[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Margooth »

Aniu PW....

słuchajcie powiedzice mi czy taki "głupi jaś " jest bezpieczny ....
mam nadzieje ze wetowi uda sie zrobic to przeswietlenie....to bedzie decydujace...

jezeli z Aru noskiem bądz płuckami bedzie cos nie tak Aru bez wahania jedzie do Wawy....

rozumiem ze to juz staje sie drażniace, dla mnie to jest niezaciekawa sytuacja bo mam nad soba rodzicow a Wasze posty tez robia swoje...teraz staram sie szybko dzialac bo i tak za dlugo to trwalo...teraz mam mozliwosc dzialania to dzialam, byle jak najszybciej!....
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Mycha »

Będąc u weta na Twoim miejscu zapytałabym czy głupi jaś jest niebezpieczny, no ale...
Jest to coś w rodzaju narkotyku (?) który powoduje, że zwierzakowi wszystko jest obojętne, lekko znieczlula a szczur pozostaje w normalnym stanie. Nie łatwo się porusza, nie stoi, ale ciągle jest obudzony i może próbować pełzać. Na pewno wypadki się zdażają, ale to o niebo bezpieczniejsze od całkowitej narkozy.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Margooth »

pytałam , ale mam takich wetow ze nie zabardzo umieja powiedziec.....nie moja wina.....
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: jokada »

według mnie głupim jasiem jest określona narkoza wziewna
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Mycha »

[quote="Margooth"]pytałam , ale mam takich wetow ze nie zabardzo umieja powiedziec.....nie moja wina.....[/quote]
A ja jednak będę się upierać że jednak nie pytałaś. Przepraszam, jeśli się czepiam, ale w tym wypadku jest konieczne rozwianie wszystkich wątpliwości.
- A czy 'głupi jaś' jest niebezpieczny?
- No hmm... nie wiem jak to wytłumaczyć...
Tak wyglądała Wasza rozmowa? Nie wierzę. Jesteś pewna że byłaś u weta?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Margooth »

własnie to tak podobnie wygladało, nie bede przytaczac całej rozmowy ale bylo do tego podobne, wiem , poządnie Wam podpadłam nie chcialam tego ,ale czy teraz bedziecie podwazac kazda moja wypowiedz?
chce dobra dla szczurka to zasiegam waszej rady bo Wam ufam , chce wiedziec jak najwiecej...czy to źle?
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Ania »

Jesli Esti nie ma przyjechać na przeswietlenie, zrobimy tak:
1. Ty od kogoś pożycz
2. Kwitek z datą, pieczątką, podpisem lekarza, że skasował tyle i tyle) wyślij mi listem (najlepiej poleconym priorytetem ale to kwota rzędu 4,60 albo zwykłym priorytetem - wtedy wyniesie Cię to około 2,60) na dane, które znajdziesz w PW
3. Zaraz po otrzymaniu kwitku wyślę Ci kwotę, którą zapłaciłaś za lekarza
4. Jesli jakaś kwota dodatkowo będzie Ci potrzebna (np lekarz Ci powie, zebyś przyszła za dwa dni albo przychodziła kilka dni z rzędu) zapytaj się lekarza z góry ile to mniej więcej może wynieść, porzycz od kogoś - po całkowitym leczeniu i wysłaniu mi kwitków dostaniesz zwrot poniesionych kosztów, niestety ze wszystkiego bedziesz musiała się rozliczyć - taki jest wymóg niektórych osób.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Margooth »

zgadzam sie!
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Ania »

Po konsultacji z dziewczynami z Wawy doszliśmy do wniosku, że fobrze byłoby gdybyś wysłała
- wspomniane rozliczenie (kwitek)
- zdjęcie rentgenowskie
- koniecznie namiary na weta, u którego robiłaś prześwietlenie (imię, nazwisko, adres lecznicy i telefon wraz z numerem kierunkowym)
- mile widziana byłaby diagnoza na piśmie, gdybyś o taką poprosiła, żeby lekarz napisał Ci rozpoznanie oraz leki, jakie mała dostała, mozesz mu powiedzieć, ze chcesz ieć w domu historię choroby szczura, lekarz na pewno to zrozumie

Adres dziewczyny (jednej z tych, które chcą pomóc) dostaniesz na PW jutro, jak dasz znać czy zdjęcie zostało zrobione. Niech wszystkie wspomniane wyrzej rzeczy idą nie na mój a podany później adres - do samej Warszawy. Koniecznie nadaj to jako list polecony, nie zapomnij, to bardzo ważne - inaczej moze się zdarzyć, że ist zaginie i będą nieprzyjemności (nie dostaniesz zwrotu bo nie bedzie dowodu).

Dziewczyny wybiorą się wówczas do dr Wojtyś ze wszystkim tym, co od Ciebie dostały a Ty dostaniesz zwtrot kosztów, tak - jak się umawiałyśmy

List najlepiej polecony priorytetowy (cena około 4,20 do 4,60, tez zostanie Ci zwrócony jakby co)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Margooth »

oczywiscie tak tez zrobie, wiec czekam na ten adres...skontaktowalam sie z Esti i umowilysmy sie ze jak bede jutro miala zdjecia i diagnoze to sie z nia skontaktuje....
BARDZO dziekuje tym wszystkim ktorzy chca i pomagaja Arusi, jak wyzdrowieje to bedzie to Wasza zasługa....

jutro wybiore sie tez do weta ktory leczyl Aru po historie choroby mam nadzieje ze nie bedzie robil problemow i zapisze wszystko tak jak bylo....



mam jeszcze jedno pytanko.. :roll: ..nie wiem czy to dobry pomysł ale....czy ktoś z Was mialby troche tej soli iwonickiej do inhalacji? u mnie w aptece jest ona bardzo droga i sprzedawana w duzych paczkach, i w ogole zadko bywa w aptekach, wiec jakby ktos mial duzo i mogl Arci troche oddać bardzo bylabym wdzieczna , ja zapłaciłabym za ewentualne przesłanie....z góry dzieki!
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Ania »

Sól iwonicką dostaniesz w ramach kosztów, które zostały wpłacone na poczet Twojego szczura. Najpóźniej w poniedziałek zostanie wysłana.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Beeata »

na litosc boska margooth,przestan dziekowac co chwile bo czuje sie juz zazenowana . gdyby ktorejs z nas tak sie przytrafilo a ty dysponowalabys jakimis pieniedzmi to [przeciez postapilabys tak samo nie? Daj boze zeby szczurek byl zdrowy i to bedzie dla nas najmilsze podziekowanie...od niego:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Margooth »

:oops: przepraszam , ale nie często spotyka sie ludzi ktorzy ot tak sobie chca pomóc i to nieznanej osobie...tzn nieznanemu szczurkowi;)
ehs, trzymajcie kciuki o 10.30 wizyta....i mam nadzieje przeswietlenie...
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Margooth »

A więc.....
wróciłam od weta....

Pani ktora niby miała zrobić wszystko żeby prześwietlić Aru bez narkozy, gdy weszłam powiedziała ze to nie ma sensu przeswietlać bo i tak nic nie zobaczy bo to małe zwierzątko....Rece opadają już...
Powiedziała że to w nosku to mogą byc uszkodzone oskrzela i te kosmki w drogach oddechowych tzn podraznione choroba, i zanim to wszystko sie zagoi to potrwa troche dłuzej , wiec trzeba czekac...aha i jeszcze powiedziała zeby antybiotyk podawac bo mała nie wyzdrowiala do konca a wiadomo ze antybiotyk podaje sie dlugo az choroba przejdzie do konca...
Aru jedzie do Warszawy nie ma co przedłuzac....bo przy takiej opiece to ona nie wyzdrowieje... nie ma juz teraz na co czekac....

Wyjaśni sie po fachowemu sprawe płucek noska swiszczenia kichania... wydzieliny z oczu i karmienia i ząbków... bo teraz to mała same papki jogurty i woda czy sok ale przeciez mała jak wyzdrowieje trzeba bedzie przerzucic na karme...i w ogole z tym jedzeniem co i jak podawac by szcurek szybko wrocil do zdrowia...
Myśle że Aru jest w dobrej formie jak na nią i na to co przeszła wiec chyba nie ma takiego duzego zagrozenia podrozą....

więc pozostaje dogadać sie co do terminu z Esti, prawda?

aha jeszcze jedno...wet u ktorego leczyłam Arcie miał dzis tylko czynne przez godzine a ja akurat miala na ta godzine Aru zawiesc do przeswietlenia...wiec nie udalo mi sie historii choroby załatwic, ani nic....
Ostatnio zmieniony sob cze 19, 2004 11:19 am przez Margooth, łącznie zmieniany 1 raz.
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[CZASZKA] zlamanie - wypadek

Post autor: Beeata »

tak ,teraz TY musisz umowic sie z esti co do terminu,kiedy esti moze przyjechac zabrac mala .Postaraj sie jak najszybciej skontaktowac z esti.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”