Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: Kluska123 »

Biedny Puszek :(
Nie mam pojęcia co to może być, może dziab? Przemywałaś mu może rankę?
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: zyberka »

tylko wodą utlenioną bo jak na złość nic więcej pod ręką nie było. Wczoraj tego nie miał, a woda się zapieniła tylko w kilku malutkich miejscach jakby to była stara, prawie zagojona rana. Czy to może być np. jakiś ropień? Czy on mógłby się tak błyskawicznie pojawić?

Kurcze ja wiem że mi szczury ostatnio wariują ale one nigdy, przenigdy nie używały zębów, teraz też nie na tyle co by mogły, a to by musiał być dziab jakiego świat nie widział. Nie mogę sobie tego wyobrazić. Nie mogę sobie wyobrazić jaki by musiał towarzyszyć temu hałas i jak mogła bym tego nie usłyszeć ?!
Zgłupiałam, naprawdę ??? ???
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: Rajuna »

Ropnie tworzą się bardzo szybko, ale musiałby najpierw nacieknąć pod skórą, a potem dopiero pęknąć i się rozlać.. poza tym czuć by było ropą.

mam dwie opcje: alergia albo rozdrapana ranka, którą Ci pokazywałam. Tam był łysy placek i strupek na środku, na wysokości nerek, po lewej od kręgosłupa (jego lewej). Chociaż mam też brzydkie podejrzenie, że to mogłaby być jakaś reakcja na zastrzyk np. uspokajający, który mu podali w wawie... tylko to trochę późno, żeby teraz miał reagować :/ No ale z drugiej strony ta ranka wyglądała jak ranka po zastrzyku, więc już sama nie wiem co o tym myśleć :/
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
metiss
Posty: 418
Rejestracja: sob gru 18, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: metiss »

Dawali mu jakiś zastrzyk...?
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: Rajuna »

nie, nic o tym nie wiem, źle skonstruowałam zdanie, chodziło mi o "np. jakiś zastrzyk uspokajający' a nie "jakiś zastrzyk, np. uspokajający", no...
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: zyberka »

Nic takiego nie wiem, ale myślę, że mieli aż nadto wyje.ane żeby się bawić w zastrzyki. Tak mi się wydaje.

Rajuna pisze:.. poza tym czuć by było ropą.
no ja właśnie pierwsze co zrobiłam to to powąchałam. Ale nic nie poczułam...

Rajuna, może to rzeczywiście ta ranka? Ja jej ostatnio szukałam i nie znalazłam, za to była taka trochę jakby po ugryzieniu ale nie pamiętałam czy to dokładnie to samo miejsce. Ale czy to mogło by się tak ' rozlać ' ???
metiss
Posty: 418
Rejestracja: sob gru 18, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: metiss »

Kurde, ale to jakoś by się moze tłumaczyło, że to reakcja alergiczna albo martwica, ale z drugiej strony niemożliwe,że po takim czasie. Może warto spytać fail czy sobie coś zrobił albo czy może dostał jakiś zastrzyk u nich.
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: zyberka »

Rajuna, czy to co wygmerałaś wtedy u Puchałka nie przypomina Ci tego? http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=18271
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: Rajuna »

tak, jak czytam opis w tym temacie, to to by się zgadzało.. zaczęło się od łysego placka (nie wiem, czy pod tym był guzek, ale to pradopodobne) ze strupkiem jak po igle na środku. Wiesz, po ponad tygodniu to on mógł urosnąć i pęknąć, ale jeśli to własnie jakaś zmiana skórna, a nie uszkodzenie mechaniczne, to by się zgadzało z opisem z tamtego tematu: 'ten guzek to najprawdopodobniej dojrzały kaszak, lub nietypowy ropień, kilka z moich ogonków miały właśnie takie guzki, po ich przycisnięciu "czarna kropka" pękała i wydostawał się gęsta materia (jeśli cuchnie to ropień, jak nie to kaszak)"

kaszaki, tłuszczaki i ropnie nie są takie znowu groźne, więc jestem dobrej myśli ;) pomyśl o tym jak o dużym, rozdrapanym pryszczu :D
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: zyberka »

heh, Puszek i jego trądzik ;D

no i tak mi jeszcze przyszło no myśl, że jeśli to by było naprawdę paskudne ugryzienie, że mu taki gigantyczny strup powstał to ta krew, która przypuszczalnie by się lała, powinna coś chyba ubrudzić, nie? a ja mam w klatce czysto ??? ehhh nie wiem co się stało i tak mnie to męczy... ;/
Ale poradzimy sobie! Kto jak nie my ;D jeszcze mając Was ;)
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: zyberka »

no teraz mogę Wam pokazać wyraźniej jak to wygląda, po smarowaniu rivanolem sierść się skleiła i odsłoniła co nieco... Obrazek Obrazek

Puszku, skończ te psikusy :'(
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: Rajuna »

krwi by nie było, bo by wylizał (albo wylizali) - zapach krwi w naturze przyciąga drapieżniki, więc zwierzaki bardzo dokładnie wylizują każdą ranę. byłaś już u weta z tym, wiesz co to może być/
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Helcia
Posty: 54
Rejestracja: czw mar 01, 2012 11:25 pm

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: Helcia »

dokładnie tak samo wyglądała martwica u mojego Bobka
najpierw miał siną skórę, a po ok tygodniu zrobił mu się taki strupek
smarowałam rivanolem i ładnie się wygoiło
Puszek powinien nosić miano szczurzego mistrza nieszczęść ;D
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: zyberka »

nie, jeszcze nie byłam, może jutro mi się uda, a jak nie to pójdę w Krotoszynie, tam przynajmniej tyle nie zapłacę :P
Helcia, wszystko fajnie pięknie tylko szkoda, że te jego nieszczęścia mnie tyle kosztują :P a powiedz mi kochana, skąd u Twojego ogona wzięła się taka martwica?
ja się wczoraj przeraziłam, bo zdałam sobie sprawę, że kiedy ta sierść mu się tam równomiernie ułoży to tego wcale nie widać :o

wczoraj mieliśmy spotkanie z Pysiem:

Bazyl Obrazek Obrazek Obrazek zrobilam mu chyba z 20zdjęć i na każdym miał tak samo skupioną i groźną minę ;D


Cyryl Obrazek


Cyprian Obrazek


Rupert Obrazek Obrazek


Puszek Obrazek


Bobo Obrazek Obrazek spójrzcie jak on już jest wychudzony :'( połowa tego szczura, którego miałam kiedyś. Tak go męczy to chore serduszko... W klatce się najeść nie może bo go zawsze ograbią, sam do miski nie schodzi, wyciągniesz go z klatki to zaraz pełen stres i też nie je... Jedyne wyjście sadzać go na klatce, czasem zje ale najpierw musi się parę razy obrócić, spróbować uciec itd ::) On zawsze był dziwny ale teraz trochę cierpi na własne życzenie :-[ dlatego od dzisiaj przechodzimy tylko na nutridrink - tym rzadziej mu się zdarza gardzić.
Awatar użytkownika
Helcia
Posty: 54
Rejestracja: czw mar 01, 2012 11:25 pm

Re: Szczurołakomaki >:D czyli smrody w każdym wymiarze

Post autor: Helcia »

Martwicę miał po zastrzykach - antybiotyku, miał wtedy 2 miesiące i wet w ogóle nie rozcieńczył leku ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”