Moje słodkości :*

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Moje słodkości :D ---> Sutra prosi o kciuki!!!

Post autor: Nakasha »

:) A skąd jest u Ciebie Matylda ;)? I czy mogłabym prosić o więcej fotek :D?

Sutra... :( guza mózgu nie można wyleczyć, ale można złagodzić objawy podając leki...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :D ---> Sutra prosi o kciuki!!!

Post autor: Ausaya »

Matylda jest z forum :) http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t= ... &sk=t&sd=a
Tylko moje dwie pierwsze - Mała i Ebola sa z zoologa, reszta z tego forum (oprocz Coco ktora jest z forum ktorego nazwy nie wolno wymawiac :P )

Wczoraj bylam tak zalatana a pozniej zmeczona ze nie dalam rady pojsc do weta :/ Wiem, niedobrze, ale juz sily nie mialam... Tylko jak narazie do niedzieli nie widze tego zebym miala czas na pojscie... :/ bidulek moj ;( moze uda mi sie chlopaka namowic, chociaz on z kolei caly czas pracuje... no porazka ;(

fotki nowe moze pozniej, mam jakies tam na karcie od aparatu, nawet filmik ;] ale to najwyzej jak zjem cos itd (dopiero wrocilam do domu, a wyszlam o 7:30 ;( )
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :D ---> Sutra prosi o kciuki!!!

Post autor: Ausaya »

Ebola ma guza pod tylna lapka :( najgorsze ze nie moge go "wymacac" dobrze bo grubas sie wierci, a ma strasznie twarde i ostre pazury... Moze w dwie osoby sie uda ;] jak uda mi sie zapisac to skocze do weta jutro.

Kurde!! Glupie choroby!!
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moje słodkości :D ---> Sutra prosi o kciuki!!!

Post autor: anik1 »

O nie:( drugi szczurek chory:(
Miejmy nadzieje że paskudztwo nie jest złośliwe!
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :D ---> Sutra prosi o kciuki!!!

Post autor: Ausaya »

A z troche weselszych rzeczy to nie moge sie napatrzec na Coco, tak slicznie rosnie :D Jest ponad dwa razy wieksza juz niz na poczatku jak ja wzielam...
Poza tym Sutra troszke utyla, duzo wiecej ostatnio je, moze sie przyzwyczaila do chorobska, bo objawy nie ustapily...
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Moje słodkości :D ---> Sutra prosi o kciuki!!!

Post autor: Nakasha »

Biedne szczuraki :(.

A co z guzem Eboli? Dałaś wymaz na histopatologię, będziesz operować?....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :D ---> Sutra prosi o kciuki!!!

Post autor: Ausaya »

Nie udalo mi sie zapisac na dzisiaj do dr Wojtys. Jak bede miala sile to pojade jutro (12 godzin na uczelni :/) No pewnie bede operowac (nie doslownie oczywiscie :P ), bo wyglada mi to na gruczolaka, takiego jak Helenka kiedys miala... Najpierw to musze popatrzec czy rosnie, bo dopiero dwa dni temu go zauwazylam w jej zwalach tluszczu :P
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :D ---> Sutra prosi o kciuki!!!

Post autor: Ausaya »

dawno nie pisalam nic...
U Sutry sytuacja bez zmian, caly czas macha glowka, ma problemy z rownowaga, ale wydaje sie jakby mniej jej to przeszkadzalo, chyba sie troche przyzwyczaila. Poza tym udalo mi sie ja troche utuczyc sukcesywnie podajac gerberki ;] Mysle ze nie bede jej meczyc wizytami u weta, jest wesola, biega sobie po klatce. Pewnie wezme ja jak bede z Ebolo szla, czego oczywiscie jeszcze nie zrobilam... :/

Guzek Eboli niestety rosnie, ale wyglada na szczescie na gruczolaka (taka moja diagnoza :P chociaz wlasciwie tylko z takim guzem mialam do czynienia...). Niestety do weta pojdziemy po sylwestrze, strasznie sie splukalam przed swietami (nawet na jedzenie dla siebie srednio mam :/ ), a tu jeszcze na wyjazd na sylwestra trzeba oszczedzac :/ Ale guzek wcale jej nie przeszkadza, mysle ze te pol miesiaca wielkiej roznicy nie zrobi.

Co do mlodszej czesci stada to wszystko bez zmian, rosna sobie tylko :) a szczegolnie Coco ktora jest juz taka fajna barylka :D (zaden moj szczurek nie rosl tak szybko, az sie boje co z niej wyrosnie :P) Wykazuje straszne cechy przywodcze i jest caly czas problem z bijatykami... Coco zaczepia starsze a pozniej ucieka "z podwienietym ogonem". Oczywiscie najbardziej z Furia (dwie niewyzyte), ale ja ich rozgryzc nie potrafie; najpierw sie tluka a pozniej spia wtulone w siebie... W zwiazku z checia dominacji przez Coco jeszcze troche to pewnie potrwa, ale i tak widac postepy.

wrzucilam dwa filmiki na YouTube'a
http://pl.youtube.com/watch?v=HC597ta55RU - Coco i Matylda bawia sie olowkiem :D
http://pl.youtube.com/watch?v=TuVggMp6t ... re=channel - to z dzwiekiem (koniecznie na koniec :) )

fotki moze wieczorem, teraz nie mam sily wgrywac :/
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Moje słodkości :D ---> Sutra prosi o kciuki!!!

Post autor: RattaAna »

a może spróbuj zadzwonić do weta i spytać wprost czy nie przebadałby szczurzyny teraz, a zapłacisz dopiero po nowym roku, co? po prostu rozpoczęłabyś działanie "na krechę", jeśli się zgodzi?

Ausaya masz pw
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :D // wstrętne choróbska ;(

Post autor: Ausaya »

czas na najnowsze wiadomosci z frontu... :D

Niestety nie jest za ciekawie :/
We wtorek wreszcie udalo mi sie pojsc do weta. Umowilam sie na operacje wyciecia guza u Eboli i sterylizacje od razu, tak jak podejrzewalam to gruczolak. Niestety do tego bidulka ma jeszcze swierzba i przeziebiona jest. Dostala jakis lek na swierzba (zapomnialam zapytac o nazwe), powoli jej przechodzi. Reszta tez na wszelki wypadek. Wczoraj wyszorowalismy z chlopakiem klatke zeby pozbyc sie wszelkich jajeczek pasozytow. Do tego moj kochany grubasek dostaje jeszcze antybiotyk na to przeziebienie wstretne (Enroxil). Trzeba ja wyleczyc przed operacja... idziemy do dr Wojtys w najblizszy wtorek, juz duzo mniej kicha wiec powinno byc ok :)
Troche sie stresuje operacja, wiadomo... Jednak jestem dobrej mysli, Ebola jest silnym szczurkiem wiec powinna to dobrze zniesc.

Jednak Ebola nie jest jedynym zmartwieniem... Razem z nia zabralam Małą od razu bo ma malego guzka na ogonku, okazalo sie ze nie czuje 1/4 ogona... Musimy pojechac do dr Bieleckiego na rentgen albo biopsje (to juz od niego zalezy), no chyba ze powie ze od razu bedzie amputowal... Dr Wojtys powiedziala ze nie bedzie miala conajmniej polowy okonka ;( bidulek... ale ogolnie jest w swietnej formi, nieslugo konczy 2 latka :)

Natomiast Sutra, coprawda baaardzo powoli, ale jakos dochodzi do siebie. WIdac ze ma problemy z chodzeniem troche, ale juz nie ma przekrzywionej glowki, wcina chyba za 3 szczury na raz i wraca do swojej wagi :D We wtorek jak pojde z Ebola na operacje to wezme ja od razu, zobaczymy co wet powie.

Reszta stadka na szczescie zdrowa. Robie im tylko inhalacje bo troszeczke sie podziebily. Akurat w miejscu gdzie stoi klatka kolesie spartaczyli robote jak zakladali okna rok temu i wialo miedzy oknem a parapetem, nawet snieg raz padal... Naszczescie uszczelnilam juz to (nie bez kozery sie na polibudzie studiuje :P ). Teraz juz jest cieplutko i czuja sie juz duzo lepiej. Te inhalacje to naprawde zaje... sprawa :D (gdyby ktos chcial zycze przepisem :) )

A z takich przyjemniejszych rzeczy to pochwale sie ze Coco rosnie i rosnie i rosnie i jest taka pulchniutka sliczniutka :D W klatce czuje sie juz zupelnie swobodnie, zaczepia reszte stada jak chce sie bawic, tylko ze one ja troche olewaja bo juz za stare sa na zabawy. Za to ja mam z nia przednia zabawe, jak ja czochram w klatce to biega po calej i zaczepia wszystkie szczurki ktore znajdzie po drodze :D
oczywiscie z Furia sie nie dogadaly do tej pory, ale spia zawsze razem :D a jak nie spia to sie tluka :P

a zdjec nie bedzie.... ;]
wiem ze obiecalam juz wczesniej ale gdzies sie zawieruszyly... moglam wywalic przez przypadek. Trzeba zrobic nowe :D
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Moje słodkości :D // wstrętne choróbska ;(

Post autor: Telimenka »

Dawno nie zagladalam do Twojego tematu :). Ehh Coco to ja Ci zazdroszcze.. poluje na dumbo rexika w wydaniu meskim :).

Dobrze ze Sutra przybiera na wadze.. guz mozgu.. eh przerazajace. Guzek Ebolki tez przerazajacy.. same guziska. Trzymam kciuki za Twoje futerka
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: Moje słodkości :D // wstrętne choróbska ;(

Post autor: Naixinka »

Ausaya z nieba mi spadłaś ;) Wetka zaleciła inhalacje dla mojej kruszyny i nie wiem jak się do tego zabrać. A skoro sama się zaoferowałaś, to bardzo bym prosiła o ten przepis :)

Coco jest śliczna (marzy mi się rexik ::)) Życzę dużo zdrówka dla ogonków i jak najmniej zmartwień.
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :D // wstrętne choróbska ;(

Post autor: Ausaya »

przepis na inhalacje:
- 1 lyzeczka soli iwonickiej
- 1 lyzeczka sody oczyszczonej
- 5 kropli inhalolu
(wszystkie skladniki kupisz w aptece)
zalac szklanka wrzatku

roztwor nalezy wlac do kominka (taki do pogrzewania olejkow zapachowych) i robic inhalacje 10-15 minut 2-3 razy dziennie. Jezeli masz jakas mniejsza klatke to przykryj ja kocem i pod nim tez postaw kominek zeby lecialo wszystko na szczurki. Jezeli nie masz takiej mozliwosci (jak ja :) ) postaw kominek blisko klatki i wykonuj inhalacje przez 30 minut.

Ogolnie to bardzo ladnie pachnie (przynajmniej mi i mojemu chlopakowi sie podoba :P ) wiec chetnie im je robie i widac poprawe, poprzednim razem tez dostaly inhalacje i wszelkie kichanie poszlo w niepamiec :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: Moje słodkości :D // wstrętne choróbska ;(

Post autor: Naixinka »

Hmm wetka zaleciła robić inhalacje z wody, ewentualnie z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego. Zastanawiam się czy Twoja recepta też będzie dobra. Co do klatki to mam w zapasie małą klatkę, idealną do robienia inhalacji więc z tym problemów nie będzie. Pytanie jeszcze mam do tego kominka, rozumiem, że całą miksturę wlać do kominka i normalnie na dole dać podgrzewacz by grzał? Dobrze zrozumiałam?
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje słodkości :D // wstrętne choróbska ;(

Post autor: Ausaya »

tak, cala miksture nalezy wlac do kominka i na dole podpalic podgrzewacz.
Jezeli twoje szczurki sa przeziebione to takie inhalacje na pewno nie zaszkodza, a jeszcze pomoga :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”