moje szczupaki kochane

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

Smutno .. Ale takie piekne stadko kochanych łapek tam juz jest ...Ech .. :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: manianera »

Kochani, niezapominalni... I niezastępowalni, bo przecież każdy kolejny przybysz zajmuje sobie inne miejsce w sercu...
Miło ich znowu zobaczyć razem, choć Ur wydaje się jeszcze tak na wyciągnięcie dłoni...
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Afera »

Z jednej strony wspomnienia przykre, bo już ich nie ma... ale z drugiej strony ile przyniosły radości przez całe swoje życie. To przeważa smutek i zapewne wywołuje uśmiech na Twojej twarzy Ol. ... :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: unipaks »

Smakowałam te obrazki i znowu się wzruszyłam, i rozbawiłam, oglądając Twoje cudowne Pierwsze Stadko... :)
Jak kiedyś...
Jak zawsze...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Nietoperrr... »

To pierwsze stadko zawsze jest takie wyjątkowe,w każdej swojej cząstce...
ol.,miło było powspominać oglądając.Z Twojej perspektywy to pewnie uśmiech przez łzy...
Ale pomyśl,ci NOWI,też chcą się czuć wyjątkowi... ;)
Też nie mam już swojego starego,pierwszego stada.Oni wszyscy teraz są tacy inni...Ale to nie ich wina przecież,ze urodzili się ciut później ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

Ci nowi to już sa wyjątkowi :) Jak zresztą wszyscy, a każde stadko się zazębia i każde gdzieś tam niesie ducha poprzednich.
A poza tym... stare stadko, nowe stadko.... Przecież w tym starym stadku były już te nowe, więc tak jakby nowe należały do starego stadka :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

Tak macie rację, obecne stadko też już stało się jedynym - drugim-jedynym :)
Tęskniąc za ich poprzednikami przecież nie przeciwstawiam ich sobie, w końcu, jak Paul mówi, to łańcuch, nie byłoby tych bez tamtych, tamci nie pozostawaliby tak żywi w pamięci gdyby nie dano im objawiać się raz po raz w swoich następcach...

Cztery najmłodsze aguty latawce, Berta latawiec opętany misją „jedzenie”, Pani Grenadyna romansująca z Witem, jeśli tylko ów da się namówić na wspólne koszykowe lub hamakowe wylegiwanie (a Duchy oddanie w końcu sprawiło, że daje się namówić coraz częściej :)), Asche którą zdarza mi się zastać czterema nóżkami w miseczce - Urczykowskim zwyczajem ... wielcy iluzjoniści ^-^

moje szczupaki kochane


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


I chłopcy, choć w osobnym lokum, też są niezbędną częścią tej całości,
choćby - ;) - raz żeby rozpocząć, raz dopełnić dzieła zniszczenia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


a także ...
dwie czarne osobistości innego gatunku :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

Wyglądają jak takie dzikie szczury :D
I wędka koniecznie http://s889.photobucket.com/albums/ac94 ... umbak8.jpg
I te też wędkują http://s889.photobucket.com/albums/ac94 ... tanza2.jpg

Wit i Duszek tu slicznie wyszli http://s889.photobucket.com/albums/ac94 ... itDuch.jpg
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: manianera »

ol. pisze:
moje szczupaki kochane
Nowi aktorzy, przedstawienie to samo.

Jednak zastanawiam się czy aby wszystkie role obsadzone - czy alfa jest? Czy nadal w formie wielogłowego aguciego smoka?

Hugonek widzę bardzo nieśmiało za krzaczkiem się ukrywa, nie ma co liczyć na pokazywanie kropek na brzuszku ;) ?

Mizaki dla szczupaczków!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

Z tym kto alfuje nadal niełatwa sprawa. Jeśli już pokusić się o dociekanie to tylko metodą eliminacji, bo pretendentów jest kilka. Harfa, z racji tego że jest wszechobecna i nikogo/niczego się nie boi, Fronda – indywidualistka i Harfy najczęstrzy adwersarz, Berciak - też silny charakter co "na głodzie" w drodze do miski gotowa innych stratować ::) A może skrycie pociąga za sznurki Ducha, która operatywnością wszędobylskich agutów nie bije, ale równie trudno powiedzieć żeby sobie nimi przesadnie zawracała głowę dążąc do swoich celów ?

Z tej czwórki, jeśli bardziej zacieśnić krąg posądzanych o alfostwo, odpada chyba jednak Frondziak. Chociaż śmiały i bitny jest jednak zbyt straceńczy w swoich zamysłach, eksplorator, owszem, ale raczej wiedziony przez własne zamysły niż przecierajacy nowe szlaki dla stada (za co dzięki ci Panie ::) ). Alfa raczej tak nie postępuje (chociaż... czub ... ? :-\ )
Inna rzecz to to, że nie da się nie zauważyć że we Frondy starciach z Harfą – częściej to mała bombardziana jest górą.
Ale tu znowu - alfowanie takiej pchły ?! Mimo że podobałby mi się ów paradoks jakoś nie do końca wierzę. Jej bezczelność i witalność chociaż niezmierne to chyba mimo wszystko młodzieńcza energia niż pod sprawowanie władzy. Tak myślę.
A więc Berta lub Ducha ?

Sama wolałabym żeby to Duch był głową rodziny, bo Berta tak czy siak ma mur agutów za sobą, a beżyny są tylko dwie, i lepiej dla Asche, gdyby mogła się oprzeć na silnej krewniaczce.
Poza tym spokojna i dostojna Ducha bardziej mi na tron pasuje niż Berciak niewolnik uciech ziemskich (ściślej - miseczkowych, ekhm..). Ducha też dobrami stołu nie wzgardzi, ale jakoś tak szlachetniej jej z oczy patrzy, nie jak "połknęłabym konia z kopytami" :P

Ale to moje ciche życzenia i wyobrażenia - przy okazji spotkań obu pań na ubitej ziemi, różnie to bywa ...
::)

Takie dylematy są mi oszczędzone jeśli chodzi o chłopców. Tu oczywistym jest, że wodzuje Humbulumbu, bo jeśli go Hugonek czasem w zapasach na łopatki rozłoży, to aż kwiczy w proteście :D ( Hugonek parterowanie znosi dzielniej (ciszej ;) ).


Inna historia: Humbak się wspina - na klatkę dziewczyn, ale śpią i Humbak może w całości skupić się na mozolnym podciąganiu - człap, echhh, człap, echhh (chyba błędem było danie im od małego niskiej klatki, chłopcy w ogólne niewysportowani są :-[ ); w połowie drogi nachodzi go refleksja czy istotnie zależy mu żeby się na szczyt dostać ?
Refleksja, jak to refleksja – zajmuje chwilę. W tym czasie widać jak ciążenie ziemskie upomina się o Humbaka lekko przerosłą postać - sylwetka wyprężona na prętach coraz bardziej układa się w kształt kropli (tj. więcej Humbaka u dołu niż w kierunku który sobie wyznaczył) – aż w końcu sprowadza szczura do dwóch zaledwie części ciała – odwłoka, który zawisł na cieńkich i coraz cieńszych łapkach.
Humbak odnalazłszy się w tym położeniu otrząsnął się z resztek zgubnej reflesji, a może było to już oglądanie się przez ramię za windą ?... - Pręty znowu zadzwoniły konkretnie.
Potem siadł na półce naprzeciwko dużej klatki i zszorowywał z twarzy niesmak :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

Humbaczek! Ten opis dreptania i zwisania, to jakbym moje żuczki widział :) Tylko one bardziej wiekowe, a takie młodziencze dreptanie i refleksje to Kropuś uwielbiał :)
A chlopcy na pewno sa wysportowani, przeciez sporo latają poza klatką :)

U Dulcissimy alfuje Pchła. Chyba z 3 razy mniejsza od innych, no i młodsza. Czasem spokojne żuczki alfują :) A mozę u Ciebie jest kilka rządzących rozumków :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Entreen »

Ubawiła mnie wizja myśliciela. Zwłaszcza, kiedy wyobraziłam sobie nieco zniesmaczoną i zakłopotaną minkę po poszorowaniu zadeczkiem na sam dół. Często odnoszę wrażenie, że mój Wąglik, miętolony na rękach, myje pysio nieco z zażenowania ("no dajżesz spokój, no idź, co sobie chłopaki pomyślą..."), więc oczyma wyobraźni widzę to doskonale :D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: manianera »

Humbulumbu... czy ty wiesz biedaku jak się teraz zastępy forumowiczów śmieją z Twoich zmagań z grawitacją :D ? Ja się nie opanowałam, wizja wydłużających się łapek i słusznego zadniego ładunku rozłożyła mnie na łopatki!

U nas alfą była jedna szczurcia chodząca swoimi ścieżkami, więc Frondziaka bym nie skreślała, choć najbardziej podoba mi się wizja alfującej Harfy :) .
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Entreen »

Ach! Co do Harfy rzeknę jeszcze, Wąglik zdaje Ci się z nią kojarzył (ten sam wyraz zaciekawionego pyszczka, nikczemny wzrost i wszędobylskość...) ... Otóż najmniejsze moje, najszczuplejsze, waga piórkowa, zawsze gwałcone biedactwo zrobiło zwrot. Natłukło nawet Wirusowi, bratu swemu, i wszystkie przy jedzonku grzecznie od Wąglika się odsuwają, gdy ten się rozsierdzi. I wysunął się na prowadzenie w alfowaniu u mnie! (chociaż akurat to się u mnie zmienia co rusz... ostatnio jednak był przewrót, o czym napiszę potem u się, i Speedy spadł w hierarchii na samo dno, borok...)
więc nie skreślałabym małego-ciekawskiego Harfulca :).

...i mnie jakoś ta wizja też się podoba... :D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

wiecie na kogo stawiacie ? - na takie piórko stawiacie :P

Obrazek Obrazek

Choć potencjał w nim niezaprzeczalny. Więc nawet jeśli nie dziś, to jeżeli tylko kiedyś jedynowładztwo zostanie w szczupakowie zaprowadzone, to Harf jest jedną z pierwszych w kolejce.

A to moja faworytka, przynajmniej na obecne czasy - Duch jest spokojny, opiekuńczy dla szczurów, z nikim się za łby nie łapie „bo tak”, no i – carycą naszą białą jest ^-^

Tu - w loży: Obrazek


A Bertok w loży siedzieć w ogóle nie uczony ! Oto kiedy posłyszał szelest papierków:

Obrazek Obrazek Obrazek („... a oczy się świecą jak znicze ...”) Obrazek ::)



Co do Humbaka on jest właśnie takim dobrodusznym olbrzymem, niezgrabnym, nieskomplikowanym, z szeroką twarzą.
Nie specjalnie refleksyjnym - nie nie :P
Ale wystarczy, że reaguje w cudowny zajęczy sposób na pewien ton głosu :-*

Humbulumbu rozparty Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”