Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

Tak jak z psią karmą... wszystkie wyglądają podobnie, ale niektóre mają kolorowe chrupki i śmierdzą, a pies po nich ma paskudną sierść, inne pachną ładnie ( jak na taką karmą ), wyglądają dobrze a pies wiele lat na niej nie choruje i cieszy się pięknym wyglądem ;)


Mi nikt nie zagwarantuje że labofeed jest taki jak piszą, mimo że z każdą paczką certyfikat dostaje. Ale po wielu miesiącach stosowania wiem, że szczury nie chorują bardziej niż przeciętnie, grube schudły, niedożywione dzieciaki ładnie urosły, sierść mają błyszczącą i gęstą.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

Osna pisze:JChodzi mi tylko o to, że (przynajmniej mam takie wrażenie) najłatwiej jest tak oszukać klienta, bo absolutnie nie widać, co tam faktycznie jest. O ile w, nazwijmy to, "zwykłych" karmach widać, czy dajemy ziarna, pestki, czy jakieś owoce, to w granulacie może być absolutnie wszystko. Stąd moje wątpliwości i pytanie: w jaki sposób określić jakość takiego granulatu? Na jakiej podstawie rozróżnić te lepsze granulaty od tych gorszych?
Wiem, wiem, ostatecznie nie ma nigdzie gwarancji na wysoką jakość, bo to co najlepsze trafia jako produkty dla ludzi, że zawsze można zmanipulować itd... Ale skoro granulat daje na to najlepszą sposobność, to tak mniej więcej tylko chciałabym wiedzieć, jakim cudem można stwierdzić, że granulat X jest lepszy od granulatu Y?

Osna, pewne w życiu jest tylko to, że każdy musi umrzeć ;) Nie mam żadnej pewności. Żeby nie popaść w paranoję, w jakimś stopniu trzeba zaufać. Producentowi, wyglądowi, zapachowi. W gotowych karmach też tylko jakaś część to ziarno czy pestki, a reszta to chrupki, czort wie, z czego zrobione. A też nie wiem, jak te ziarna hodowane, te pestki... no nie wiem. Wiedziałabym, hodując na własnej, zdrowej ziemi. Ale niestety nie mam pola (rodzice mają, ale rosną tam pyry ;D )
Poniekąd kieruję się opinią dwóch szczurzyc-siostrzyczek (nie śmiejcie się), które mogłyby pracować w kontroli jakości - jeśli coś jest syfne, nie zjedzą tego, nie ruszą badziewnego żółtego sera, niedobrego jogurtu z dodatkiem wszystkiego, tylko nie jogurtu. Jeślu one dwie czegoś nie chcą, to ja też tego nie jem ;D Nie w sensie, że daję wszystko, co te dwie zjedzą, bo nie pogardzą piwem i ukradną słodycze, ale jeśli one czegoś nie chcą jeść, to raczej wiem, że coś jest z tym nie tak. Karmy JR Farm uczta nawet nie spróbowały, odwróciły się z niesmakiem od chrupek, a ziarna normalnego niej chyba nie ma.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Wszędzie może być wszystko. Zasadniczo w fabrykach, nawet dużych firm, nikt nie robi audytów każdego dnia. Jest kontrola jakości, ale zawsze jest czynnik ludzki. Na każdym etapie produkcji mamy ludzi bardziej i mniej zaangażowanych.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ;)
Wielu producentów w imię cięcia kosztów redukuje jakość.
Jakość to wypadkowa tego, co czujemy względem danego produktu i na tej podstawie, jak sądzę, wydawane są tutaj opinie na temat tego, czy coś jest polecane czy nie. Nikt nie ma w domu podręcznego laboratorium analitycznego.
Pamiętajmy, że to co jest na rynku ma być bezpieczne i jeśli mamy wątpliwości co do bezpieczeństwa, to w ogóle powinno zniknąć z półek.
Dlatego zużycie jednej czy dwóch paczek Vitapolu nie jest grzechem śmiertelnym, ale na dłuższą metę nie jest najlepsze, ponieważ nasze chcemy zapewnić naszym szczurom dobrą i zbilansowaną dietę, niekoniecznie tylko taką, która zapewni im przetrwanie. Chcemy, aby miały lśniące futro, zdrowe kości, działający układ nerwowy, a w szczególności jak najdłuższe życie ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Trochę edytowałam ten post i muszę wyprostować. Wspomniałam o tym, że producenci np. redukują koszty, a co za tym idzie pogarszają jakość, więc automatycznie opinie się pogarszają.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Karmy POLECANE

Post autor: nienazwana »

Noovaa stosujesz z powodzeniem labofeed, ja też próbuję go wprowadzać, choć moje szczury podchodzą do labo niechętnie. Jedzą jak nie mają nic innego i co dziwne bardzo chętnie jedzą rozmoczony ( ??? ). Co jeszcze podajesz na co dzień ogonkom oprócz labo? Co jeszcze dobrze jest dawać? Moje uwielbiają nabiał, mięso gotowane nie bardzo, lubią płatki owsiane, orkiszowe, pszenne, flipsy a z warzyw i owoców buraka, marchew, pekinkę i jabłko. Czasem daję im też granulkę dobrej karmy dla psa (uwielbiają!).
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

nienazwana, u mnie jak karma nie wchodzi, to nie dostają nic, póki jednak nie zdecydują się jej zjeść.
Poza karmą staram się dawać głównie warzywa i owoce, od czasu do czasu jakieś jajko, kaszkę czy mięsko, jako przysmak w łapkę czasem orzech czy pestka.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Wybaczcie moje pytanie. Odkąd nie mam żadnego szczurka wyszłam całkiem z obiegu. Dzisiaj byłam na zooplusie, bo zamawiałam pierdółki dla psów i weszłam w dział karm dla ogonków i patrzę... nie ma Timy. Gdzie się podziała klasyka karm dla szczurów? Chwilowo jej nie ma w ofercie, czy wycofali ją całkiem?
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

Nie wiadomo, od dłuższego czasu nie ma Timy. W grudniu myślałam, że może po prostu zmniejszają magazyn na koniec roku i nie uzupełniają, no ale jest koniec stycznia.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Zamiast Timy jest teraz bardzo podobna Vilmie Premium.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

Vilmie była dłuższy czas równolegle z Timą.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Osna »

Wiem, że nigdy nie ma 100% pewności (o ile nie pracuje się samodzielnie nad daną karmą), dlatego prosiłam o wskazówki takie "mniej więcej". Odpowiedzi w miarę mnie zadowalają, więc dziękuję za nie. Domyślałam się, że nikt nie ma osobistego laboratorium, ale byłam ciekawa, czy kupujecie karmę pierwszą lepszą i wypatrujecie negatywnych efektów, czy kierujecie się opinią innych, czy właśnie opieracie się na guście smakowym waszych szczurów. Drążę temat, bo zaczynam szukać alternatywy dla karmy Vilmie. Jak na razie jestem z niej zadowolona. Otworzyłam jakiś czas temu trzecią paczkę- ten sam piękny zapach, żadnych moli, czy innych przykrych niespodzianek. Widocznie miałam szczęście i trafiły mi się niewadliwe egzemplarze, ale chciałabym stworzyć sobie plan drugi.

Poczytałam sobie trochę o tym labofeed i stwierdziłam, że akurat ona raczej jest poza wszelką konkurencją. Do tego certyfikat...Tylko jak ją zdobyć? Widzę, że niektórzy zamawiają zbiorowo, bo jeden worek ma aż 25 kg, ale w internecie jest jedynie strona z opisem, a informacji o możliwości kupna, ceny, nie ma. Trzeba spełnić jakieś warunki wejścia na wyższy stopień wtajemniczenia? ;D Ile kosztuje taki wór 25 kg?
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Zamawia się przez jakiś magiczny formularz na stronie wytwórni pasz "Morawski" ;) Zamawiałam ostatnio niecały rok temu, zapłaciłam 87,5 zł za worek 25 kg + 40 zł za przesyłkę. Ale proponuję przeczytać najpierw opinie tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15092&start=0 ;) Nie kwestionuję jakości karmy, ale u mnie po niej szczury miały problemy z miękkimi i bardzo śmierdzącymi odchodami. Po tym jednym worku już nigdy więcej jej nie zamówiłam.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Osna »

Czytałam ten wątek. Do problemu z odchodami podchodzę ogólnie z dystansem. Wydaje mi się to sprawą dość indywidualną, bo zauważyłam, że przy dyskusjach na temat karm w tej kwestii zdania są mimo wszystko podzielone. Biorąc jednak pod uwagę ogrom tej karmy, 25 kg (!), zamawianie całości dla siebie jest niezwykle ryzykowne, dlatego chętnie poczekam na jakieś zbiorowe zamówienie. Ewentualnie zamówię w ostateczności. Nie pali mi się. ::)
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
Nullama
Posty: 116
Rejestracja: sob mar 02, 2013 10:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nullama »

Ja chciałam ostatnio zamawiać miałam chętnych na jakieś 12 kg może więcej tylko na tej str nic nie ma o innych karmach niż końskie. Ktoś mnie oświeci jak to zrobić? :)
Domowe przedszkole:
MALUCHY: Flea Brandy
ŚREDNIAKI: Spunk Shame Rokoko
STARSZAKI: Lili

Bimber ...pierwszej miłości się nie zapomina...
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Karmy POLECANE

Post autor: nienazwana »

Ja trochę z innej beczki: czy labofeed ma jakąś datę przydatności do spożycia? Moim 2 dziewczynom zamówiłam 2 kg w czerwcu zeszłego roku, ale ta karma jest bardzo wydajna i w połączeniu z całym mnóstwem innych rzeczy do jedzenia schodzi mi jej bardzo mało. Myślę, że została jeszcze grubo ponad połowa. Czy się nie przeterminuje, nie zwietrzeje czy coś w tym stylu? Jak długo można ją przechowywać. Na dwuszczurowe stadko (tym bardziej że moje wybredziuchy jedzą labo zazwyczaj jak już nie ma nic innego i głód zagląda w dupska) 2 kg labo to bardzo dużo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”