Klimatyczna Szajka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

pytałam przyjaciela, który mnie wozi z psem do weta i generalnie często mogę na niego liczyć, ale jak na złość w ten weekend ma zajęcia :-\
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Nietoperrr... »

Klimcia,zamroź ciałko.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Paul_Julian »

Ja własnie nie wiem czy sie mrozi, czy trzyma w chłodzie -nie pamiętam. Ale chyba warto nawet potelepać sie busem na drugi koniec Krakowa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Nietoperrr... »

Powinno się zamrozić.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Paul_Julian »

Aha , dobrze pamiętać. Trzymaj się mocno, Klimku!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

nie ma kto z nami pojechać.. nawet się powoli przekonywałam do sekcji, ale nie ma jak.
zadzwonię w poniedziałek do pani wet, ona leczyła i Fetkę i Fobię, powiem, że nie żyją, co się stało i że po drodze jeszcze zmarła Sonea i Benitka w bardzo krótkim odstępie czasu.
wymienię wszystkie czynniki, które podejrzewam, że mogą mieć coś wspólnego z tą sytuacją i zachowaniem Demerki, bo żadna inna szczura nigdy się tak nei zachowywała.
może uda się, żeby pani wet jeszcze w przyszłym tygodniu do nas wpadła obejrzeć całe stado.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Nina »

A ja nadal bede sie upierała, że po prostu któraś lubi surowe mięso... Widziałam raz przedziurawioną tętnice u małego zwierzęcia i wtedy krew jest naprawdę wszędzie. Wystarczy nawet popatrzeć na to, jak szczurom cieknie krew ze skaleczonego palca.


Wirus nie zabijałby tak nieregularnie. A wszyscy dobrze wiemy, że szczury bardzo często umierają nie chorując wcześniej.
To przecież nie są jakieś serie, szczury nie padają jak muchy, tylko w różnych odstępach czasu.
Przecież klimka nie będzie przy każdym zmarłym szczurze panikować, że mają wirusa ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

może też być tak, że któraś surowe mięso lubi, ja im normalnie mięsa nie daje. jedynie w gerberkach mięsnych czy psiej karmie, którą raz na jakiś czas dostają.
może powinnam podawać mięso w takim razie częściej.. ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Nietoperrr... »

No właśnie...Kwestia surowego mięsa...
Istnieje taki niby-mit,że zwierzętom domowym nie powinno się podawać surowego mięsa,bo robią się agresywne...Niby mit,ale coś w tym jest.
Jak byłam mała,miałam dwa chomiczki.Samca i samiczkę,o czym nie wiedziałam,ze względu na swój wiek(jakieś 10 lat).Tak bardzo cieszyłam się,że pojawiły się nagle "znikąd" małe chomiczki,że od pierwszego dnia od ich narodzin,brałam je na ręce,tuliłam...Rodzice nie wiedzieli,nie uświadomili,kupili mi chomiki i na tym ich rola się zakończyła... ::)
Samica ze stresu,że je zabieram...zjadła je wszystkie... :-\ Kolejny miot.Nie dotykałam.A ona i tak znów je zjadła...Już raz poczuła surowe mięso i później nie mogła przestać.Pięć miotów pod rząd(i nikt mi przez ten cały czas nie uświadomił,skąd biorą się te wszystkie maluchy... ::) ) i ani jeden nie dotrwał drugiego dnia...
Inny przypadek.Pomagałam kobicie mojego taty w zoologu.Ona lubiła wypić po pracy,kiedyś nie domknęła po pracy "pod wpływem" klatki ze szczurem (młodziutkim,jakieś 3 miesiące).On w nocy otworzył pokrywę do akwarium z chomikami,jakieś 30 sztuk...Przyszłam rano pierwsza do sklepu...MASAKRA!!!Teksańska masakra piłą łańcuchową się chowa!!!Śnił mi się ten widok po nocach przez kilka lat...
Później szczuras dostał kolegę do klatki w zoologu,w podobnym wieku.Nazajutrz kolega był do połowy zjedzony...
Do czego zmierzam.Czasem jest tak,że jak jakieś zwierze choć raz poczuje smak surowego mięsa,to później nie może już przestać.I nie ważne,czy to kompan z klatki,matka,czy nawet własne dziecko...Czasami natura jest po prostu silniejsza od zwierzęcia.
Klima,nie wierzę,że to wirus.Po prostu któraś,może to Demera,może inna,posmakowała już surowego mięsa i teraz psychika jej siadła.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Paul_Julian »

Nietoperrku, taki sam mit jest o ludziach jedzących mięso w ogóle.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Nietoperrr... »

Paul_Julian pisze:Nietoperrku, taki sam mit jest o ludziach jedzących mięso w ogóle.
Hmm...ale ludzie to drapieżniki z natury,genetycznie mięsożerni.Poza tym,mają zdolność myślenia i przewidywania,a zwierzęta,niestety nie bardzo.Jak zwierzę,które nie jest mięsożercą,albo tylko w małym stopniu,jak gryzonie chociażby,nagle poczuje smak surowizny,to może to różnie wpłynąć na jego psychikę i upodobania...
Tak mi się to skojarzyło z sytuacją u Klimy.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

kurcze, nie wiem... co w takim wypadku mam zrobić ? jeśli faktycznie tak jest, że jak raz posmakowała to jej się coś podziało i będzie 'smakować' dalej ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Nietoperrr... »

Klima,ja nie wiem.Ja miałam raz tylko takiego chomika.Raz widziałam takiego szczura.
Nie potrafię Ci doradzić. :-\
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Raila
Posty: 214
Rejestracja: śr cze 10, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Raila »

Nietoperrr... pisze:Hmm...ale ludzie to drapieżniki z natury,genetycznie mięsożerni.
Od kiedy? Człowiek jest istotą wszystkożerną. Żadnym mięsożercą ani drapieżnikiem.

Klimku, wiem, że jest Ci przykro i smutno po stracie ukochanych szczurów, ale to co się dzieje nie jest racjonalne. To nie musi być wirus, ale chociażby bakteria. A jak wiadomo rodzajów drobnoustrojów jest wiele, a nawet niezliczona ilość. Osobiście jest mi źle, że nie chcesz nic zrobić dla bezpieczeństwa własnego i swojego stada. Powtórzę się, ale to nie jest normalne, żeby w tak krótkim czasie odchodziło kilka szczurów, które dzień wcześniej były zdrowe. Dla własnego spokoju przeszłabym się z Fobią na sekcję.
A balanced person has rat on each shoulder.
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

nie wiem, czy w poniedziałek ciałko jeszcze by się nadawało do 'wglądu'.
mi też jest źle, ale wcale nie jest tak, że nie chcę nic zrobić. poprostu są 2 głosy. jeden zgadza się z kilkoma osobami w kwestii wirusa, drugi mówi mi, że to nie to.

wirus, bakteria.. wydaje mi się, jak już wcześniej pisałam, że szczurki umierałyby częściej, 'regularniej'. i że samców też by zaatakowało.

a Fobijka też nie była zdrowa. miała wadę serca, ale od jakiegoś czasu nie dostawała leków, bo miała się dobrze. dzień przed tym zdarzeniem też nie wyglądała podejrzanie. a np zawał nie ma wcześniejszych objawów ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”