[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Silas
Posty: 29
Rejestracja: sob mar 18, 2006 8:45 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Silas »

Teraz jeszcze bardziej zaniepokojony jestem. Szczurek mi leży jakby nie miał sił i niezbyt chce pić nawet nutridrinka. poza tym z pyszczka lekko leci mu ślina [chyba] jeśli ktoś wie coś o tym i jaka tego jest przyczyna proszę o jakieś info. Z góry thx pozdro all.
Drapieżne chmury nad miastem wiszą, a ja siedzę tutaj sam otoczony ciszą, a w gazetach o mnie piszą że jestem RAPiszon, a ja dalej siedzę otoczony tą właśnie ciszą.
A ja otoczony moją ciszą, dziś cisza moją niszą, ona nie czeka aż marzenia się ziszczą, na nic nie liczę, siedzę i milczę, otoczony przez tą ciszę.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Ania »

To może oznaczać poważne problemy z układem trawiennym. Może - co nie znaczy, że musi.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: merch »

Jeśli leci mu śłina to może być to skutek dalszego uszkodzenia układu nerwowego, jesli nie chce pić to niestety stan jest najprawdopodobniej bardzo powazny . Spróbuj sie udać do któregoś z polecanych szczurzych wetów w Warszawie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Silas
Posty: 29
Rejestracja: sob mar 18, 2006 8:45 am

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Silas »

Niestety. Dziś o 5 z minutami jego serduszko przestało pracować. Mam nadzieję że zrobiłem co mogłem i że dzięki temu sterydowi, który dostał wczoraj nie umierał w cierpieniu. Piekielnie mi go będzie brakowało. Zdecydowanie są to najmilsze zwierzaki, ale ich minusem jest to że żyją tak krótko. Żegnaj Tuptuś SuperZiomie.
Drapieżne chmury nad miastem wiszą, a ja siedzę tutaj sam otoczony ciszą, a w gazetach o mnie piszą że jestem RAPiszon, a ja dalej siedzę otoczony tą właśnie ciszą.
A ja otoczony moją ciszą, dziś cisza moją niszą, ona nie czeka aż marzenia się ziszczą, na nic nie liczę, siedzę i milczę, otoczony przez tą ciszę.
open89
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 31, 2006 8:10 pm

Czy mo?liwe jest zatrucie si? ?ywic? z trocin?

Post autor: open89 »

Witam mam takie pytanko czy możliwe jest zatrucie się szczurka żywicą z trocin? jeśli tak to czy tego objawem może być to że szczurek ma problemy z chodzeniem (duże) i też wydzielina mu jakaś z oka leci... i chyaba z noska ale tu to nie jestem pewien... oólnie w łapki szczurek nie chwyta. Jutro ide do weta, ale chciqąlbym też poznać wasze zdanie. Pozdrawiam!
Piotrek
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: sechmet »

a jakich trocin używasz?
może się przyda >>klik>klik<<
szczurek może być osłabiony albo ma alergie na trociny.
szczurek ma problemy z chodzeniem (duże)
oólnie w łapki szczurek nie chwyta
ja bym leciała do weta...
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Dona »

Ile szczurek ma miesięcy/lat? Możliwy jest uraz mechaniczny? Czy może to coś na podłożu neurologicznym..?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: limba »

Czy do tego szczurek zatacza sie, zaciska lapki w piastki, strzela zebami, ma problemy z jedzeniem (gryzieniem)?
Jestes z Wawy masz do dyspozycji kilku dobrych i polecanych wetow. Jak najszybciej do weterynarza, ozanki takiego oslabienia jak u Twojego szczurka niestety nie wroza nic dobrego..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: ESTI »

open89, doloze sie z rada, ze koniecznie trzeba isc do weta.
To prawdopodobnie schorzenie neurologiczne, ktore trzeba leczyc.
Polecam dr Bieleckiego i dr Wojtys.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Mageda »

Dodam od siebie, że moja Filutka też tak miała - i faktycznie okazało się że to jest schorzenie neurologiczne - akurat miała zapalenie mózgowe :-(

Niestety, ale miała takie same objawy jak opisałaś.
Do tego doszły takie, jak napisała limba81
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Kakało
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 8:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Kakało »

Qrcze (Sorx nie mieszajmy w to drobiu i tak ma za dużo kłopotów)...Ja właśnie mam poważny problem ze szczurzycą...Zatacza się, ledwo się rusza, jest strasznie apatyczna i osowiała :( Nie może nic chwytać w łapki...Kiedy schodzi z jednego pięterka na drugie to zazwyczaj spada z wielkim hukiem. Podwiązałam jej drabinkę na pięterko bo przecież by się poturbowała. Nie moge na to patrzeć...Dobrze, że jest tutaj ten temat bo tak nie wiedziałabym co robić, właśnie szukałam takiej stronki...Muszę jak najprędzej lecieć z nią do weterynarza...A i jeszcze jedno czy to mogłobyć spowodowane lekarstwem przeciw pasożytom? Bo niedawno byłam u weterynarza i on podał jej coś doustnie i na śierść przeciw pasożytom i od tamtej pory jest jeszcze gorzej... :ops: :| :-( :cry:
Hakuna maTaTa jak cudownie to brzmi ;-)
Hakuna maTaTa to nie byle bzik!!!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: ESTI »

Po pierwsze kiedy dostala srodek na pasozyty i co to bylo?

Po drugie nie wydaje mi sie, ze to bylo przyczyna stanu szczurci.
Moim zdaniem ma schorzenie neurologiczne i trzeba leczyc.
Jesli mozesz, to udaj sie do Warszawy do dr Wojtys lub dr Bieleckiego (miejsca i godziny w dziale Weterynarze).
Trzeba jak najszybciej podawac antybiotyk (Bactrim, Biseptol lub Borgla w iniekcji), steryd (Dexaford) i karmic szczurcie tresciwym i miekkim jedzonkiem.

Jesli bedziecie zwlekac szczurcia nie przezyje...
Obrazek
Kakało
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 8:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Kakało »

Właśnie dziś byłam z nią u weterynarza...Z małą jest kiepsko, nie wiadomo co jej jest czy to ze starości czy jest chora,a że szczury są małymi zwierzątkami nie można im pobrać krwi żeby się upewnić co to jest...Dostała trzy zastrzyki w tym kroplówkę pod skórę i leki na pobudzenie. Narazie nie widać zmian. Pozatym mała jest wychudzona i to bardzo bo nie ma nawte siły jeść. Co mogę dać jej do jedzenia?? Dawałam jej ser biały bo to jest miękkie i łatwo się jje ale i tym jakoś nie mogła sobiw poradzić :/ Wet zaprosił nmie na wizytę jeszcze jutro...Zobaczymy co będzie dalej...Tylko że mnie jutro w domciu nie ma, ja nie wiem jak moja mama sobie sama poradzi...ehhh...miejmy nadzieję, że z tego wyjdzie bo ja jush poprostyu nie mam siły... :-( :cry:
Hakuna maTaTa jak cudownie to brzmi ;-)
Hakuna maTaTa to nie byle bzik!!!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: limba »

Bylas u jakiegos polecanego weta? Weci z takzwanego przypadku niestety nie maja zbyt wielkiej wiedzy o szczurach, a dwudniowe leczenie napewno nie da rzadnych rezultatow.
Czy szczuras dostal steryd?
Jakie leki dostala?
Kup w aptece nutri drink bardzo dobrze sie sprawdza jako posilki dla ciezko chorych szczurkow i strzykawke insulinowke bez doczepionej igly na stale (igle mozna wyrzucic od razu) i podkarmiaj ja tym, nawet na sile. Pozatym wszelkie jogurty, ugotowany roklapciany ziemniaczek, kaszki dla dzieci, gerbery. Wszysko co miekkie. Nie zapomnij jej poic.
Ostatnio zmieniony pn kwie 03, 2006 9:50 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: ESTI »

Kakało, u jakiego weta bylas??
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”