pruszkowskie gangsterki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: *Delilah* »

ps. właśnie się zdrzemnęłam (ponad 2 godzinki, ekhem) i śnił mi się 2 razy ten sam sen - że jesteśmy z Ritką u weta i ten mówi, że to coś na kręgosłupie to nie guz... oby się ziściło... w sobotę się dowiemy...
Biała Chmurka do boju !!! Oby sen był proroczy !!
Jutro wzmożone kciukotrzymanie!
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: merch »

Deli mi ze szczurami snia sie wylacznie horrory , najczestrzy ze szukam swoich szczurow a znajduje cale mnostwo innych , swoje tez ale nie wszytskie szukam dalej i liczba szczurow rosnie rosnie rosnie- no to sie akurat sprawdza :P
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: *Delilah* »

Merch, no ja mam podobnie...
Przewaznie snią mi sie jakies okropne chorobska (np. ostatnio snilo mi sie, ze Lili ma ogromnego guza pod zuchwą ,a pare dni pozniej odkrylam u niej gruczolaka:/)
Czesto te sny poprzedzaja jakies faktyczne problemy zdrowotne.
RattaAna, jak wrocisz od weta, to pisz jak na spowiedzi!
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: RattaAna »

ech... nie mamy dobrych wieści, niestety...

Ritka ma niestety guza, zrośniętego z mięśniami, na odcinku końcowym kręgosłupa, lekko z boku... najpierw myślalam, że to lekko przekrzywiony kręgosłup, takie to było twarde i niejako wyrastało z kręgosłupa (zdziwiło mnie tylko, że sterczy bardziej z jednej strony);
guz oczywiście nieoperacyjny, ryzyko uszkodzenia mięśni za wielkie, do tego wiek (2 lata 5 m-cy) i chore serduszko... w poniedziałek znów jedziemy na wizytę, bo usg daje nadzieję, że wewnątrz jest płyn, który być może można ściągnąć pomniejszając nieco guza i ułatwiając tym samym szczurci egzystowanie;
malutka już teraz głównie ciągnie łapinę za sobą, bo jak chce stanąć normalnie, to łapka podgina jej się pod ciało i Ritka się po prostu przewraca na bok;
okropność, sądziłam, że szczurcia umrze kiedyś na serduszko, a wychodzi na to, że guz zabierze mi ją szybciej... cholerstwo rośnie w bardzo szybkim tempie (tydzień temu nic jeszcze tam nie było!!!);

Ziutka - kontrolny rtg wskazuje jednak na zmianę nowotworową na płucu, co prawda od ostatniego rtg (czyli przez ponad 1,5 m-ca) zmiana nie powiększyła się jakoś znacznie, bo ok. 1/8, no ale jednak jest... serduszko już lekko zepchnięte na bok, ale ogólny stan i kondycja dobre, może ciut ciężej jej oddychać, ale nie jest źle;

czyli jedna wielka kicha, reasumując; wiem, że one są już leciwymi pannami i że kiedyś musiał nadejść czas rozstania, ale i tak strasznie mi przykro i źle :( bo pozostaje mi patrzeć na ich pogarszający się stan, dopieszczać, dokarmiać i próbować nie przeoczyć tego krytycznego momentu, kiedy będzie już im bardzo źle...
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: merch »

Przykre :(
Trzymaj się.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: *Delilah* »

Ratta..
Co mogę napisać,żadne słowa tego nie odzwierciedlają, po prostu przytulam mocno mocno...
:(
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: Telimenka »

Przesyłamy cieple mysli....
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: odmienna »

http://farm1.static.flickr.com/49/14295 ... ccae31.jpg - takie zdjęcie znalazłam myśląc o Was; bo co tu powiedzieć można <przytul>
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: Izabela »

No właśnie, cóż można powiedzieć... Smutno... Przytulam mocno
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: unipaks »

To smutne ... Tak chciałoby się cieszyć szczurkami dłużej , niż one mogą z nami pozostać :(
Niech im siły i kondycji starczy na jak najdłużej , dopieszczaj je w każdej spędzonej razem chwili , ja trzymam kciuki za to , by im szczęście sprzyjało :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: RattaAna »

bardzo dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa!!! odmienna - zdjęcie przepiękne, biała chmurka...

cóż, dziś jedziemy z Ritką na oględziny guza, może będzie nakłuwany i zmniejszany; sama nie wiem czy się na to decydować, z jednej strony, jeśli to pozwoli na zmniejszenie jego objętości, jest nadzieja, że mała dłużej pozostanie jako-tako sprawna (a z dnia na dzień jest gorzej, jak próbuje chodzić na obu tylnych łapkach, to się przewraca na bok, więc raczej kica nimi jak zając); a z drugiej strony boję się o jej serduszko - wizyta u weta to silny stres, ona już i tak jest wymęczona; i boję się, że podczas tego zabiegu (a raczej miłe to nie będzie, w końcu wbiją grubą igłę żeby ściągnąć to ze środka), malutka mi nie wytrzyma; wczoraj i przedwczoraj przed zamknięciem klatek wyskoczyła jak oparzona, zaczęła biegać po łóżku, po mnie, jakby dostała jakiegoś ataku;
pamiętam naszą Toleńkę, która też chorowała na serce, że tak miała w chwilach silnych duszności, dosłownie szamotała całym ciałkiem nie wiedząc co począć by sobie ulżyć; więc jeśli u Ritki jest podobnie, to raczej jest już źle z serduszkiem; choć za dnia, jak śpi, jest ok, a u Toli te ataki miały miejsce co pół godziny, mała nie spała, jak nasiliły się i występowały co kwadrans, poszliśmy jej pomóc...
no zobaczymy... w każdy razie smutne chwile przed nami i boję się o Ziutkę (siostrę Rity), bo są ze sobą zżyte; i boję się myśleć jak ona sobie poradzi po stracie Białej Chmurki;

dlaczego one nie mogą po prostu zasnąć, spokojnie i bez bólu odpłynąć do tej nowej krainy.....? :(
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: merch »

Czasem zdarza sie i tak , niestety nie zawsze.

Kciukam za całokształt.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: *Delilah* »

Smutne to wieści.
Mysle, ze jesli jest jakaś szansa, żeby Ritkę trochę odciążyć od guza... To próbujcie...To są naprawde trudne decyzje...rozdarcie.. i tak zle i tak niedobrze...
A mam nadzieje, z serduszko, mimo że, skołatane wytrzyma ten zabieg i będzie lepiej...chociaż troszkę..
Trzymam kciuki...Buziaczki, Bądzcie dzielne.
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: unipaks »

Ja również liczę na to , że siły jej nie opuszczą i że zabieg pomoże ile się tylko da.
Trzymam kciuki , oby nie było gorzej :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: 8 pruszkowskich gangsterek

Post autor: RattaAna »

nie było żadnego nakłuwania... kolejne oględziny sobotniego rtg w porównaniu z badaniem "dotykowym" skłaniają się ku diagnozie, że jest to niestety kostniako-mięsak... rośnie okropnie prędko i jest coraz bardziej zbity w sobie :( w klatce piersiowej nie ma przerzutów; mamy malutkiej podawać coś przeciwbólowego (ale nie codziennie, raczej doraźnie, kiedy będzie widać, że boli), a na duszność można włączyć jeszcze aminofilinę;
generalnie nie mam co liczyć na to, że Biała Chmurka sama zaśnie, czeka mnie niestety zabawa w pana boga i decyzja pt. "dzisiejszy dzień to twój ostatni dzień"........... brak słów :( :( :(

może macie jakieś wymyślne kulinarne sposoby dogodzenia szczuraskom? mi już brakuje pomału pomysłów, a staram się bardziej, niż dla siebie;
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”