co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

Uff! to dobrze.Bo wczoraj były arbuzie pesti i zeby mi ducha nie wyzionęły ! :D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: alken »

Pestki z arbuza to ja sama zjadam ^^
A te z jabłek są trujące bo zawierają związki cyjanku (stąd ich migdałowy zapach, jeżeli ktoś kiedyś próbował ;) ) Człowiek musiaby chyba z kilogram takich pestek zjeść ale szczur jest mniejszy, więc lepiej unikać, z resztą nie wiadomo, czy mu się nie odłoży to w organizmie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

alken pisze:Pestki z arbuza to ja sama zjadam ^^
Też je uwielbiam. :)
Kiedyś mi siostra powiedziała że jak będe jadła pestki to wyrosnie we mnie drzewo. :D
Ja lubie czarne,ogonom daje białe bo są mięciutkie. :)
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Vicka211 »

Izold pisze:Kiedyś mi siostra powiedziała że jak będe jadła pestki to wyrosnie we mnie drzewo. :D
Mi też tak mówiono ! I wierzyłam i kiedyś zjadłam, i się popłakałam, bo myślałam, że mnie drzewo rozsadzi :D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

O,przed chwilą dostały trochę ryżu (Wirus dawkę minimalną),i herbatkę rumiankową -Bura oczywiście w swoim gustownym kubełeczku :D
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: renata1009 »

U mnie panowie nie znoszą rumianku i zieloną herbatą też gardzą:( A szkoda, bo sama często pijam i wiem, że to zdrowe...
Dziś spałaszowały warzywa i rybę na parze i do tego ryż z odrobiną koperku ;D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: alken »

Izold pisze:O,przed chwilą dostały trochę ryżu (Wirus dawkę minimalną),i herbatkę rumiankową -Bura oczywiście w swoim gustownym kubełeczku :D
Łaaa, Bura i jej filiżaneczka wymiatają ;D

Moje żarły dziś marchewę, jabłko, czereśnię i kaszkę ryżowo- brokułową. Zdrowy dzień :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

alken pisze:Łaaa, Bura i jej filiżaneczka wymiatają ;D
Niedługo zostanie gwiazdą Holiłudu.Mówie Wam.


Gerberek,Jogurcik,wafelki ryżowe - dziś za oszczędności kupiłam jeszcze dropsy,witaminki dla kotków (ucze przyłażenia na zawołanie nowe szczurcie. ) i kolby - nigdy nie brałam takich -jakieś Vitakraft czy coś,i Vitapola bekonową (którą zostawie na później.).

w Podziękowaniu za dzisiejsze jadło,chłopaki przegryźli jeden bok hamaczka,a dziewuchy zamocowania do koszyka.Chyba im smakowało. :D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: alken »

Ja Ci polecam bardziej niż kocie witaminki takie specjalne dla gryzoni (z vitakraftu, vita- bon się nazywają, 30 sztuk 7-10 zł) przynajmniej dawka jest obliczona specjalnie dla gryzoni. Na opakowaniu jest napisane dawać w zależności od wielkości zwierzęcia 1/2- 1 tabletkę dziennie, czyli połówka dla szczura wystarczy, u mnie akurat Ziuta dostaje 3/4 (bo to chuchro) a 1/4 Lilka (bo mała jeszcze)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

alken pisze:(z vitakraftu, vita- bon się nazywają, 30 sztuk 7-10 zł)
Czyżby one wyglądały jak normalna tabletka z taką linią pośrodku? Jeśli tak to u mnie kosztuje 12 coś,i jest chyba tego z 10 na półce,nikt nie kupuje.Ludzie posiadający szczury w mojej okolicy to tylko Vitapol kupują,albo chomicze coś za 4 zł pół kg.więc nie mam kogo zapytać o cokolwiek nawet...
To zapytam tu: w zoologu były takie kulki 'z dodatkiem sera' (wyglądały jak zwykłe chrupki kukurydziane) specjalne dla szczurów,też chyba z vitakraftu -mało tego strasznie i drogie jak nie wiem bo 6 zł,torebka duża a tam tego troszkę na dnie. ::) próbował ktoś?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: alken »

Taak, to to, dziewczyny bardzo lubią, to jest takie marchewkowe jakby, widzę, że Ziucie się sierść poprawiła :)
A tego o czym mówisz nie spotkałam jeszcze, ale jak zobaczę to pewnie kupię ::) bo ja chyba bardziej się cieszę z tych przysmaków niż szczury :P
Ja na stałe wprowadziłam Crocks (takie bekonowe przysmaki dla fretek, firmy Versele- Laga) bo to istne szaleństwo :) tej samej firmy mam też Toasties (serowe takie bułeczki, do ścierania ząbków) no i dropsy Pitti Rollis (co prawda mają cukier ale przynajmniej bez sztucznych zapachów i barwników). Te rzeczy mogę polecić. Kupowałam w necie ale w sklepach takich większych (np. w centrach handlowych) na pewno bedą.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

alken pisze: bardziej się cieszę z tych przysmaków niż szczury :P
A wiesz że ja też?
Uwielbiam układać te przysmaczki w koszyku,a potem patrzeć jak sobie strasznie chrupią a potem...

patrzeć jak wyglądają jak nadmuchana ropucha z tyłkiem w fotelu cały dzień. ;)
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Vicka211 »

alken pisze:Ja na stałe wprowadziłam Crocks (takie bekonowe przysmaki dla fretek, firmy Versele- Laga) bo to istne szaleństwo :) tej samej firmy mam też Toasties (serowe takie bułeczki, do ścierania ząbków) no i dropsy Pitti Rollis (co prawda mają cukier ale przynajmniej bez sztucznych zapachów i barwników). Te rzeczy mogę polecić. Kupowałam w necie ale w sklepach takich większych (np. w centrach handlowych) na pewno bedą.
No a ja tak planuję kupno tego i planuję :P Właśnie nie mogę tego nigdzie w sklepach wypatrzeć.. :(
Widział to ktoś gdzieś w Szczecinie ???
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

alken pisze:Ja na stałe wprowadziłam Crocks (takie bekonowe przysmaki dla fretek, firmy Versele- Laga) bo to istne szaleństwo :) tej samej firmy mam też Toasties (serowe takie bułeczki, do ścierania ząbków) no i dropsy Pitti Rollis (co prawda mają cukier ale przynajmniej bez sztucznych zapachów i barwników). Te rzeczy mogę polecić. Kupowałam w necie ale w sklepach takich większych (np. w centrach handlowych) na pewno bedą.
Alken ,moglabyś powiedzieć ile to by mogło kosztować ?:)
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Vicka211 »

Pitti rollis Toasties i Crock w zooplusie :)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”