Horda pajęczycy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: ol. »

(zapomniałam Ci oznajmić, że kradnę oba te zdjęcia 8) )
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Kradnij, z myślą o Tobie dziś heroicznie walczyłam z aparatem by móc je zgrać na dysk :D
Tak myślałam, że ucieszą Cie pewnie tak samo jak mnie. Widok był rozczulający, szczególnie, że jeszcze świeciło piękne poranne słońce
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: ol. »

no, widok zaprawdę piękny ! wprowadza w klimat polarny, a jednak taki ciepły ...
i te ich wielkie szerokie głowy, inne niż pamiętam... oni cali tacy wielcy ! a przecież to moje małe pyszczki ^-^

dzięki
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Horda pajęczycy

Post autor: manianera »

Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: ol. »

Pająku, Pająku, co tam słychać w Waszym zakątku ? :)
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Odkopie nas, by zdać krótki raport.
Generalnie u nas wszystko w porządku. Stadka się starzeją i już nie jest tak różowo jak kiedyś, ale wszyscy są zdrowi. Skyre, Eshin, Szary już nie są tak skorzy do zabawy, rozleniwili się, przez co biedny Malygos nie ma się z kim bawić. Próbuje mu zastąpić szczurzego towarzysza zabaw ale to nie wystarcza i utyło się Paskudzie. Zrobił się z niego kawał szczura (650 g). A kiedyś chciałam go tuczyć bo był za chudy ::D
Reszta dziadków z głównego stada prowadzi stateczne życie, maja się dobrze. Tylko u Avalona myko szaleje i niewiele na to poradzić można. Do tej pory był leczony co miesiąc, przestawał chrumkać na 2 tygodnie i później znów zaczynał. Boli mnie to, że niewiele możemy zrobić, ale sam Avalon wydaje się szczęśliwy, nie jest osowiały, chętnie się bawi, chętnie się mizia, ma apetyt i dużo energii (więcej niż reszta, a są w podobnym wieku ::P).
Parszywka dopada starość, ale towarzystwo Ćwirków dzielnie się nim zajmuje, towarzyszą mu i nie męczą zbytnio. Chłopcy zrobili się duzi (600g), ale w przeciwieństwie do Malygosa wydają się mieć taką budowę, to nie są fałdy tłuszczu i gigantyczny tyłek. ::) Dobrze, że jest ich dwóch, bo kiedy Parszyw już opada z sił i idzie do swojego kącika, to dwójka braci może sobie pofolgować. (Parszyw po 10 minut wybiegu idzie mi się rozplaszczyć pod ręką, a reszta nadal biega zazwyczaj i dołącza do niego dopiero po 45 minutach - godzinie). W związku z wiekiem stad chodzimy ostatnio do weta co miesiąc kontrolnie, ostatnio byliśmy tydzień temu, także informacje całkiem świeże.
Zdjęcia może jakieś machnę po świętach ::)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Horda pajęczycy

Post autor: noovaa »

<kaszle> ... Tyle kurzu wzbiło w powietrze z Twojego tematu że aż pomyślałam że zajrzę ... a tu co?! Zdjęć nie ma ... nooooo ;D

To teraz Malygosa będziesz odchudzać musiała ? :>

Chciałabym mieć stadko które po wybiegu chce się rozpłaszczać pod ręką ;( ... moje mają siebie i wolą się iskać beze mnie :P.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

Parszyw od początku był miziakiem, czym zawsze mnie rozczula. Najpierw gryzie później robi się z niego naleśnik i tylko pulsuje oczkami. Jak przestaje głaskać, to podgryza i domaga się głaskania znów. Ćwirki się od niego nauczyły i potrafią się tak we trzy ułożyć, żeby je głaskać.
W drugim stadzie nikt tak nie robi. Wolą się bawić niż miziać. Chociaż ostatnio widzę drobne zmiany, bo Skyre dał mi się tak głaskać i już widziałam, że jest mu tak błogo i zaraz zacznie pulsować, a tu dzwonek do drzwi, bo kurier z zooplusa przyjechał. Cały nastrój prysł ::P Pewnie z wiekiem im to po prostu przychodzi.

Malygosa średnio mam jak odchudzać, bo biegać nie ma z kim, jeść nie mam jak mu mniej dawać, a staruchom nie chce się schodzić po jedzenie, jak się ruszą to Malygos już pół miski zdąży zjeść. Nie mam nawet pomysłu co z nim zrobić ::(

Zakurzyło się, niestety, ostatnio nie mam czasu pisać, magisterka, studia, zlecenia.
Nie będę obiecywać poprawy, bo jeszcze słowa nie dotrzymam, ale postaram się ::)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Horda pajęczycy

Post autor: unipaks »

noovaa pisze:<kaszle> ... Tyle kurzu wzbiło w powietrze z Twojego tematu że aż pomyślałam że zajrzę ... a tu co?! Zdjęć nie ma ... nooooo ;D
No właśnie, nawet jednej marnej fotki..! ::) :P Dobrze przynajmniej, że wieści nie najgorsze :) Dla Avalona i reszty hordy życzenia zdrówka i wielu szczurzych radości co dnia! Wyczochraj ich ode mnie! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Horda pajęczycy

Post autor: noovaa »

Nie mam nawet pomysłu co z nim zrobić ::(
Zawsze można spróbować chociaż innej karmy ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Horda pajęczycy

Post autor: Pająk »

noovaa pisze:
Nie mam nawet pomysłu co z nim zrobić ::(
Zawsze można spróbować chociaż innej karmy ;)
A to na pewno. Szczególnie, że przymierzam się do stworzenia własnej mieszanki.

Dobra. Macie zdjęcia z telefonu (nie mam dostępu do lustrzanki bo rodziców odwiedzam), marne bo marne, ale są:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek próbowałam złapać Szarego jak śpi w tej dziwnej pozie z łapką. Obrazek Ale się obudził Obrazek
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Horda pajęczycy

Post autor: noovaa »

Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: ol. »

Jak ja się stęskniłam za Ćwirkami ! Naprawdę tacy postawni porośli ?
Co prawda wcale wiarygodnie to sito wypełniają http://imageshack.us/photo/my-images/813/imag0049u.jpg/ :D , ale może uda Ci się złapać ich przy okazji w pełnej krasie ;)
Chłopcy kochani, jakbym Was tak mogła wymizać za wszystkie czasy...
Pająku - zadanie dla Ciebie O0
I dla reszty również serdeczne głaski. Niech będzie statecznie - byle było zdrowo i po myśli szczurasów :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Horda pajęczycy

Post autor: ol. »

Sto lat chłopcy - wśród najlepszych przyjaciół ludzkich i szczurzych, w sile i w zdrowiu - radościach szczurzego żywota :)
Ściskam mocno :-*
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Horda pajęczycy

Post autor: unipaks »

Zdrówka i radości, chłopaki! :-*
Chcemy urodzinowych fotek Ćwirków :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”