Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: noovaa »

Moje robią tylko tam, gdzie mają jakąś ściółkę .. dlatego w małej kuwetce mam żwirek, a reszta pusta.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: `naatka »

same sie nauczyły, czy trzeba było je uczyć?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: noovaa »

Same. Pamiętały że zanim im małą kuwetkę dałam, to całe dno klatki było zasypane ściółką ... I wiedziały że do ściółki mają robić.

Na początku próbowałam im ręcznik zwykły kłaść na dno klatki. Ale wtedy traktowały go jak żwirek. Tylko jak jest pusto, robią do kuwetki ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Pająk »

Ja musiałam szczury nauczyć, przenosiłam kupy porozrzucane po całej klatce do kuwety. Po jakimś czasie załapały i zaczęły się tam załatwiać. Teraz po prostu kojarzą załatwianie się ze ściółką. Tam gdzie jest ściółka (nie ważne, czy to narożna kuweta, czy plastikowy koszyk) to tam się załatwiają.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: `naatka »

spróbuje najpierw przenosić kupki w jedno miejsce, w róg. jeżeli nie zalapia to wypróbuje sposób z koszyczkiem w którym będzie żwirek :)
dziekuje bardzo za pomoc
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: `naatka »

a czym wyscielacie koszyczki?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: macik001 »

Ja zostawiałam puste, ew. chusteczkami :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Kluska123 »

Wiecie co, z tą kuwetą to świetny pomysł. Ja aktualnie używam trocin, żwirek drewniany i sianko :) Ale moje ogony robią w kącie klatki tylko kupki, za to siusiają ciągle na półki, bo są zbyt leniwe, by zejść dwa piętra w dół ???
Podkreślam, że mam jeszcze półki drewniane, szorujemy je teraz regularnie, ale coś czuję, że długo tak nie pociągniemy ^-^
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: macik001 »

Zadko zdarzają sie szczury które na siku ida do kuwetki :) Zwykle robią tam gdzie aktualnie przebywają. Z kupami jest łatwiej :D
Calmwater
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 8:48 am

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Calmwater »

Czytam niektóre wypowiedzi i zastanawiam się, czy Wasze szczury nie są... Zatkane :o Raz na 2 tygodnie trociny... U mnie 3 panny śmierdziały po 2-3 dniach tak, że nie dawało się wyrobić i dostały od żonki całkiem słuszny nakaz eksmisji. Co do żwirków - chyba lepiej sprawdzać, z czego są robione, bo niektóre są całkiem chemiczne...
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: `naatka »

jaa moim co 2-3 dni wybieram staranie kupki i zużyty żwirek, dosypuje tak z dwie garści nowego .. I nie śmierdzi xd wczesniej jak olewałam sprzątanie na bieżąco to smierdzialo po tygodniu.

W ogóle, w Polsce panuje żwirkoy we zdzierstwo .. Mieszkam na granicy z Niemcami i dzisiaj wybrałam się na zakupy do jedej z niemieckich sieciówek - patrzę, a tam 25 l drewnianego żwirku 5 euro .. Oczywiście nie omieszkam kupić jak skończy mi sie moje 10 litrowe pinio..
Taki żwirek 25 L za 20 zł starczy mi na 2 miesiące, a 10 l pinio za 16 zł ledwo na miesiąc.. Niestety panuje tam szczurza dyskryminacja : / karmy Vitakraftu powystawiane, dla kazdego zwierzęcia tylko nie dla szczura GRRRRRRRRRR
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: mietła »

Ja kupiłam Pinio 2x35l za 70zł w KrakVet to jeden worek wychodzi 35zł.Najtańsza opcja jaką znalazłam.1 worek starczył mi na 3mies bez tyg.Zależy ile się wsypie ale na 2 mies napewno jeszcze zapas mam.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: mietła »

Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Sky »

Calmwater pisze:Czytam niektóre wypowiedzi i zastanawiam się, czy Wasze szczury nie są... Zatkane :o Raz na 2 tygodnie trociny... U mnie 3 panny śmierdziały po 2-3 dniach tak, że nie dawało się wyrobić i dostały od żonki całkiem słuszny nakaz eksmisji. Co do żwirków - chyba lepiej sprawdzać, z czego są robione, bo niektóre są całkiem chemiczne...
Ja mam dwa samce i spokojnie raz na tydzień ściółkę wymieniam, czasami zdarzają się ekstremalne sytuacje, że wytrzymuje dłużej. Zazwyczaj to nie ściółka śmierdzi, ale akcesoria, półki, hamaki... W klatce mam narożna kuwetę, faceci 'bobkują' sobie tam - nauczyły się w trymiga. Dodatkowo codziennie przecieram półki, wymieniam szmatki w koszyczkach i inne materiałowe elementy co parę dni. I nie śmierdzi. Sama ściółka - chyba najmniej, czasem nawet po tygodniu pachnie "świeżością". Pomaga też nie używanie drewnianych elementów. W starej klatce miałam drewniane półki i tak śmierdziały, że nie dawało się wytrzymać. Teraz nie czuć, że mam w pokoju szczury.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: polizmnie »

ojej jakie sycyescie wzmieniac ray na dwa tzgodnie sciura sciuke. Ja wzmieniam co 2 dni a i tak yawsye đmierdyi bo moje ciurz nie jedya pryz taleryu tzlko wznosya wsyzstko i odkladaja jogurtz i gerberz y miskami lataja po calej klatce. a szpie im drewnianz korek dla kota fajnz jest i wzgodnz + wiorz i ich ukochane sianko ocyzwiscie symatz i papierz tey bzc musya cyzli jednzm ydaniem szf.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”