Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: fidusiowa »

Moje chłopy też jedli Labofeeda i nie było żadnych problemów z kupami.
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Osna »

smeg pisze:Ja karmiłam Labofeedem raczej bez dodatków i była masakra ;) Teraz też mam Labofeed wmieszany do karmy, ale jest go mało, tylko czasem zdarzy się jakiś wałeczek wśród ziarna i nie ma problemu z miękkimi kupami.
Chodziło mi o dodatki jako "przystawki" do głównego pożywienia. Dawałam samą Labofeed jako karmę, główny posiłek, a jedyne dodatki jakie dostawali w ciągu wybiegu to głównie jabłko i pomidor, czasem orzechy, brokuły.

Teraz nasuwa mi się inne wytłumaczenie. Zauważyłam, że kiedy skończyła mi się karma Labofeed i wróciłam do Vilmie, lekka sraczka znów się pojawiła w pierwszych dniach w minionym tygodniu. Teraz już jest w porządku. W związku z tym może to być spowodowane nagłą zmianą karmy na zupełnie inną (ziarno na granulat i odwrotnie)- może układ pokarmowy potrzebuje czasu, żeby się dostosować? Karmisz teraz Labofeed z powodzeniem jako składnik mieszanki, a w małych ilościach nie daje tego efektu nagłej zmiany.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Tak, ale kiedy karmiłam tylko Labofeedem, zużyłam cały 20 kg worek - karmiłam nią przez kilka miesięcy. Efekt sraczki nie minął :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Eliskaa
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 27, 2014 1:12 pm
Numer GG: 6355171
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Eliskaa »

Moje szczurille zakochały się w karmie Versele Laga. Lubią ją najbardziej ze wszystkich wypróbowanych :#
Kolo i Chilli. - Od dnia 13.03.1014
Chilli (*)

Kakauko i Satynek - Od dnia 27.04.2016
frelka
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 06, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Paniówki

Re: Karmy POLECANE

Post autor: frelka »

Ja mam pytanie o VL - zamówiłam kilka opakowań Rat Complete, przyszły Rat&Mause Complete - awanturować się?
Czy to tak samo wartosciowa karma?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

A nie Rat&Mouse Pro? To też dobra karma, ale sporo tańsza, niż Rat Complete, a walcowaty kształt kawałków karmy czasem jest niechętnie zjadany przez szczury. Ja bym spróbowała wywalczyć zwrot pieniędzy, przynajmniej do wyrównania ceny tańszej karmy, którą otrzymałaś ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: sliwkowapanna »

ma troszkę inny skład. u mnie niechętnie jedzą rat&mouse. jak już nie ma nic innego to zjedzą.

nie znalazłam składu w necie jak kiedyś szukałam, więc:
VL Rat & Mouse
15% białka
6% tłuszcz
4% włókno surowe
5% popiół surowy
0,6% wapń
0,4% fosfor

VL Complete
20% białka
5% tłuszcz
6,5% włókno
7% popiół
1% wapń
0,8% fosfor

zależy jakie masz szczury, młode czy starsze. Ja dawałam VL Complete "dzieciakom", jeden szczur ma już półtorej roku i trochę jednak waży i staram się by miał mniej białka, więc mnie odpowiadała wersja Rat&Mouse. Poza białkiem tak naprawdę się praktycznie skład nie różni. No tyle co dla młodych szczurów jeszcze w Complete więcej wapnia jest.
Już musisz sama decyzję podjąć, bo VL Complete jest popularne, bardzo wiele szczurów ją lubi, a rat&mouse jest nowością w tej formie, którą pewnie dostałaś i mało kto ją już próbował. Jak pytałam wcześniej na 2 forach to jedna dziewczyna tylko ją widziała, ale nie próbowała. U mnie jak mówię niezbyt im smakuje, jak miska po nocy zostanie pusta to wezmą a tak to wolą ziarna z Vilmie. Ale nie jest to regułą:)
Stara wersja http://animalia.pl/produkt,15868,,verse ... k-1kg.html (miała więcej białka i jeszcze mniej tłuszczu niż Complete)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: sliwkowapanna »

smeg, jest teraz nowa wersja VL Rat&Mouse Pro, od niedawna w nieeektórych sklepach można ją dostać, nawet internet o niej milczy. Raz ktoś wspomniał o niej, ja ostatnio gdyż nie było VLC kupiłam właśnie tę, o której mówi frelka. Ja dałam za nią 19,99.
http://www.planeta-zoo.pl/verselelaga-r ... 11967.html tak wygląda
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

O, nie wiedziałam o tej nowej wersji :) Skład ma ok, może trochę sporo tłuszczu, ale jeśli szczury są szczupłe, to wolałabym nawet podawać tę Rat&Mouse, niż Rat Complete, która ma za dużo białka.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: sliwkowapanna »

tylko żeby to smaczniejsze było:P ale może się jeszcze przyzwyczają. a ogólnie same granulki są w formie serduszek :D
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
frelka
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 06, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Paniówki

Re: Karmy POLECANE

Post autor: frelka »

Moje jedzą w normie - nie ma zachwytu, ale nie wybrzydzają.
Bardziej podoba mi sie zapach karmy (jego brak).

Mam półroczne szczurzyce - białko zrekompensuję im jajkami i mięsem.
Damy radę.

Aha, mamy zwykłe complete, nie pro (rat&mause).
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Półrocznym szczurzycom nie musisz już zwiększać podaży białka - 12-14% to norma dla szczurów, w tej karmie jest 15% i to w zupełności wystarczy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tosiaczek
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 21, 2012 9:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tosiaczek »

Mam wrażenie, że żadne moje szczury nie lubiły nigdy karmy..
Na samym początku była karma Vitapol, potem Megan a teraz Versele laga bo ponoć najlepsza. Tyle, że najchętniej lubiły jeść chyba najgorszą z wymienionych przeze mnie, czyli Vitapol.
Bardziej wolą takie puste chrupki - owocowe, orzechowe. Ale to tylko uzupełnienie. Muszą jeść przecież karmę ::)
Z tej firmy versele laga mam rat nature. Powoli się kończy, przymierzam się do kupna nowej z tej samej firmy, tyle, że rat complete. Czy wasze szczurasy chętnie jedzą? Bo ona wygląda jak taka karma np. dla psa, czyli w jednym kawałeczku znajduje się wszystko. Dlatego też chciałabym ją kupić ponieważ moje są wybredne i wybierają co najlepsze. A tak by miały wszystko. Tylko nie wiem czy będą chciały jeść, czy warto.. no bo jak nie, to lipa, nawet nie wybiorą lepszego kęska.
Ze mną: Dyzia i Fela :)

Na zawsze w mojej pamięci: Tosia, Kropcia, Mania, Frania [*] ♥ :* [/i]
Zapal znicz dla moich aniołków [*] : http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid ... caid=6dc8f
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: hekatomba »

VL Rat Complete ma sporo białka (aż 20%). Z tego względu jako karma podstawowa dla dorosłych szczurów jest raczej niepolecana. Jeśli zależy Ci na granulacie, sprawdź np. Supreme Science Selective (dostępny w zooplusie) lub Labofeed.
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ssylvusia »

Ja Rat Complete nie polecam jeszcze z jednego względu - strrrrasznie po nim śmierdzą kupy :P Po żadnej innej karmie nie spotkałam się z czymś takim. Jeśli chodzi o Rat Nature - niektóre szczury tej karmy nie lubią, moi chłopcy w ogóle nie chcieli jej jeść, wybierali z niej tylko ziarna, które pojawiają się w niej w mikroskopijnej ilości, a cała reszta leżała nietknięta.

Nie sugeruj się tym, że Twoje szczury do tej pory najchętniej jadły Vitapol, to całkiem zrozumiałe biorąc pod uwagę ile w tej karmie jest wzmacniaczy smaku i innych chemicznych paskudztw ;) Jeśli nie zdecydujesz się na granulat, możesz też spróbować karmy XtraVital Beaphara lub Uczty dla Szczura dostępnej w zooplusie.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”