Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Emilotor_:D
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 11, 2011 3:51 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Emilotor_:D »

Ja nigdy nie kupuje karmy w torebce... (Jak już to przezroczystej) Zawsze kupuje na wagę, ponieważ widzę co kupuje (i nie oszukujmy się są tańsze a za to dobre)
Obrazek


Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.

Pythagoras
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: greenfreak »

Emilotor_:D, właśnie w nieprzezroczystych torbach sprzedaje się często dobrej jakości karmy, jak Versele Laga czy Beaphar. Nie zawsze to, co na wagę, jest najlepsze. Ja dotąd tylko w karmie na wagę znalazłam robale ;]
Awatar użytkownika
Emilotor_:D
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 11, 2011 3:51 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Emilotor_:D »

No tak. ale karma na wage w tym dobra że zawsze możesz sprawdzić.. ja normalnie ide do sprzedawcy i sobie grzebie, i sprawdzam tą karme ;p
Obrazek


Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.

Pythagoras
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: greenfreak »

Owszem, można, chociaż mi się wydaje wygodniejszym kupienie od razu dobrej i sprawdzonej, zamiast dokładne oglądanie i obwąchiwanie karmy ;) Paczkowane mają też ten plus, że są hermetycznie zamknięte aż do momentu, jak się samemu nie otworzy, a i tak zamknięcia są niezłe.
Nie wciskam Ci oczywiście na siłę, po prostu wydaje mi się, że warto jednak na tych paczkach polegać ;)
Awatar użytkownika
Emilotor_:D
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 11, 2011 3:51 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Emilotor_:D »

Ja właśnie kiedyś kupiłem w paczce.. i tam była kolonia mrówek ... zacząłem przesypywać do wiaderka a tam takie wielkie mrówki .. Ja tak patrze szybko rzuciłem i zacząłem deptać jak głupi :D I tak trochę się zraziłem :D ale dzięki :P Bd kupował w paczkach :P W tej chwili mojej mamy znajoma ma sklep zoologiczny i mam karmę w wiaderkach :P takich 1-2 kg :P
Obrazek


Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.

Pythagoras
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: greenfreak »

Emilotor_:D, jeszcze zależy, jakiej firmy paczkę kupiłeś. W tych tańszych i gorszych się to zdarza, a czasem nawet w tych średnich (Vitakraft chyba miał ten problem jakiś czas, jeśli dobrze kojarzę). Przy tych lepszych w zasadzie tego nie ma, wiadomo, może się zdarzyć jakiś incydent, ale lepsze firmy dbają o jakość, a także swój wizerunek ;)
Ja kupuję VL w paczkach właściwie zawsze i jeszcze nigdy nie miałam tam żadnej niespodzianki :) Za to raz kupiłam jakiś przysmak na wagę, chyba Megana, w sklepie nie zauważyłam, ale w domu znalazłam malutkie jajeczka i jakby "pajęczynki", jeden robal zdążył się wykluć. Czytałam też, że w wiaderku kupionym też się zdarzyło komuś.
Awatar użytkownika
Emilotor_:D
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 11, 2011 3:51 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Emilotor_:D »

Ale W każdym rodzaju mogą się robaki itp. :P
A tak na marginesie do tematu :D Ludzie Karm z marketów typu Tesco czy real itd. bójcie się jak ognia :D !!
Obrazek


Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.

Pythagoras
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

greenfreak pisze:Emilotor_:D, właśnie w nieprzezroczystych torbach sprzedaje się często dobrej jakości karmy, jak Versele Laga czy Beaphar.
Vitapol ostatnio sprzedaje w nieprzezroczystych. ładnie wygląda na opakowaniu, szukałem jakiegos "okienka" , ale nie dało sie zobaczyć jak karma wygląda w srodku :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Astharte »

Jak do tej pory nie znalazłam żadnych "bonusów" w karmach na szczęście :) Ale mimo wszystko do listy nie polecanych karm ze swojej strony mogę dodać Megan. Wybierały kilka chrupek, a resztę obsikiwały i na tym koniec:) Natomiast Versele Laga wsuwają szybciej niż odkurzacze (i to nie tylko szczurki) :D
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Magda :))) »

Ja kiedyś też znajdowałam robale w pokarmach Animals, Vitapol, Megan, kolby Animals i w jakichś Vitapolu. Fujjj, już od paru lat ich nie kupuję. Zawsze biorę XtraVital, VL, no i teraz przymierzam się do Tima Rattima :)
shenandoh87
Posty: 40
Rejestracja: pn sty 17, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: shenandoh87 »

Ja ostatnio miałam dla moich ogonków karmę Versale laga z serii Rat Nature - ale moje dziewczynki kręciły nosami na nią. Nie przepadają za nią szczególnie za tymi preparowanymi cosiami. Bardzo lubia za to Tropifit Rat - czy mozna by połączyć tropifit z Xtra Vitalem? W jakiej cenie można kupić Xtra Vital?
od 15 stycznia 2011 jest z nami Bravia :)
Od 20 stycznia 2011 jest z nami Viera :)

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29394
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

XtraVital - w zależności od sklepu: w zwykłym zoologicznym 14-16 zł za 500 g, w Gryzolandzie (gryzoland.pl, sklep prowadzony przez Oleczkę z drugiego forum) za 10,20 zł za 500 g. Moje kręciły nosem na XtraVital i praktycznie z każdej dobrej karmy sklepowej wyjadały tylko niektóre składniki, całą wchłaniają tylko Timę Rattimę i JR Farm Ucztę dla szczura z zooplusa. W Gryzolandzie też jest JR Farm, 27 zł za 2,5 kg.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Emilotor_:D
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 11, 2011 3:51 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Emilotor_:D »

Ja od dłuższego czasu używam Karme ZOO-RAJ "Mieszanka dla gryzoni" Moja Marycha
to wcina ;p
Obrazek


Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.

Pythagoras
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Zuzolka »

Ja ostatnio kupiłam karmę z Vitapol'a... Nie wierzyłam w to co zobaczyłam : białe larwy, pokarm oblepiony jajami a do tego wisząca na pajęczynie? pszenica :o. Wcześniej nie przytrafiło mi się nic takiego. Fuuuj ! Nigdy więcej.
A wczoraj kupiłam karmę produkowaną w Czechach Plus Standart i szukałam informacji na temat tej karmy ale nie znalazłam :P . Czy ktos już jej używał ?
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Własnie dlatego nie kupujemy Vitapolu.

A tę czeską karmę, to może poszukaj po nazwie/adresie producenta ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”