Gerberki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: Gerberki

Post autor: DorotaO »

Eve pisze:Ja robię sama "gerberki". Najczęściej w niedzielę jak robię jakiś bardziej "przyzwoity" obiad dla rodzinki. Na początku nie mogłam się przestawić aby nie solić i przyprawiać od razu wszystkiego. Robię porcyjki warzyw i postrzępionego mięska do malusich słoiczków - takich po bardzo małym koncentracie pomidorowym. Potem to zakręcam i zagotowuje tak jak się robi zwykłe przetwory. Mam wtedy problem z głowy na cały tydzień. A sklepowych "gerberków" w ogóle nie daję, po pierwsze nie chcą tego jeść, a po drugie takim sposobem wiem co jedzą i jestem spokojniejsza, po trzecie jak nam i im tak samo "śmierdzi z ryja " to nie ma zawiści że: Ludzie to sobie jedzą rarytaski a sknery się nie podzielą ;D

Ja też robię sama gerberki z tym że miksuję ugotowane jarzyny bez soli , odmierzam porcie do woreczków i zamrażam , potem tylko np.ugotuję ryż ,makaron lub kaszę i mieszam z gerberkiem własnej roboty . Raz dostają z mięskiem raz bez ;)

Dzisiaj dostały kaszkę kukurydzianą z gruszką ;) wcinały aż im się uszy trzęsły ;)
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Gerberki

Post autor: iwciunia11 »

Moje, jak juz mowilam jadly zwykle kupnego gerbera, az w koncu postanowilam zrobic im sama. Wzielam troche warzyw (marchewka, petruszka, seler), obralam, ugotowalam i zmikwowalam w mikserze z woda po gotowaniu. A wiecie, jak pieknie potraktowaly tego gerbera szczury ? Kopaly w nim. Nie dosc, ze gerber byl na scianie to nie chcialy go w ogole tknac :(

No i co tu z takimi zrobic ?
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Gerberki

Post autor: Milka-sensei »

pietruszka a przede wszystkim seler jest baardzo aromatycznym warzywem. dodawaj go mało. do tego wrzuć więcej marchewki, obranego ziemniaczka, ćwiartkę cebulki, dorodnego buraczka (burak i marchewa nadadzą słodki posmak). ja te warzywa gotuję razem ze skrzydełkiem z kurczaka. po ugotowaniu do miękkości skrzydełko obieram z mięska, kości do kosza a mięsko ląduje z powrotem do gara :) no i wszystko miksuje :) papkę rozkładam na porcje do woreczków i zamrażam. po rozmrożeniu porcji mieszam tą wodnistą jednak papkę (miksuję razem z wodą w której się to wszystko gotuje), mieszam z kaszą manną albo wcześniej ugotowanym ryżem :) moją miksturę wchłaniają :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”