Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vikaaa
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 17, 2011 6:09 pm
Lokalizacja: Witankowo (koło Piły)

Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Vikaaa »

Co mam jej powiedzieć wytłumaczyłam jej że to zwierzęta stadne ona powiedziała że ma to w d*pie . ; (
i nie ma zamiaru mieć 2 . Ona ma 2 braci jeden już wymęczył jej chomika on ma 4 lata . W dodatku chce go kupić w zoologu . :-\
Może ją jakoś zniechęce ?
Dacie pomysły . Nie chce żeby ona go męczyła . ! >:(
Obrazek
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Niamey »

Porozmawiaj z jej rodzicami.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: lovekrove »

Tłumacz, tylko na spokojnie. Pokaż jej materiały z forum: http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541 Sama pani weterynarz mi powiedziała, że szczury trzymane pojedynczo, w momencie, gdy mają za mały kontakt z człowiekiem mają większą tendencję do chorowania. Pokaż jej ten filmik: http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541 Cierpliwości, każdemu da się przemówić do rozumu ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: rattulia »

Powiedz, że jeśli szczur zostanie pozbawiony towarzystwa to z samotności wykończy się psychicznie (nie wiem czy to prawda). Albo zapodaj coś w stylu: "Pamiętasz moją siostrę Helę/Melę/Karolinę/Kasię? Ona miała pięć szczurków każdego pojedynczo i żyły tylko rok... Teraz ma dwa i mają już trzy lata."

Kłamstwo w dobrej intencji nie zawsze jest jakieś tam złe...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: IHime »

rattulia pisze:Powiedz, że jeśli szczur zostanie pozbawiony towarzystwa to z samotności wykończy się psychicznie (nie wiem czy to prawda). Albo zapodaj coś w stylu: "Pamiętasz moją siostrę Helę/Melę/Karolinę/Kasię? Ona miała pięć szczurków każdego pojedynczo i żyły tylko rok... Teraz ma dwa i mają już trzy lata."

Kłamstwo w dobrej intencji nie zawsze jest jakieś tam złe...
Za to jak na kłamstwie przyłapią, to już nigdy nie uwierzą.


Możesz zapytać, czy zawsze będzie miała czas dla szczurka. Jak sobie będzie chciała od niego odpocząć, to chociaż maluch będzie miał drugiego do towarzystwa, a ona nie będzie musiała mieć wyrzutów sumienia.
Awatar użytkownika
Vikaaa
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 17, 2011 6:09 pm
Lokalizacja: Witankowo (koło Piły)

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Vikaaa »

Tłumaczyłam jej a ona nic . ! wcale się tym nie przejmuje w dodatku jej brat zamęczył już jej chomika . ! :(
Ona chce go trzymać w chomiczówce w , której szczur nie będzie w stanie się swobodnie przemieszczać >:(
Obrazek
Dorota15
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 3:55 pm

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Dorota15 »

Powiedz żeby zapisała się na forum, kupiła książkę o szczurach, na jedno wychodzi. I możesz powiedzieć, że jak będzie jeden, to będzie krócej żył (wydaje mi się że to prawda, ale nie jestem pewna) a do tego będzie sam przeżywał katusze- coś w stylu tego, jakby była jedynym człowiekiem w promieniu 100km i otaczły by ją tylko zwierzęta (ta sytuacja jest niemożliwa, ale można zawsze próbować zmusić ją do wyobrażenia sobie tego, najlepiej żeby były to dzikie zwierzęta), a co do zoologicznego to spróbój jej wcisnąć że tam podtruwają zwierzęta (kto wie, czy to nie prawda?).
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Vesper »

A nie można jej jakoś postraszyć szczurami? Żeby ona nie miała szczurów, dopóki nie dorośnie?
Co myślą jej rodzice na temat szczura? Może z nimi porozmawiać?
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Dorota15
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 3:55 pm

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Dorota15 »

To też dobry pomysł- powiedz jej że... szczury z zoologa gryzą!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: smeg »

I że mają truciznę w ogonie, a w nocy mogą otworzyć sobie klatkę i przegryźć jej tętnicę szyjną :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Dorota15
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 3:55 pm

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Dorota15 »

Albo że samce sikają gdzie popadnie (chodzi mi o znaczenie terenu i wiem że nie robią tego gdzie popadnie)
Dorota15
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 3:55 pm

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: Dorota15 »

A jeśli zapyta się ciebie jak ty sobie z tym radzisz to odpowiedz jej że kiedy są przynajmniej dwa to mają lepsze zajęcia. A co do klatki to że będzie jeszcze częściej wychodzić jeśli będzie mieć taki mały wybieg, albo przegryzie pręta i złamie sobie na tym ząbek. Może jeszcze wywarzyć drzwiczki ;D i ona będzie musiała mu częściej wymieniać trociny lub granulat
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: rattulia »

Vikaaa pisze:Co mam jej powiedzieć wytłumaczyłam jej że to zwierzęta stadne ona powiedziała że ma to w d*pie . ; (
Powiedz, że jeśli ona ma dobro szczurka w d*pie to szczur też będzie miał taką właścicielkę w d*pie.


IHime Jak siostra w Londynie mieszka to nie przyłapią ;)
MiyaTao
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 25, 2011 12:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: MiyaTao »

Możesz jej powiedzieć , że w końcu ona tez ma rodzeństwo i niech nie pozbawia tego szczurka. Ja kupiłam dwa( akurat byli braćmi) jednak jeden po roku umarł. Próbowaliśmy zaadoptować innego żeby nasz biedak się nie męczył w pojedynkę, jednak po pierwszej próbie zrezygnowaliśmy bo Pepe okazał się strasznie agresywny i zagryzł małego. Teraz jest już 10 miesięcy sam i stał się bardzo że tak powiem interaktywny w porównaniu z tym co było na początku. Z tym że spędzam z nim bardzo , bardzo dużo czasu i się z nim bawie. Powiedz koleżance że skoro bierze jednego to nich sobie uświadomi , że będzie musiała mu poświęcać zdecydowanie więcej czasu niż gdyby miała dwie kluski. W końcu jak będzie tylko jeden szczurek to ona będzie musiała stać się jego "stadem" .
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Koleżanka chce trzymać 1 szczurka !

Post autor: lovekrove »

Powiedz, że samotnym szczurom siada psychika i dziczeją zmieniając się w takie coś:

Obrazek
albo takie coś:
Obrazek ;D
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”