[Klatka] dla 1 szczura

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: malfas »

no mialem takowy zamiar z tym domkiem, zeby go przywiazac. ale narazie musi poczekac, nie jest az tak zimno zreszta juz ogrzewanie wlaczone wiec mam cieplo w pokoiku i napewno nie zamarzną. a msuza poczekac jeszcze tydzien na nową klatkę :)

z moich obserwacji wynika tez ze minimum 100 zl trzeba przeznaczyc.
jesli kogos to interesuje to czekam na odpowiedz od sprzedawcy. razem z rpzesylką to bedzie jedyne 120 zl za klatkę o rozmiarach 40 na 70 i 80 cm wysokosci. jest ich kilka na aukcji u jednego sprzedawcy wiec nie bedzie problemu, pytanie tylk oczy klatka bedzie sie nadawac :)

ale yslę ze bedzie ok choc ze zdjecia trudno cos stwierdzic.
oprocz tej jest kilka szynszylowek mniejszych czy wiekszych, jest tez jedna taka ogromna za 160 zl na ktorą mialem slinke kuweta to 101 na 60 cm jesli sie nie mylę i wysokosc 80 cm ale niestety odstepy miedzy pretami 2.5 cm wiec duzo za duze, a szkoda.

no nic jakby nie bylo to czekam na wiadomsoc od sprzedajacego odnosnie klatki wtedy napsize cop i jak i pewnie kupię jak bedzie wszystko ok
a pozniej zamieszczę zdjecia i recenzję, jak wymyslę jak ją zagospodarowac :P
Agatonek
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 8:29 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Agatonek »

35cm?!?! Zaczynam się zastanawiać nad samorozrastająca się klatką. Wg kalkulatora 30,5 cm to minimum niezbędne. Znalazłam wreszcie klateczkę, 30 cm szerokości i wszystkie pręty poziome (chociaż widziałam jak moja żabcia wspięła się po pionowych, ma takie teraz na dwóch ściankach). I jest to klatka dla zdecydowanie jednego szczura, jeśli zdecyduję się na drugiego to wtedy będę się zastanawiać nad rozmiarami odpowiednimi dla dwóch.

Moja żabcia nie cierpi szmatek żadnych w klatce :?

Co do wcześniej wspomnianej przeze mnie klatki - sprzedający nie miał żadnego komentarza.
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: sachma »

biorac szczurka powinienes byc przygotowany na wydatki, szczurki sa duze i nie da rady dla nich na klatke poskapic...
zanim wezmie sie gryzonia do domu trzeba sobie obliczyc ile bedzie trzeba wydac... bo co z tego ze ma minimum? moj szczur w tym minimum by sie nie zmiescil... ma ponad 50cm dlugosci... i jak mial by siedziec w klatce o dlugosci 30cm? :shock: samo jego cialko ma ponad 25cm.... wiec moim zdaniem to minimum jest smiesznie male...

to ze kupiles zwierz za 5zł nie znaczy ze dodatki do niego beda tez tak tanie :wink: to taka rada na przyszlosc...

ja swoja klateczke kupilam za 150zł... kolo 90dl 80wys i 50szer.... wedlug licznika starcza dla 3/4 szczurkow.... ale 4 takich samcoli jak moj by tam nie mialo duzo przestrzeni :lol:

czasem wystarczy pochodzic po malych sklepach zoologicznych, mozna tam trafic na nie drogie klateczki o odpowiednich wymiarach :)
Obrazek
Agatonek
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 8:29 pm

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Agatonek »

Nie jestem pewna ilu znasz mężczyzn o imieniu Agaton, ja jednak korzystam z męskiej formy ze względu na brzmienie - zdecydowanie jednak jestem płci żeńskiej...

Halszuni nie kupiłam w sklepie.
Halszka jest nieduża... jeszcze rośnie, ale i tak jest mała...
Liczyłam się z wydatkami - jednak w tej chwili nie mogę jej kupić klatki-olbrzyma. Najwcześniej po Nowym Roku - do tego czasu żabcia zgłupieje w swojej klitce. Specjalnie zrobiłam jej wybieg wokół klatki i z przejściem na moje łóżko, żeby nie musiała siedzieć zbyt długo w klatce - nieważne której.

Zadaję pytania - bo kto pyta nie błądzi.
Jednak każda kolejna osoba to coraz więcej centymetrów. Powoli zaczynam głupieć. czy wystarczy, czy za mało, ile to za mało, jeśli tyle ile jest odpowiednie, to wcale nie jest odpowiednie, coraz większe szczury, coraz większe klatki... jeśli tylko zobaczę, że jej mało - to dostanie więcej jak najszybciej się będzie dało. W tej chwili jesteśmy przyciśnięte do prętów.

...
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: malfas »

no niestety sachama nie zgodze się z tobą
w sklepach zoologicznych nie znajdzie napewno odpowiedniej klatki, no chyba ze ma jakis katalog co i tak sie mija z celem bo za ta sama cenę mozna kupic na allegro nieco wiekszą

ja wciaz czekam na przesylke ale kupilem klateczke o wymiarach 40 na 70 kuweta i 80 cm wysokosci za jedyne 140 w tym juz koszty przesylki. za ta samą cene w sklepie moglem miec klatke szynszyl 70 ktora jest o cale 17 centymetrow nizsza wiec niebardzo się oplaca.

Agatonku
niestety trzeba bylo najpierw uzbierac gotowke na klatke pozniej kupic szczura takie realia taka rzeczywistosc

ze swojej strony moge dodac ze ja popelnilem ten sam błąd, a tylko dlatego ze mialem juz chomiki swinki morskie slimaki inne robaki i jedną mysza moja chomicza klatka naraize jeszcze miesci dwa juz nie male gryzonie ale naszczescie to tylko kwestia dni kiedy przeniosa sie do hotelu :)
wydatek spory i mozna by powiedziec a na co mogles sobie rpzeciez darowac te szczury przepic rpzechulac, albo pojechac gdzies w polske tak jak lubisz, i troche zal mi tej gotowki bo nie wiadomo jak dlugo bede chodowal gryzonki ale skoro juz je mam i moge zapewnic im odpowiednia klatkę to jest to moim obowiązkiem

takze teraz kombinuj gotowkę i kupisz super klatkę za 140 zlotych :)
taniej nic sensownego nie znajdziesz, wiem bo przejrzalem allegro nawet kilka dni temu :P
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Mycha »

Ejj... Nie rób ze szczura samotnika... Na pewno nie będzie szczęśliwy i nawet klatka gigant mu tego nie wynagrodzi... Nawet jeśli znajdziesz klatkę dla jednego szczura zobacz co napisze kalkulator- "This cage will house only one rat. Rats are social animals and need company. Please select a cage large enough for at least two rats. See the NFRS article "Why Rats Need Company" for further information."

Chcesz tanio kupić klatkę, a masz mało kasy, ale za to sporo inwencji twórczej?
Oto mamy szynszylówkę: http://www.animalia.pl/produkt.php?kat=115&id=1380
Ledwo starcza na jednego szczurka. Kosztuje prawie 90zł z wymiarami 55 x 58 x 30
Ja polecam klatkę papugową o wymiarach 88 x 42 x 61, która nadaje się dla trzech szczurów. Cynkowana. Weź wymiary idź do zoologicznego i zobacz, że kupisz za 100151110zł.
Inne klatki z animalii:
http://www.animalia.pl/produkt.php?kat=100&id=1872 Myślę, że wystarczy dla dwóch szczurów- 67zł Ma nawet wysoką kuwetę.
Poszukaj też na Colisie np InterZOO http://colisa.com.pl/?/b-akcsb.shtml
Klatka to inwestycja na wiele lat- całę życie szczurka więc nie ma co oszczędzać... Napisz list do świętego mikołaja, że chcesz klatkę taką i taką i podrzuć mamie :P
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: malfas »

myslę ze ta klatka za 90 zl jest nieoplacalna :P wciaz bedę obstawal przy tej ktorą ja kupiłem. wiem ze przynajmniej jedna osoba z tego forum ma taka klatke i jest zadowolona. rozumiem trzeba dolozyc 50 zlotych ale to jednorazowa doplata a starczy na dlugo

ptasie klatki raczej nie są najlepszym rozwiazaniem bo za zwyczaj maja plytka kuwete.
dobra kuweta to conajmniej 10-12 cm glebokosci to przynajmniej nie bedzie takiego balaganu do kola

agatonku napsiz co wkoncu postanowalilas??
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Mycha »

Właśnie- ta za 90zł się nie opłaca- klatka dla ptaków bardziej się opłaca. Moja klatka papuzia ma kuwetę wysoką- 10 cm.
To jest ta klateczka za 100151110zł
http://kyynel.w.interia.pl/papugklatka.JPG
Polecam
/w klatce papugi, ale jedna osoba z forum przeznaczyła taką klatkę dla szczura: http://szczury.org/album_page.php?pic_id=464 choć osobiście uważam, że klatka nie jest wykorzystana- zamiast wstawić pięterka są hamaki/
Odstępy między kratami: niecałe 2cm- 6 tyg Desperado nie przejdzie :wink:
Dlaczego polecam? Bo jest tania :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: malfas »

owszem ta klatka jest beznadizejnie urzadzona nie ma twardych pieterek
i ma jedna wielka wadę wszystkie prety sa pionowe co jest niedobre bo po takich szczurom zle sie wspinac
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: sachma »

malfas, nie zgodze sie z toba...
moja klatka jest z zoologa, a za taka sama na allegro chcieli 160zł... bez przesylki... a za przesylke co najmniej 20zł doplacania....
W Gdansku jest masa sklepow z tanimi klatkami, tylko trzeba wiedziec gdzie szukac... i byc cierpliwym... ja za moja klatka chodzilam 2tyg.. i znalazlam.. dzis widzialam taka sama za 152zł i piekna szynszylowke za 99zł i nie sadze zeby na allegro mieli o wiele tansze klatki...

wydac raz a porzadnie oplaca sie bardziej niz co kilka miechow kupywac nowa klatke...

Agatonek, bardzo przepraszam za to ze pisalam do ciebie w formie meskiej :wink: po ostatnich zmianach na forum troche sie gubie i nie wiem kto co pisze :lol:

szczerze radze przejzec allegro i okoliczne sklepy zoologiczne, napewno znajdziesz cos co ci bedzie odpowiadalo :wink:
Obrazek
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: malfas »

no coz roznie to bywa z tymi sklepami ale jak juz pisalemw czesniej
za szynszyl 70 ktora ma 63 cm wysokosci i kuwete 70 na 40 w sklepie zaplacil bym 140 zlotych mniejwiecej moze bym cos utargowal, oczywiscie kaltka byla by zamowiona dla mnie bo obolnie nie ma tu zadnych klatek ktore nadają sie dla jakichkolwiek zwierząt procz chomików. klatka ktora zakupiłem i czekam wciąz ( choc powinna zostac wyslana w czwartek gora w piatek to wlasnie przeczytalem maila ze zostanie wyslana w poniedzialek co moim zdaniem jest duzym minusem dla sprzedawcy) kosztowala mnie dokladnie 139 i ma wymiary 40 na 70 i wysokosc 80 cm wiec roznica jest znaczna.
jesli chodzi jeszcze o zoologi to czekalem na odpowiedz kogos z bialego zeby mi powiedzial ze nie ma tamz adnych klatek i zebym sobie nie zawracal glowy jednakze spotkalem sie z niemilą odpowiedzią jednej osoby i miłą konwersacja drugiej :) ( dzieki Nasi) ale koniec koncow doszlismy do porozumienia i dowiedzialem sie ze nie kupie klatki w sklepie za rozsądne pieniądze

a na allegro jest kilka ale tez niewiele, jest kilka szynszylowek ale są nieoplacalne, bo ta ktorą ja wzielem jest wieksza i tansza i raczej bedzie dobra i solidna :)

sachma jakie wymiary ma twoja klatka???
procz tego to tylko pozazdroscic tak tanich klatek
a ta szynszylowka o ktorej piszesz ze widzialas za 99 to jakie miala wymiary??
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: sachma »

moja klatka ma 90cm dlugosci, 80cm wysokosci i 50cm szerokosci...

a za 99zł widzialam taka klatke http://www.animalia.pl/produkt.php?kat=115&id=3655 tylko puleczki miala drewniane i ta pulka na dole byla jednoczesnie domkiem (byla obudowana z 5stron) i co najwazniejsze , odstepu miedzy szczeblami miala male, wiec i mlody szczur moglby w niej mieszkac :wink:
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Fam »

pośpiesz się koniec nie 23 paź 2005 23:10:04

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68015384

tylko przesyłka droga, ale jakby wymontowac pułki to pewnie dz się taniej przesłać
za tęczowym mostem: Karolcia
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: malfas »

no ja myslę ze nie da sie taniej przesylki zrobic ewentualnie dogadac się ze sprzedającym zeby wyslal pocztą to bedzie tylko 20 zlotych

zastanwiam sie jakim cudem ja rpzeoczylem tą aukcję :P choc moze za szeroka ta klatka 90 cm to duzo jak dla mnie i za duzo nawet pozatym juz kupilem :P wiec nie mam co teraz marudzic :P
fakt kosztowalo mnie wiecej za mniej ale moja bedzie nowiutka

Agatonku czytaj czesciej forum to nie przeoczysz takiej okazji jak bedizes zmiec szczescie to sie w dobrej cenie wyrobisz. od razu proponuje napisac do sprzedającego czy nie moglby wyslac pocztą polską bo tak bylo by taniej. w ogle jesli chodzi o tą przesylke to strasznie drogo
ja za wyslanie monitora z krakowa tu na podlasie zaplacilem duzo mniej a jednak monitor wazy wiecej

mowiac krotko pisz i powiadamiaj nas oraz czesciej zagladaj na forum
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] dla 1 szczura

Post autor: Mycha »

No to będziecie ze mną walczyć :twisted:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”