[Siuśki i odchody] szczur je kupy,pije mocz, kupka na mnie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

moj szczur je odchody :|

Post autor: krwiopij »

nie, nie da sie... zreszta po co? to u szczura naturalne... dobrze, ze to robi - to zapewnia jego organizmowi dostarczenie z pokarmu kompletu potrzebnych skladnikow odzywczych...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

moj szczur je odchody :|

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="OlaA"]A mojej Poli gowienka zrobily sie ostatnio bardzo jasne. Podalam jej pierwszy raz kostke wapienna.
Czy to moze byc od tego??[/quote] groszek ma teraz jasniejsza kupke,bo dostal duzo kukurydzy.moze to od tego?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: Santa99 »

Dostał domek po białym serze ( wygląda jak doniczka, ma spód) . Problem w tym że robi tam kupki i sika, a do tego tam śpi. Prawie przez cały dzień. Jak go tego oduczyć? Prodzę o radę i pozdrawiam.
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: ESTI »

Jak dlugo sie to dzieje?

Czy wczesniej bez tego domku tez tak sie zachowywal?
Obrazek
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: sopocianka »

To jest chyba dość powszechne zjawisko... niestety. Okruch, kiedy był sam, nie miał klatki i mieszkał w budce dla ptaków, traktował ją jako jadalnię, toaletę, sypialnię i wszystko naraz i poniekąd zostało mu to do dzisiaj. Wszystkie moje szczury siusiały, tam gdzie spały. Nie wiem, czy można coś na to poradzić.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: Santa99 »

Wcześniej miał kartonowe pudełeczko i tam sikał a to ma od kilku dni. Właściwie cały czas tak robił :|
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: Ewqa »

Tutaj był dosyć długi i pracowicie napisany przeze mnie post ale jakoś zniknął.
Strzeszczenie: U mnie tez sikaja po domku, nie mogłam ich oduczyć wiec domek zlikwidowałam i zamieniłam na hamaczek-worek gdzie sobie śpią szczurki w ukryciu a ja zmieniam 2 hamak razy w tygodniu.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: ESTI »

Skoro caly czas tak robil, to po co bylo pisac o tym domku z pudelka po serku. :lol:

Obawiam sie, ze na razie go nie oduczysz...czasami pomaga czas, ale tylko w niektorych przypadkach...bardzo czesto samczyki tak maja, ze robia pod siebie i im to nie przeszkadza...i nic na to nie poradzisz, poza codziennym sprzataniem, zeby nie zasmrodzil sie na smierc. ;)
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: Nisia »

Moje tez sikają tam gdzie śpią, a czasami zdarza im sie zostawić kupki w ulubionych "norkach" w pokoju. Tego się chyba nie zmieni... A ja z tym nie walczę, tylko codziennie sprzątam.
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: Zirrael »

Moje słonka również mają niemiły zwyczaj sikać tam gdzie śpią. Na całe szczęście z kupkami nie ma tego problemu. Jak narazie pomaga częsta (codziennie lu nawet dwa razy dziennie) wymiana ręczników papierowych, którymi moje łobuziaki wyściełają sobie domki. :wink:
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: Nisia »

Ale wiecie jakie moje są kulturalne? Leją w domku, ale nie lubią spać na mokrym, więc jak jest nasikane to ściągają z całej klatki ręczniki papierowe i szmatki (zawsze trochę ich jest) i układają w domku kolejną, suchą warstwę ;)
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: Korlis »

Moje to sa mądrutkie :wink:
Same nauczyły sie robienia do kuwety :P A jka kuwety zabraknie to robia w jedno miejsce.
Heh,dobrze to nie sa jak szynsyzlki 8) Widziałąm jak u mojej kolezanki szynsyzle sie atakowały to siebie nawzajem obsikiwały :lol:
:P
Basieńka
Posty: 39
Rejestracja: sob sty 22, 2005 1:42 am
Lokalizacja: uk

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: Basieńka »

moja hillunia tez sika pod siebie,gdzie również spi.Ale jak jej przeszkadza ze jest mokro to wyciaga papier toaletowy(bo na nim śpi w domku)lub gazete,suszy i wciaga go i dalej na nim spi.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Robi kupki i sika w domku.

Post autor: Fam »

moja też tak robi, a im częściej zmieniam tym wiecej obsikuje, najwidoczniej odpowiada jej zapach własnego moczu, jak ma za mokro to robi przemeblowanie, mokre na zewnątrz a suche do środka... a i do tego chomikuje jedzenie w domku co nie przeszkadza jej najwidoczniej sie tam załatwieć, podzieliła domek na część spiżarną i sypialnie z toaletą razem.
Walka z takim nawykiem to walka z wiatrakami, więc przestałam się tym przejmować
za tęczowym mostem: Karolcia
Anka+Muffin
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 24, 2006 2:51 pm

Zjadanie odchodów + domki dla samiczek

Post autor: Anka+Muffin »

Jeśli było wcześniej to przepraszam i proszę o połączenie. Nie mogę znaleźć

Zauważyłam dziś, że moja młodsza szczurka zaczęła pochłaniać swoje odchody:(
Do tej pory miała miejsce, w którym się załatwiała. Chodziła tam nawet gdy zachciało się jej podczas drzemki.
W niedziele czyściłam klatkę, a że to sporych rozmiarów obiekt (7l źwirku wchodzi prawie na raz) no to wybrałam jedynie miejsce z kupkami oraz miejsce pod domkiem ( ich lokum jest na plastikowej półce więc może całość wyjąć i dokładnie doprowadzić do porządku). Mały widziła cały proces wybierania.
No i od wczoraj co widzę? Ilekroć mała się załatwi to buch klocka z pod ogonka i konsumuje z najwiekszym zacięciem.
Czytałam, że tak jest ze szczurzycami, które chowają małe. No ale ona.. z pewnością nie miała jak zajść w ciążę...

Dodatkowo mała ostatnio jakoś tak podgryza się z moją starszą. Chyba mała zaczyna dorastać i od nowa ustalają przydział ról. Mała przestała zanosić wszystko do domku wspólnego ze starszą szczurcią tylko zanosi wszystko w oddzielny kąt klatki.
Czy powinnam wstawić drugi domek do klatki aby mała miała swóje lokum? Wcześniej spały razem i nie było większych problemów. Czy nie będą się tłukły o to która zajmiewiększy lub mniejszy domek?

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Wto Wrz 12, 2006 7:58 pm ]
Tematy polaczone.
ESTI adm.
Niuch niuch niuch :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”