co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Sobie nie przyprawiacie zupełnie obiadu czy ogonkom daliście z przyprawami??? ;D
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Arau »

Ryba i brokuł były na parze, bez przypraw, ziemniaczki z odrobiną soli, jak zawsze. Po prostu my mieliśmy sos czosnkowy i cytrynę, a ogoniaści nie ;)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Złote rozwiązanie. Szacun ;) , zwracam honor!!!
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Arau »

Wiosna więc w miskach chłodnik na jogurcie, bez przypraw (botwinka, koper, rzodkiew, ogórek) i po świeżym liściu szpinaku. Cóż, zachwytu nie ma ;P
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: saszenka »

Arau pisze:Wiosna więc w miskach chłodnik na jogurcie, bez przypraw (botwinka, koper, rzodkiew, ogórek) i po świeżym liściu szpinaku. Cóż, zachwytu nie ma ;P
To może jajko do tego :P
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Arau »

saszenka pisze:
Arau pisze:Wiosna więc w miskach chłodnik na jogurcie, bez przypraw (botwinka, koper, rzodkiew, ogórek) i po świeżym liściu szpinaku. Cóż, zachwytu nie ma ;P
To może jajko do tego :P
Obyło się, w nocy zniknęło :) Ale szpinak... mogę sobie... sama zjeść :P
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Żeby zrobić radochę moim maluszkom, jako że to ich pierwsze wiosnolato, narwałam im świeżej trawki i listków mlecza na łące oddalonej od ruchu samochodowego.... Pół godziny szukałam listków cholernej babki lancetowatej, bo podobno dobra i lubią ;D ! Po powrocie do domu oczywiście umyłam, osuszyłam i cała szczęśliwa i zadowolona poszłam zaprezentować dziewczynom. I co??? Wyśmiały mnie z miną pt. "Co my - króliki, czy co???. Dawaj żarło normalne!!! :D. Nawet olać tego nie chciały ;) . I bądź tu człowieku dobry ::) .Wdzięczność.....
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Nietoperrr... »

U mnie dziś dokładnie to samo... ::) Zupełny brak szacunku dla wybierania koniczynek i mleczyków przez godzinę... ::)
Się paczały jak na głupka... :-[
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: katkanna »

U nas zioła z Herbal Pets są też regularnie olewane...mieszamy z karmą ale to niewiele daje. Może im pokruszyć i do gerberka wrzucić?
Za to migdały i suszoną żurawinę zjadły z rozkoszą.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Myślę, że na pewno potrzeba kilku/kilkunastu prób żeby ogonki zakceptowały/polubiły nowe żarło. No moje polubiały marchewkę i buraka, którymi dotychczas pogardzały. HURRRRRRRRA!! Jabłko nadal codziennie rano wyrzucam nietknięte :'( Ale nie upieram się jeśli czegoś nie chcą. Trawki im już nie będę przynosić ;D . Mają wiele innych rzeczy ,a mądre cholerki są to se wybiorą ;) .Dziś zastanawiałam się nad gałązkami jabłoni ,jako że pięknie sady teraz kwitną. Ale jak podać??? Z listkami, z kwiatkami i zalążkami czy tylko gałązki ??? ??? ???
Majka01
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 6:53 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Majka01 »

Moje maluchy dziś warzywnie: marcheweczka, rzodkieweczka, listek sałaty no i twaróg, który tylko ich mama lubi, bo małe tylko powąchały i se poszły. No i oczywiście ziarenka. Później będzie kokos na podwieczorek o ile uda mi się go otworzyć haha ;D
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: mikanek »

Sałatka: kapusta pekińska, ogórek, rzodkiewka, zielona papryczka, marchew
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

U mnie dziś po południu najpierw będzie wieeelki kipisz klatki z całego skitranego żarcia, co do okrucha. Jedna z moich księżniczek Helenka jest jeszcze na antybiotyku (oby do niedzieli pliiiiiiiz - wizyta kontrolna w pulsvecie) i od kilku dni się zbiesiła i nie chce brać leku. Leczona jest już bardzo długo, chyba ponad miesiąc, bo podobno tyle trwa leczenie ropnia w płucu (wierzę wetom ;D ). Wcześniej nie było problemu, o mało palucha nie odgryzała jak dostawała antybiotyk z lekiem a teraz STRAJK!!! Znowu wszystkie smakołyki przerobiłam. Podobno szczury przy dłuższym leczeniu tak mają. Na niespodziewany, wprost proporcjonalny do upływu czasu, wzrost motywacji do "spożycia" leku wpływa teraz jedynie głodówka 2-3 godzinna. Zośka, żeby nie cierpiała niewinnie za miliony ;) jest w tym czasie dokarmiana "ręcznie", co wywołuje u Helki ataki "wściekłości" i ganiania po klatce i po pokoju w poszukiwaniu czegokolwiek do zszamania. A ja mam czas, ja czekam ;D . Jak już Helenka "dojrzeje" i zje calutki lek to na wieczór będzie marchewka, gotowany buraczek i ziemniak, kapusta pekińska, ziarenka, suchy chleb, flipsy, wafle ryżowe i co tam jeszcze. A na późny wieczór kaszka ryżowa owoce leśne z probiotykiem i betaglukanem (obie korzystają, Zosi też nie zaszkodzi) mniamu mniamu ;D ;D ;D
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Arau »

"Zupka" jarzynowa. Odlałam do mniejszego garnka bulion na kurczaku, wygotowałam marchew, kalafiora, pietruszkę, selera, selera naciowego, szpinak świeży, kapustę pekińską i groszek świeży, przełożyłam do miski, ostudziłam, "rozmemłałam" widelcem i wtrusiają aż się uszy trzęsą.
Naprawdę nie trzeba wiele wysiłku, aby zdrowo urozmaicić naszym pociechom dietę, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, kiedy owoców i warzyw mamy pod dostatkiem. Moje szczury niechętnie jedzą świeże warzywa, dlatego gotując zupę dla domowników, mam przygotowane małe naczynie, w którym szykuję jedzonko dla nich, bez przypraw i dodatków, albo gotuję wodę w drugim garnku i wrzucam na sitko poszczególne składniki robiąc je na parze, jak warzywa, rybę, kurczaka. Nie zajmuje to więcej czasu niż przygotowanie codziennego obiadu, a szykując więcej możemy schować do lodówki/zamrozić poszczególne porcje :)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
littleindian
Posty: 73
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:35 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: littleindian »

Brokuły, młode ziemniaki, ogórek świeży, jabłko i kromkę lekkiego pieczywa wieloziarnistego ;)
Ze mną: bracia Bilbo i Baggins (20.03.2014) <3
Galeria: http://instagram.com/bilbobagginsrats zapraszam :)

Za TM: Milka (16.01.2012-19.01.2014)
Lilusia (16.01.2012-23.03.2014)
Szaraczek (16.01.2012-07.04.2014)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”