Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: ol. »

doświadzczenia z kolbami Vitapol:
- warzywna - z wyglądu sztucznie-pstrokato-kolorowa, dużo barwionego pieczywa, mimo, że była zjadana chętnie, jakoś jej nie ufam i już nie kupuję;
- owoce leśne - owocami owszem oblepiona dosyć grubo (ciemne i czerwone jagody), ale nie cieszyła się powodzeniem, po spróbowaniu okazało się, że te jagody jakieś takie gorzkie, jak odkleiłam owoce szczupaki zmęczyły tę kolbę ale trwało to długo, nie polecam;
- kokosowa - chwalona tu i ówdzie, biały kokos, białe chrupki, wygląd przyzwoity, ale przeboju wśród szczupaków nie zrobiła;
- bekonowa - smakowała owszem, bez zbędnych dodatków kolorystycznych, pachnąca słoninką, pewnie jeszcze kupimy;
- z chleba świętojańskiego - nic specjalnego ani ja ani szczupaki w niej nie znaleźliśmy, raz kupiona, zjedzona i zapomniana;
- z mniszkiem i jogurtem - to jedyna kolba z Vitapolu, którą kupujemy regularnie, szczurki ją lubią, mi podoba się całkowite oblepienie powierzchni zielem mniszka, pod zieleniną jest przenica w żółtawej zalewie; tę jako jedyną mogę polecić bez zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Vicka211 »

Moje szaleją za kolbami vitapolu serową i bekonową. Innych nie ruszają :P . Ale i tak rzadko im je kupuje :P
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Magamaga »

Moje szczuraki lubią kokosową, bekonową, serową, mniszkowo-jogurtową z Vitapolu oraz bananową z Dakoart i krewetkową z JR Farm.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Izold »

Ja kupiłam dzis kolbe Vitapol Popcorn -całą z kolorowych kuleczek.U dziewczynek jest resztka a u panów jeszcze jakby połowa.
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Sheeruun »

A moi panowie żadnych kolb nie ruszają - obojętnie jaki smak, tak czy inaczej jest tylko obwąchana i zostawiona. Po kilku dniach przewieszam ją myszom - one przynajmniej trochę zjedzą.
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Izold »

Sheera wybredne ;D
Jakbyś nie dała karmy ani nic,tylko wodę i kolbę zjadłyby ją ze smakiem nawet nie zająkując się ;)
Awatar użytkownika
arrisum
Posty: 342
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 8:15 am
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: arrisum »

U mnie 2 dni zjedzona kolba Nestor miodowa, z tej samej firmy kupowałam kiedys musli ale została nietknięta , a na domiar zlego - osikana ::) polecam też kolby dla papug, jest na nich często proso a szczurasy je uwielbiają :D
Goin' under - rats are in the cellar
goin' under - skin is turnin' yella

Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Izold »

Ja jutro pewnie jakąś kupię - Dawno nie miały,ale nie wiem jaką wybrać dla chłopaków - tam jest Wirus i jest on na diecie. :)
Tequila i Trufla mogą sobie jeść ile wlezie,i nic po nich nie widać.Tylko o Piernika się niepokoje - wygląda jak Wirusek za młodu.A Wirus wygląda jak nadmuchana ropucha. ;D
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Izold »

Dziś kupiłam jedną z firmy Vitakraft - przypomniało mi się że na forum pisze że to dobra firma i kupiłam.
I strzał celny - bo męcza ją i męczą.Dobrze że kupiłam jeszcze bekonową (faktycznie pachnie słoninką!) bo rano bedzie już pewnie patyk,w dodatku też obżarty.
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Nue »

Polecam kolby firmy JR Farm. Są drogie (ok. 9 zł za dwie), ale na moje oko są z dwa razy większe od innych, więc cena uzasadniona. Moim najbardziej podchodzą te z krewetkami i krabami, ale smaków tych kolb jest multum.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Sylwikk
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Sylwikk »

moje maja teraz vitapolu popcorn ale jest pstra i jakos nie jedza jej ze smakiem chyba w smieciach wyladuje bo nie mam do nie zaufania przez kolor...

za to bekonowa znikneła szybciej niz pyszna szama z miski
kokosowa tez dosc szybko zniknela;)
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: xMsMartax »

Kupiłam jakies niewiadomo co z zoocenter (pabemia)... 2 kolby za 2,50zł. Jajeczna i kokosowa. Szczurcie nawet nie wykazują zainteresowania :P
Obrazek
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: kulek »

A ja ostatnio kupiłam orzechowe kolby Nestora i znowu zostały mi dwie, bo Febe nie chce wcinać.
Chyba zaprzestanę kupowania kolb w ogóle.
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Akka »

Kurcze nie pamiętam jakiej firmy była kolba która kupowałam im, ale była przeznaczona dla szynszyli. Moje ciury wręcz rzucały się na nią, znikała w dwa dni :D
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Ressa »

Kupiłam niedawno kolby "Avik" czeskiej firmy i ciekawi mnie co o niej wiemy. Szczury dosyć chętnie ją pożerają a i skład wyglada dobrze (kolby są orzechowe).
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”