Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: IHime »

Fufek podreptał cichutko przez Most w nocy z piątku na sobotę. Wiedziałam, że odchodzi. Wieczorem nie chciał jeść już jeść, nie chciał miziania, odpychał rękę pyszczkiem, tylko ciepły kocyk sprawiał mu przyjemność. O północy ostatni raz liznął pół łyżeczki kaszki. Pożegnaliśmy się. O 5 rano już go nie było, zasnął cichutko.

Martwię się o Morta. W sobotę wyraźnie szukał brata, od tego czasu jest przygnębiony, nie przychodzi zawołany. :'(

Olinek już nie smarka, w zasadzie przeszło po dwóch dniach antybiotyku, ale w sumie dostawał 10 dni. Wet chwali, że serce i płuca ma mocne, jak na ten wiek.

Szkrabulce też przez 2 wieczory były struchlałe.

Z Penelopą nawiązuję bardzo fajną nić porozumienia. Temperamentne z niej dziewczątko i całkiem proludzkie, tylko łapania się boi. Bardzo chce, żeby ją zabierać od tych małych pijaweczek, a najlepszym miejscem do zwiedzania świata jest moje ramię. Tak się zastanawiam, czy imię Penelopa jest dla niej właściwe, czy nie jest bardziej swojską, naiwną i dziarską Ryską. Tak, czytam II t. Roku Szczura. :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: ol. »

Przykro mi z powodu Fufka, smutno jak odchodzi pewne pokolenie;(
Mam nadzieję, że Mort znajdzie oparcie w Olinku i nawzajem, i będą jeszcze razem doglądać wychowania młodzieży. Niech się trzymają zdrowo !

A dzieciaki jak już wyglądają ? To już chyba całkiem rozkrzyczana i rozbiegana gromadka ? :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: Paul_Julian »

Biedny Fufek i Mort :( Mam nadzieję, że Mort się jakos podniesie. I ja sie nie dziwię szkrabom, że przez 2 dni były takie wyciszone i przestraszone. Zwierzaki wyczuwają , ze ktos odszedł. Nie wiem jak, bo potrafią skakac po martwym ciałku towarzysza ( pewnie wiedzą, ze to tylko taka ziemska powloczka) , ale jednocześnie jest wlasnie taka jakaś cisza i strach :(
Tez mam nadzieję, że z Olinkiem jakoś się będą wspierać.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: IHime »

Cała dzieciarnia jest już po spotkaniu z behawiorystą. Werdykt: są fantastyczne! :D
Jeszcze nie wystawiłam ogłoszenia, a wszyscy chłopcy już są zaklepani. Dziewczętom pewnie po weekendzie wystawię ogłoszenie.
Wczoraj zdążyłam cyknąć zdjęcia tylko chłopaczkom. Ci zostają w Łodzi (imiona robocze: Klepsydrek i Nóżka):
ObrazekLittle boys by Ivy Mae, on Flickr

Ci pojadą do Warszawy (Gwiazdek i Dwie Nóżki):
ObrazekLittle boys by Ivy Mae, on Flickr

A ci też zostaną w Łodzi (Ćwiartek i Hasiu):
ObrazekLittle boys by Ivy Mae, on Flickr
ObrazekLittle boys by Ivy Mae, on Flickr
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: unipaks »

Ależ one cudne! Ktoś będzie bardzo, bardzo zadowolony z tych przystojniaków, do tego nadzwyczajnie ułożonych. :)

Bardzo mi przykro z powodu śmierci Fufka :( Niech śpi spokojnie [*] A jak teraz czuje się Mort, już mniej markotny mam nadzieję?
Wygłaszcz ogony ode mnie! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: Torakuta »

Cudowne maluchy! Aż się sama zastanawiałam czy nie pisać do Ciepie po jakieś chłopy :P Jak dobrze że wszystkie mordki trafią do dobrych domów <3
Obrazek
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: olgapsiara »

IHime, mogę informacje dot. Samiczek na PW :)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: ol. »

Chłopaczki tak już wyrośnięte :o Jak ten czas leci !
Nie dziwię się, że tak szybko znaleźli domy - słodziaki ze świadectwem dobrego wychowania - marzenie ^-^
(jak będziesz miała chwilkę może zdradzisz na czym polegał ten trening zaufania ?)
A Rysce i sobie zostawiasz jakieś szkarby ? ;)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: IHime »

Wczoraj w świat ruszyli Ćwiartek i Hasiu. Przed chwilą wyekspediowałam Gwiazdka i Dwie Nóżki. Klepsydrek i Nóżka zostają na dobre. :) Zostaje też Penelopa, ofc, (przyzwyczaiłam się tak do niej mówić, więc imię zostaje) plus jedna córeczka. Na pozostałe dziewczynki zbieram na razie oferty i mam nadzieję, że trafią do fantastycznych domów.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: Paul_Julian »

Dopiero co na świat przyszły, a już powędrowały do nowych domków ! Powodzenia, maluszki!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: unipaks »

Jak szybciutko wyfrunęły!Dopiero co takie maluśkie żelki z nich były... Niech im będzie jak najlepiej w nowych domkach :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: IHime »

Dzieci tak szybko dorastają... Dzisiaj dwie dziewczynki pojechały na Śląsk. Te dwie:
ObrazekDalmatynka (5) by Ivy Mae, on Flickr
ObrazekTalia (4) by Ivy Mae, on Flickr

Na swojego człowieka czekają:
ObrazekPrzerwa (1) by Ivy Mae, on Flickr
ObrazekTrzykropka (2) by Ivy Mae, on Flickr
ObrazekHasia zwana Kropką(6) by Ivy Mae, on Flickr
ObrazekKapturka (7) by Ivy Mae, on Flickr

A moja jest Igiełka:
ObrazekIgiełka by Ivy Mae, on Flickr

Miałam jakiś kryzys spowodowany oddawaniem dziewczynek. Talia bardzo przypadła mi do serca, ale już i tak zostawiam 3 maluszki i Penelopę, więc musiała wyjechać.
Decyzja o zostawieniu Igiełki była zdroworozsądkowa, a nie podyktowana emocjami. Wyniki jej testów behawiorystycznych są bardzo ciekawe, jest niezwykle obiecującą panienką i jestem ciekawa, co z niej wyrośnie, ale... emocjonalnie jeszcze nie uznałam jej za swoją.
Z chłopcami jest trochę łatwiej, bo tu decyzja była w 50% emocjonalna i 50% zdroworozsądkowa. Klepsydrek jest obiecującym maluchem, a Nóżka jest taką chwytającą za serce pierdółką. Chłopców łatwiej też poznać, bo od tygodnia są na wybiegu tylko we dwóch. Na razie decyzja rozsądkowa okazuje się też dobra emocjonalnie, bo Klepsydrek jest bardzo skoncentrowany na mnie. Jest małym sadystą i uwielbia lizać stopy. ;D
Aha, dzieciaki chyba potrzebują nowych imion, takich na stałe.

Penelopa ostatnio postanowiła sama połączyć się z moim stadem. Uparła się, że nie da się złapać i zamknąć na czas wybiegu starszych szczurów, więc w pewnym momencie odpuściłam, jak tylko zorientowałam się, że nie mają krwiożerczych zamiarów. Od 2 dni Penelopa wybiegi spędza najpierw z małymi dziewczynkami, które po 2h karnie wracają na jedzenie, a ona dalej rozrabia, tylko teraz ze starszym stadem.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: Megi_82 »

Ze mnie to świnia jednak... byłam pewna, że się wpisywałam, bo czytałam wcześniej... Fufciolek mój, maskotek, przylepka taka kochana i towarzyska :( Fikaj tam z mamą i rodzeństwem młody i zdrów.

Fajnie, że maluszki tak szybko poznajdowały domy :) Patrzę na dziewczęta, chwytają za serce bardzo :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: IHime »

Jakoś nie ustawia się po dziewczęta kolejka, chociaż są takie fajne, tylko genetyczna ruletka nie dała im fantazyjnych futerek i głupiutkich uszek. :( Marzą mi się dla nich dobre domy.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - maleństwa!

Post autor: Megi_82 »

Matulu, przecież krówcie są cudne... mówiłam ostatnio do Michała, że króweczek nam brakuje, zawsze jakaś była albo i dwie... zresztą, nigdy nie wybierałam po futrze. Ale teraz nie mogę się doszczurzyć :( Gdyby Alunia była zdrowa, i gdybym miała kieszeń ciut bardziej...:(
Ale coś w tym jest, Tulisi mojej też nikt nie chciał, a do jej kolorowych sióstr kolejki były...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”