[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aneczkaa »

bardziej mnie zastanawiało to, jak z dostępem do ściółki, moje nie mają żadnej kuwety dodatkowej, a przy takiej klatce zdaje się, że trzeba dokładać, no i nie wiadomo jak szczurki zareagują?
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Sprawa wygląda tak według mnie:
1. Szczurki lubią spać w kuwecie na żwirku. :P
2. Szczurki załatwiają się do żwirku (ściółki) i nie przepadają za załatwianiem się poza nią - są w końcu czyściochami w pewnym sensie. (Moje w rogu klatki mają małą kuwetę ze żwirkiem bentonitowym i tylko do niego kupkają, reszty dużej kuwety, która wyłożona jest żwirkiem drewnianym prasowanym, nie brudzą. :) )
3. Chodzenie non stop tylko po prętach może męczyć szczurze łapki. :(
Ja jestem przeciwna tym pseudo osłonkom. Nigdy nie używałam, a jakoś kuwety mam całe. A gdyby nawet szczury pogryzły kuwety - zawsze można je naprawić, choćby robiąc osłonkę z blachy ocynkowanej, siatki czy coś takiego. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aneczkaa »

Właśnie też mi się wydawało, że to nie za dobre rozwiązanie, ale widzę, że bardzo dużo klatek w sprzedaży jest robiona w ten sposób. Zastanawiałam się, jak to się sprawdza ale chyba nie ma co ryzykować rzeczywiście ;)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Być może jest to robione pod kątem innych zwierzątek niż szczury.. Np. papug. :P A z gryzoni, to nie wiem.. Żadnemu bym nie dała na dół kratki. ???
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: WildHeart »

te kratki sie wyjmuje, to tylko kwestia gusstu czy ktos ich uzywa i w jakim celu. u mnie taka kratka oslaniala lufcik w oknie zeby mi szczury z 1 pietra nie wypadly jak okno otwarte. :P
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Szeliza »

gietkafredka pisze:te kratki sie wyjmuje, to tylko kwestia gusstu czy ktos ich uzywa i w jakim celu.
Właśnie chciałam to napisać, że się je wyjmuję.
O ogółem to chyba nie widziałam osoby która tego nie wyjeła ;)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aneczkaa »

A to całe szczęście, myślałam, że to jest zamontowane na stałe :)
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jordan »

dla zainteresowanych:

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... 120/140662

"Informujemy, że odstęp między prętami w artykule 140662.0 (Klatka dla królików i świnek morskich Toddy Roll 120 - Granitowo-szara kuweta) wynosi 2,1 cm."
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: alken »

Blanny pisze:Być może jest to robione pod kątem innych zwierzątek niż szczury.. Np. papug. :P A z gryzoni, to nie wiem.. Żadnemu bym nie dała na dół kratki. ???
no właśnie obawiam się że to właśnie jest pomyślane pod kątem gryzoni, że jak jest krata to gryzoń nie kopie w ściółce i wszystkie nieczystości spadają na dół ::)
całe szczęście, że można to wyjąć, ale są pewnie takie osoby którym się wydaje że zwierzakowi nie przeszkadza siedzenie na prętach non stop :-X
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: sheila. »

alken pisze:
Blanny pisze:Być może jest to robione pod kątem innych zwierzątek niż szczury.. Np. papug. :P A z gryzoni, to nie wiem.. Żadnemu bym nie dała na dół kratki. ???
no właśnie obawiam się że to właśnie jest pomyślane pod kątem gryzoni, że jak jest krata to gryzoń nie kopie w ściółce i wszystkie nieczystości spadają na dół ::)
całe szczęście, że można to wyjąć, ale są pewnie takie osoby którym się wydaje że zwierzakowi nie przeszkadza siedzenie na prętach non stop :-X
można powiedziec , że ja jestem taką osobom ...
mam tą kratkę na dół.. bo : jak wyciągnęłam szczury mi zrobiły dziure i prawie uciekły.. a dom mam duży i nie tylko ja w nim mieszkam więc mogłyby się nawet zabić :/
no i na prętach nie siedzą non stop.. faktycznie trochę chodzą po prętach .. tutaj dowody ;)

Obrazek
(nie krzyczeć , że nie ma hamaków , polarków itp , ale są prane :D )
sheila&mysia <3
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jordan »

tak wyglada kuwetka z malenkiej klateczki :)

po wykonaniu jest to ten sam producent co robi Klatke Perfect dla Gryzoni


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jordan »

ja w wolierce mam krate na dole zeby mi nie wygryzly kuwety ale na niej mam plyty takie z pcv chyba i jedna polke od klatki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: alken »

sheila. pisze: no i na prętach nie siedzą non stop..
no jak nie siedzą to nic w tym złego ;) ale czasem ktos kupuje klatkę z kratą i metalowymi pięterkami i to jest jedyne wyposażenie klatki...
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: ania2832 »

alken pisze:
sheila. pisze: no i na prętach nie siedzą non stop..
no jak nie siedzą to nic w tym złego ;) ale czasem ktos kupuje klatkę z kratą i metalowymi pięterkami i to jest jedyne wyposażenie klatki...
Tak, znam kilka osób co praktycznie o szczurach nie wiedzą nic. Czego skutkiem jest ze szczurek siedzi sam, a w dodatku to swojej dyspozycji ma chomiczą klatkę, z drutami zamiast półek oraz metalową sprężynką "dla zabawy" :-\
, Cyna, Soda Nafta [*]
Saris
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 5:00 pm
Lokalizacja: Nowa Sól- Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Saris »

Witam :) Jestem nowa, ale mam nadzieje, że temat wybrałam dobrze i już na samym początku mi się nie oberwie :)

Już niedługo zawitają do mnie 2 małe ogonki, i dlatego teraz już wyszukałam dla nich klatkę: Powiedzcie mi czy rozstaw szczebelek będzie dobry i czy ogólnie klatka może być, będę wdzięczna. A dodatkowo czy dwóch małych szczurków na początku ona nie będzie za duża, bo mam jeszcze jedną małą wiec myślałam, by na razie były w małej a dopiero jak urosną trochę zamieszkały w tej dużej.4

A oto ona:
http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 08967.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”