Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Afera »

Ja kiedyś jak trzymałam jeszcze myszki kupiłam karmę firmy Dako-art. Po otworzeniu wyleciało stado moli... to było straszne... a karma była cała zmielona na proszek przez to robactwo.
Raz też kupiłam kolby z Vitapolu to były spleśniałe...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Carolina
Posty: 58
Rejestracja: pn mar 28, 2011 7:05 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Carolina »

Moje dzieciaczki dostają karmę MEGAN NATURALNY POKARM DLA SZCZURKÓW http://allegro.pl/megan-szczur-1l-i1524055239.html , bardzo im to odpowiada. Ładnie pachnie i wydaje mi się, że jest tam wszystko co jest im potrzebne.
Na prawdę polecam, musi być dobre bo nawet mój piesek im to podbiera jak im daje :P

Oraz ostatnio kupiłam chrupki Vitapol o smaku warzywnym - to uwielbiają , również i mój psiak :)
I Vitapol kolby o smaku owocowym. Zajadają i nie wybrzydzają :)
Kacper i Dyzio 11.02.2011r. ㋡

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=30339

love my rats :* ❤
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Megan i Vitapol to niedobre firmy. Chipsy tez są jedzone przez dzieci, a to "czysta chemia", prawda ?
W obecnej chwili mamy naprawdę dobre i zdrowe szczurze jedzenie, można zamówić choćby z zooplus.pl

Wiele razy zdarzało się , że w Megan, animals, vitapol, rossmann znajdowano robale, mole, pleśń... Do tego żarówiaste chrupki. Megan daje dużo orzeszków ziemnych w lupinie, a to latwo pleśnieje. Kiedys, gdy nie bylo innych karm na rynku , Megan był najlepsza opcją, niestety bardzo sie pogorszył.

Poczytaj choćby kilka ostatnich stron tego tematu.

A tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=302 masz karmy polecane.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Wilczocha »

Hmmm a ja kupiłam karmę dla szczurów firmy vitapol. Nie zauważyłam w karmie nic złego. Dobrze wygląda i moje szczury wszystko zjadają co w niej się znajduje. A karma wygląda tak :

http://www.kmdelikatesy.pl/files/zdjeci ... 0594_0.jpg

Kiedyś kupiłam megan to trafiłam na białe larwy.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

Chipsy i słodycze też ładnie wyglądają i dzieci chętnie je jedzą. Vitapol ma sztucznie barwione "produkty piekarnicze", które są niezdrowym zapychaczem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Wilczocha »

Hmmm zawsze karmiłam zwoje gryzonie Vitapolem. A miałam i świnki i chomiki i szczury i wszystkie umierały dopiero na starość. Nie były ani chore, ani zatłuszczone. Ale dobrze. Jak skończę te dwie paczki co zakupiłam to kupię innej firmy. :)
Awatar użytkownika
wiadrowod
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 8:35 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: wiadrowod »

moje ogony pałaszują karmę animalsa jak na razie, czasem dodaje do niej płatki owsiane i żytnie i jakichś większych przeciwwskazań związanych z tą karmą nie mam, może poza tym że pszenica zostaje na sam koniec i jedzą ją w ostateczności a jest jej bardzo dużo w paczce, no ale to już gust ciurów. Teraz będę chciał zakupić marnym dropsy animalsa z owoców leśnych i jestem ciekaw jak czy zdadzą egzamin.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: KITEgirl »

nie kupuj karmy animalsa bo to karma bardzo marnej jakości. ja już wolę robić sama
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

ta karma właśnie dlatego jest niepolecana bo a) zawiera za dużo pszenicy której szczury nie lubią b) sztucznie barwione chrupki które nie mają żadnej wartości odżywczej i tylko niezdrowe barwniki. jak nie masz możliwości karmienia porządną karmą to jak kite pisze, zrób własną mieszankę, idź do nasiennego/marketu, kup trochę pszenicy i owsa, kukurydzę, pestki dyni, nasiona słonecznika, do tego np. bran flakes, suszone banany, makaron razowy, suszony chlebek, suszone warzywa trochę karmy dla psów w stylu royal canin i masz lepsza karmę.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Paul_Julian »

Moje szczurki jedzą pszenicę, ale tę z pola. W karmie często jest zbyt sucha. Nie wiem czy jest gorsza karma od animalsa, tańszej chyba nie ma.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Wilczocha »

A co sadzicie o tej karmie dla szczurów ?

http://jkanimals.pl/sklep/galerie/t/tro ... a_3253.jpg
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

od biedy ujdzie, ale po co kombinować jak można niedrogo kupić porządną karmę np time albo ucztę szczura? ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Wilczocha »

Pokaz mi proszę opakowania tych karm. To się rozejrzę w sklepach.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: alken »

w sklepach internetowych można nabyć, na przykład w zooplusie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Freika
Posty: 84
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 11:35 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Freika »

będzie niedługo zamówienie do Trójmiasta z Gryzolandu ( w dziale Bazarek), dużo dobrych karm do wyboru:)
Ze mną: Vuvuzela Anarchia, Viosna Arwena
Za Tęczowym Mostem: Dżuma, Vendetta Apokalipsa, Vesania Antichrista, Cirilla, Nookie, Rebelia, Ninde, Geralta, Valkiria Aurora,Vena Arya
Moje nie-ciury: Murphy, Bojar, Pancho, Józek (irish tinker/gypsy horse)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”