Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: ol. »

Mort...
Dobrze, że spokojnie, smutno, że już :(
Tulę, IHime

Lati, trzymaj się myszko, Ty silna duchem, wspaniała szczurzynko :-*
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: Megi_82 »

Jak Lati się czuje? Wrócił troszkę humor?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: unipaks »

Nie ma Morta... IHime, bardzo mi przykro :( Biedna Latimeria, mam nadzieję, że dochodzi do siebie po jego stracie...
Trzymajcie się, kochani, ściskam :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: IHime »

Lati zrobiła się przytulajna, zupełnie jak nie ona, i postarzała się niesamowicie. Kto by pomyślał, że będzie z niej taka delikatna, kruchutka babuleńka.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: unipaks »

Wygłaszcz ją delikatnie ode mnie i resztę ogonków także :-* :-* Są jakieś nowe zdjęcia stadka? ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: IHime »

Latimerka schudła przez wakacje, tak że ostatnio zaczęła mnie poważnie martwić. Wcina twardą karmę z apetytem, ale jednak nie jest już tak szybka przy tym, a lepsze kąski błyskawicznie znikają w młodocianych, żarłocznych paszczach, pewnie nim ona zdąży się nasycić.
Wpadła Dulcissima i ukuła doskonałe określenie - że Lati wygląda jak porcja rosołowa - i tak przylgnęło, że teraz to stałe przezwisko. Mimo że dokarmiana tajnymi przysmakami (tak, żeby młode zarazki nie widziały) Latka zaczyna bardziej przypominać nieopierzonego kurczaka.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: unipaks »

Kurczaczek nieopierzony niech nic sobie z tego nie robi i nie odpuszcza przy korytku (z pomocą pani daj Boże zachowa jaką taką wagę i nie będzie za bardzo opadała z sił. Serdeczne głaski dla niej od nas i dla reszty stadka :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: IHime »

Latka stabilna, waga nie spada, mimo że na czułości, którymi mnie obdarza, z pewnością zużywa dużo energii. Mam wrażenie, że póki miała sprawne nóżki, jej wewnętrzny reaktor nuklearny pchał ją odkrywać świat, a teraz całą tę energię przekierowała na mnie. Nie mam nic przeciw. :)

Ferb się rozchorował, jakaś tajemnicza potwora masakruje mu płuca. Na RTG wygląda to mało charakterystycznie, może drobne ropnie, może zmiany pozapalne, a może coś gorszego. Mam złe przeczucia, bo porównałyśmy z wetką jego zdjęcie ze zdjęciami dwóch braci (jakie szczęście, że leczą się u tego samego weta!) i wygląda to tak samo. Albo jakiś mikrob, którego nosili od czasów wspólnego gniazda, albo w genach chłopaków coś siedzi. ;(

Byłam na I Bielańskiej Wystawie szczurów! Ale było fajnie, ileż ludzi się przewinęło! I szczuractwo pierwszoklaśne! I sędziowie importowani, zagraniczni! I ulotki mieliśmy fajne. I Allo było z balonikami. I tyle dobra jadalnego dla szczurów i gadżeciarskiego dla zaszczurzonych ile było!
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: IHime »

Taka moja mała osobista tragedia, a szczurakom zrobiła dzień: dostałam wiadro śliwek, przetworzyłam wszystko na powidła, a że śliwki dostałam z zaskoczenia, to nie miałam słoików, więc tymczasowo trafiły do dwulitrowego plastikowego pojemnika. I tenże rzeczony pojemnik wzięłam i wyp*** na podłogę. Szczury nad wyraz gorliwie pomagały sprzątać. :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: Paul_Julian »

O rety, ale pechowo :( Ejka pewnie też pomagała :(
Szkoda :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: unipaks »

Oj, szkoda... Żal tych śliwek i całej roboty :(

Gapa ze mnie, dopiero teraz rzucił mi się w oczy Twój nowy awatar; jest bardzo fajny :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: ol. »

Aj :-X śliwek żal, ale szczury rozumiem, sama bym pewnie dołączyła do podłogowej wyżerki ::)

Życzenia zdrowia dla Ferba i braci, mam nadzieję, że sprawy z ich płuckami już lepiej wyglądają ? Cieszy niezmiernie pogodna jesień Latki, tak niech trzyma, a szczurza brać ogrzewa jej nieopierzone boczki :) Buziaki :-*
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: IHime »

Nie ma tego złego ze śliwkami, dostałam dzisiaj na pocieszenie słoiczek najprawdziwszych poziomek. <3

Niestety, u Ferba i braciaków nie lepiej, rzekłabym ponuro, bez zmian. RTG będziemy robić u Ferba za 1,5 tygodnia dopiero, ale objawowo nic się nie zmieniło. Mamy za to zmianę antybiotyku, ale już tylko na podtrzymanie, bo nie ma sensu truć go z grubej rury szerokim spektrum, jak tu najwyraźniej kwestia nie jest bakteryjna.
A wspomniałam, że przy okazji wyszła Ferbowi poważna wada serca? Jest za małe i źle umiejscowione. Taki cudaczek, ale jak na tak dużą wadę, objawów daje niewiele i serducho bije ładnie. No, ale o chłopakach od początku było wiadomo, że głęboki chów wsobny. :(

Ostatnio zastanawiałam się, że dotąd wszystkie zdetronizowane przez starość alfy zachowywały wysoki status i szacunek w stadzie, mimo zniedołężnienia, a Latce młodzież niestety jeździ trochę po głowie. I wymyśliłam, dlaczego! Bo jak małe dołączyły do stada, to Latka już nie była alfą! Czyli one jej nie pamiętają sprawnej i u steru, stąd brak szacunku.

Uni, dzięki, sama żem szkicowała w Paincie. ;P
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: Megi_82 »

IHime pisze:No, ale o chłopakach od początku było wiadomo, że głęboki chów wsobny. :(
Ech, ludzie :-\ Oby nie było z tego większych kłopotów, zdrowia dużo dla chłopczyków :)
IHime pisze:Ostatnio zastanawiałam się, że dotąd wszystkie zdetronizowane przez starość alfy zachowywały wysoki status i szacunek w stadzie, mimo zniedołężnienia, a Latce młodzież niestety jeździ trochę po głowie. I wymyśliłam, dlaczego! Bo jak małe dołączyły do stada, to Latka już nie była alfą! Czyli one jej nie pamiętają sprawnej i u steru, stąd brak szacunku.
Coś w tym jest :) Zdrowia dla babuni łyso-rozczochranej :-*

A powiedz, czy Igiełka twoja haszczeje? Thau moja nic a nic, od stanu, w jakim ją wzięłam, wyhaszczała minimalnie od oczu i ogonka i koniec :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - koegzystencja gatunków

Post autor: ol. »

Szczury to dzielne stworzenia, jeśli wiatry łaskawe to i z genami zawalczą, tak jak Ferbowe serduszko:) Trzymajcie się chłopcy mocno, nie dajcie genom czy innym paskudztwom tak łatwo wygrać ! Trzymamy kciuki, żeby wiatry były łaskawe.

Latka, no tak, ma to sens;/ Myślę jednak, że uwaga i czułości ludzkich członków stada rekompensują myszce rozpanoszenie młodzieży. Czułe głaski dla królowej matki, bo dla nas zawsze nią właśnie będzie :-*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”