[CIAŁO WŁAŚCICIELA] dobiera sie do oczu, uszu ,nosa...

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Będzie gryźć po uszach??

Post autor: Magamaga »

Mam 4 szczury - z których dwie absolutnie uszu nie tykają, jedna lubi podskubać, ale delikatnie, nigdy do krwi a jedna... jest amatorką piercingu :-\ - dziabie do krwi, szarpie itp.
Zatem nie ma reguły - ale co ciekawe, ta co gryzie czyli Tuptuś jest czerwonooka (tak jak i była Twoja Cappucino), więc może o to chodzi?
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Będzie gryźć po uszach??

Post autor: RattaAna »

ja mam 3 czerwonookie i żadna nie dziabie do krwi; czyli jednak każdy ciur ma inne upodobania i nie da się ich powrzucać do wspólnej szufladki :)
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Będzie gryźć po uszach??

Post autor: Nina »

Żaden z moich szczurów nie gryzie uszu do krwi. Niektóre podskubują, inne mają obsesje na punkcie wyrywania kolczyków, ale nie gryzą.
Więc spokojnie, nie bój sie, że będziesz miała więcej kolczyków, małe prawdopodobieństwo, że kolejna też będzie miała takie upodobania ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
margolka
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 19, 2008 7:57 pm

Re: Szczurka zjada mi włosy?

Post autor: margolka »

Moja szczrka ma raj (mam włosy do pasa) uwielbia sie w nich chowac... a jak podgryza je zawsze kiedy jest na mnie zła ;) jak np długo mnie niebyło w domu...
yoy3
Posty: 27
Rejestracja: wt maja 20, 2008 1:21 pm
Lokalizacja: toruń
Kontakt:

nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: yoy3 »

szczur moj ktory nigdy nikogo nie ugryzl ( nigdy ... sa bardzo lagodne), podczas biegania jak zawsze do mojej dziewczyny podbiegl i zaczol wąchać oko a potem ugryzl .... bez zadnych syków czy piszczen. Szczur nie jest sam ma brata, sa z jednego mioty, i chcialbym wiedziec co spowodowalo ze ugryzl ?? ;/.... licze na madre wyjasnienia a dodam ( kara byla, nakrzyczalem na niego slowami nie, niewolno, i 4 min na plecach byl )
ze mną :
Azazel & FreaQ ^^
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 09#p295709

po 2 stronie lustra :
Azazelek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: Magamaga »

Może dziewczyna miała makijaż?
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
yoy3
Posty: 27
Rejestracja: wt maja 20, 2008 1:21 pm
Lokalizacja: toruń
Kontakt:

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: yoy3 »

no miala , ale nie 1 raz sie z nim bawila ze tak poweim blisko twarzy
ze mną :
Azazel & FreaQ ^^
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 09#p295709

po 2 stronie lustra :
Azazelek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: Magamaga »

Moje szczurki też lubią skubnąć jak mam makijaż, i też nie zdarza im się to zawsze.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
yoy3
Posty: 27
Rejestracja: wt maja 20, 2008 1:21 pm
Lokalizacja: toruń
Kontakt:

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: yoy3 »

ale to nie jest skubniecie tylko ugryzienie do krwii .... niby zwierze niczemu nie jest winne ale jednak ...
ze mną :
Azazel & FreaQ ^^
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 09#p295709

po 2 stronie lustra :
Azazelek
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: Ausaya »

ja nie raz dostalam dziaba w rzesy, dlatego ze mialam wlasnie pomalowane. Jak nie mam makijazu to nawet nie powachaja.
to nie jest nic nadzwyczajnego, trzeba pamietac ze cos takiego moze sie stac...
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: smeg »

Moja szczurka też mnie podgryza w powieki albo w policzki blisko oczu. To jest dość bolesne, ale tylko dlatego, że skóra tam jest bardzo delikatna, a nie że robi to mocniej, niż gdy smyra mnie ząbkami za palec. Dlatego nie karzę jej za to, tylko uniemożliwiam dostęp do mojej twarzy :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
yoy3
Posty: 27
Rejestracja: wt maja 20, 2008 1:21 pm
Lokalizacja: toruń
Kontakt:

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: yoy3 »

ale ugryzl w powieke ....vzaznaczam ze do krwi oko jest spochniete ...
ze mną :
Azazel & FreaQ ^^
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 09#p295709

po 2 stronie lustra :
Azazelek
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: tamiska »

W ogole co to za pomysl, zeby ktorekolwiek zwierze dopuszczac w okolice oczu czy twarzy... Nawet psy moga zlapac za nos czy cos...
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: Leia »

Sprawa wygląda tak. Twój szczurek nie zrobił tego celowo i w wyniku agresji. Szczurki często podgryzają powieki, a konkretnie celują w rzęsy, zwłaszcza pomalowane. To, że polała się krew, to tylko czysty przypadek. Szczurasek trochę przeholował, był zbyt natarczywy. Skóra powiek jest bardzo cienka, delikatna i mocno ukrwiona. Po najdelikatniejszym urazie mocno puchnie. Nasz Flap przepada za grzebaniem w moich rzęsach. Raz też zrobił to troszkę zbyt gwałtownie i przeciął skórę. Nie przeczę - bolało. Ale wiem, że to zachowanie nie miało nic wspólnego z agresją.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: nietypowe zachowanie szczura ! ugryzl w oko.

Post autor: Mycha »

Szczury kojarzą nas - właścicieli - właśnie po zapachu. Makijaż nie jest naturalny, inaczej pachnie i szczur nie wiedział co podgryza.
Swoją drogą to strasznie głupi pomysł, aby dawać zwierzęciu bawić się przy oczach.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”