dobre dania wegetariańskie

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Sky »

Kotlety sojowe - pychota! :) Ja uwielbiam w panierce curry, raz zrobiłam chłopowi do pracy to nawet zjadł!(mam dwie lewe ręce do gotowania).
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: aneczkaa »

Raz byłam u rodziny w odwiedzinach i chcieli mnie jakąś zupą poczęstować. Ciotka się zarzekała, że zupa w 100% warzywna, nie była gotowana na kościach ani nic z tych rzeczy. Skusiłam się, ale jak poczułam mięso to omal nie zwymiotowałam :o A ciocia i tak nic złego nie widziała w tym co zrobiła... Więcej u niej nie jadłam w czasach kiedy byłam wegetarianką...
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: KITEgirl »

mama wie że nawet zupy na porcji rosołowej nie ruszę, że musi być bulion warzywny. się uczepili z tą fasolką! dziś siostra dzwoniła żebym przyjechała zjeść ::) ale jej powiedziałam że na kiełbasie i chyba dotarło. a mama zaczyna się przyzwyczajać do zup bez pływających ok tłuszczu
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: unipaks »

Alken, no to coś do wykorzystania jeszcze przed 1-wszym ;) ( o ile już tutaj propozycja nie padła ):
Skromna, lecz smaczna i szybka sałatka: pokrojone w ósemki pomidory i starty żółty ser - z majonezem i paroma listkami świeżej bazylii, przyprawione szczodrze pieprzem, czosnkiem i odrobiną soli.
Swoją drogą muszę spróbować, jakie wyszłoby z tofu ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: alken »

no z tofu to chyba nieszczególnie, prędzej z serem wegańskim :) chyba ze tofu moczone długo w jakiejś marynacie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: unipaks »

No myślałam o tofu czosnkowym, tylko pewnie zamiast majonezu trzeba byłoby dać oliwę czy sos sojowy, do tego zielenina - szczypiorek albo koperek... ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: alken »

tofu to mi pasuje do takiej sałatki w stylu wegańskiej caprese albo greckiej :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: zyberka »

Jeśli ktoś jeszcze nie próbował to szczerze polecam gołąbki wegańskie, przepis jest tu:
http://wegusiowe-przysmaki.blogspot.com ... -post.html, wypróbowany na nie-wege domownikach kilkakrotnie, uszy im się trzęsły :P


...zgłodniałam ::)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Flaumel »

O. W ramach ciekawości, odpowiedników i być może chęci poeksperymentowania - jakieś wegetariańskie curry :) ?

Bo niestety jako mięsożerca nie wyobrażam go sobie bez kurczaka, moja wyobraźnia tak daleko nie sięga... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: alken »

dwie strony wcześniej wrzuciłam tajskie tofu curry na mleku kokosowym, ostatnio tez na kuchnia tv oglądałam program w którym Jamie Olivier robił curry z kalafiora i dyni (skład w kolejności dodawania: cebula, dynia, kalafior, pasta curry, chili, czosnek, ciecierzyca, kolendra. na końcu można dodac jeszcze marynowanej cytryny i szpinaku) podawał to z ryżem basmati, czapati i marynowana cytryną (resztą)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: Flaumel »

łaaaaaaa. To teraz poczekamy na pensję i coś przetestujemy. Obym nie przypaliła :D Dzięki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: szczurzyca. »

alken pisze:heh, jak byłam w liceum to breja serowo makaronowa to było moje ulubione danie ;) teraz mam nieco wrażliwsze kubki smakowe i zmysł estetyczny ;D
chociaż myslę, że zafunduję sobie takie danie "na pożegnanie" bo od 1 lipca oficjalnie i mam nadzieję nieodwołalnie przechodzę na weganizm :)
Alken, trzymam kciuki! :) bez jajek mogę żyć, bez mleka-mleka też (no, kakao jest moją miłością, ale nie byłoby to niewykonalne), ale jogurty, ser itp. :-[ naprawdę podziwiam i mam nadzieję, ze wytrzymasz :D
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: zocha »

Pesto brokułowe (przepis wklejam stąd)
Składniki:
1 usmażona cebulka
1 usmażony ząbek czosnku
garść nerkowców
duży ugotowany brokuł
łyżka oliwy z oliwek
sól, pieprz

Wszystko zmiksować.
Podawać z makaronem.

Obrazek
u mnie z surówką (sałata, pomidory koktajlowe, papryka, dymka)

a, że zostało mi naleśników ze śniadania, kolejna wersja podania:
naleśniki gryczane z pesto brokułowym + surówka
ObrazekObrazek

A tutaj śniadaniowa wersja naleśników
ObrazekObrazek
naleśniki gryczane (przepis tutaj), w środku serek z tofu (tofu zmiksowane z odrobina mleka ryżowego, truskawkami i syropem z daktyli) + borówki
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: alken »

omonomnom ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: dobre dania wegetariańskie

Post autor: *Delilah* »

zocha, aż się udławiłam zupką z proszku, kiedy oglądnęłam te zdjęcia...
cudne !

Nie wiem czy mogę tutaj oficjalny link zapodać, ale cóż tam, najwyżej zostanę zbanowana i przywołana do porządku - ostatnio znalazłam fajnego bloga z wegańskimi pychotami : http://veganskisvemir.blogspot.com/
Tylko ja bym jeszcze poprosiła tego pana, żeby za mnie to wszystko przygotował ;)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”