słonecznikiem i pestkami dyni, bo są tłuste, więc lepiej dawkuj ostrożnie :)
Dropsy też nie są najlepszym pokarmem... lepiej kupić np. owsiane poduszeczki. w niektórych sklepach są lucernowe... Moje szczury przepadają.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Tunix
Posty: 44
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 2:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tunix »

Witam, jestem nowa na forum i także od niedawna posiadam szczurki. :)
Na początku nie przywiązywałam wagi do tego jaką karmę podaję moim ogonkom, więc były karmione Vitapolem.
Po przeglądzie wątków o karmach stwierdziłam, że zamienię Vitapol na Vitakraft, ponieważ ta karma była polecana przez wielu użytkowników, jest dostępna w najbliższym zoologu i zdaję się być dużo lepsza od Vitapolu (co można stwierdzić nawet po jej wyglądzie). Jednak szczurki wcale nie chcą jej jeść :'( Zastanawiam się czy powinnam wrócić do Vitapolu, czy kupić jeszcze inną karmę. Może jakoś przekonają się do nowego jedzonka ;) Na razie wymieszałam obie karmy, ale i tak gardzą tą mieszanką.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

Najlepiej po prostu zostawić i nie przejmować się tym, że początkowo nie jedzą - wziąć je na przetrzymanie, zgłodnieją to zjedzą ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: katkanna »

My właśnie dostaliśmy z Zooplusa (dzięki, Megi!) pakę Reggie Rat i drugą pakę JR uczty. Zobaczymy, jak przypadną do gustu ogoniastym.
Awatar użytkownika
Tunix
Posty: 44
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 2:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tunix »

U mnie w małym miasteczku niestety niema dużego wyboru, jeśli chodzi o karmy, więc żeby zdobyć jakąś rzadko spotykaną musiałabym się trochę najeździć. ;)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Tunix, w części sklepów internetowych jest darmowa przesyłka od 100 zł, a czasem opłata za kuriera też nie jest duża (jeśli zrobisz duże zamówienie w sklepie internetowym to na pewno będzie znacznie taniej, niż kupiłabyś to samo w zwykłym sklepie stacjonarnym, gdzie marże są o wiele wyższe najczęściej :P).
Jeśli szczury dostawały Vitapol, to trudno będzie je pewnie przekonać do innej karmy, ale nie należy się nad nimi rozczulać, tylko zostawić bez dostępu innego jedzenia niż nowe i czekać. W końcu będą musiały spróbować.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Tunix
Posty: 44
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 2:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tunix »

Dzięki Gosja, na pewno kolejną karmę zamówię przez internet, chociaż jedyne zakupy jakie robię w sklepach internetowych to lekarstwa :D do innych jakoś nie mogę się przekonać.
A moje ogonki przez 3 dni robiły protest głodowy i jadły tylko to, co im ewentualnie podałam. A karma ? Ani im się śni. ;D Zaczynałam się już na prawdę martwić, aż tu wczoraj rano wstaje i patrzę miska pusta, wiec myślę że więcej z tym problemu nie będzie :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

No widzisz :) To uparciuchy, ale niegłupie, zagłodzić się nie dadzą. No i często mają problem z próbowaniem nowości, który szybko mija, jak nie ma nic innego :P
Jest dużo sklepów, np. www.animalia.pl, www.zooplus.pl, www.amido.pl, www.keko.pl i inne. Ja takie najlepiej kojarzę jeśli chodzi o ceny :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Tunix
Posty: 44
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 2:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tunix »

Naprawdę wielkie dzięki ! ;) coś czuję, że moi mali chłopcy będą mocno obkupieni :D
Pimpkowo512
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 07, 2012 1:40 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Pimpkowo512 »

Ja z kolei polecam karmę Nestora. Klasycznie wypróbowałam kilka karm, ale ta mojej piątce smakuje najbardziej. Żeby nie podawać im wciąż tego samego kupuję też od czasu do czasu w zooplusie Timę Rattimę z krewetkami. Generalnie jestem zwolenniczką karmienia szczurów naturalnym jedzeniem, nie jakimś kolorowym chemicznym badziewiem. Dodatkowo jedzeniem bezmięsnym - ja wege więc one też są wege, (fakt, krewetki, ale to jedyny wyjątek - karma jest na tyle sensowna i smakuje szczurom, że poszłam na ustępstwo).
Natomiast Nestor - z tą karmą jest taka sytuacja, że moim zdaniem to jest świetnie jedzenie - jej składniki to jest to, co zdaniem mojej weterynarki powinny jeść szczury - czyli wszystko to, co są w stanie znaleźć w naturalnym środowisku. A więc składniki są naprawdę porządne a sama karma zdecydowanie niedoceniana ( minus jedynie za to, że opakowania są niewielkie i sporo śmieci opakowaniowych, na szczęście segregowalnych, można tak w ciągu roku naprodukować). Generalnie rzecz biorąc - polecam spróbować (karmę, nie produkowanie śmieci:)).
Awatar użytkownika
mmarcioszka
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 11, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: Nieporęt/Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mmarcioszka »

U nas od jakiegoś czasu hitem jest karma Vilmie. Paskudy chętnie jedzą i nie tyją na niej.
Zamawiam ją hurtowo w paczkach po 2kg(więc nie trzeba bawić się w odsypywanie etc.)

Jeśli ktoś(przede wszystkim z Warszawy) chciałby jej spróbować/odkupić zapraszam na PW - cena jest dość kożystna, bo 19,80zł za opakowanie(czyli 9,90zł/kg) ;)
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: paula14s »

Prestige Premium Rat Nature Karma dla szczurów czy ta karma jest odpowiednia ? bo przymierzam się do kupienia ale nie wiem czy opłaca mi się ja kupić ?
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

paula14s pisze:Prestige Premium Rat Nature Karma dla szczurów czy ta karma jest odpowiednia ? bo przymierzam się do kupienia ale nie wiem czy opłaca mi się ja kupić ?
Jest dobrej jakości ;) Chociaż nie wszystkim szczurom smakuje, niektóre wybrzydzają. Jest też dość tłusta, więc warto obserwować przyrost wagi ogonów w przypadku dłuższego jej stosowania.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
paula14s
Posty: 847
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 5:09 pm
Lokalizacja: Kwidzyn / Grudziądz / Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: paula14s »

Dziękuję kupię i poobserwuję ;)
Moje słodkie mordki : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 42#p956042
W domku: Plamka,Mela,Kamisia,Siwa,Gaja,Amek ,Pandora
Za TM :Maleńka,Pysia, Milka,Luna,Lili,Kawa, Tik Tak,Furia,Agresja,Zorza,Maleńka 2,Koka,Czajnik
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

Kupuję różne karmy, a w międzyczasie kupiłam na forumowym bazarku trochę Supreme Science Selective na spróbowanie - i chyba niczego dotąd dziewczyny tak chętnie nie żarły :) Nie dostają tego solo, dosypuję do miski z inną karmą, bo moje ogony lubią też ziarno i inne różności, ale ten granulat uwielbiają.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”