Kaszki, mleko dla niemowląt i inne produkty dziecięce

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
myaku
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 12:32 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: myaku »

Jak często i w jakich ilościach podawać półrocznym szczurom gerberki?
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: Magamaga »

Ja moim ciurom w podobnym wieku podaję co 2-3 dni, tylko takie z mięskiem bo warzywka i owoce daję im świeże.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: Paweł69 »

myaku pisze:Jak często i w jakich ilościach podawać półrocznym szczurom gerberki?
Podawanie gerberków ogonom nie jest konieczne, ale jeżeli masz ochotę na podawanie swoim podopiecznym tego rodzaju jedzenia to możesz podawać je kiedy tylko najdzie Cię ochota( wszystko zależy od twoich zasobów finansowych)
Podstawą w żywieniu szczurów jest karma składająca się z ziaren i innych fajnych ścieraczy zębów i o tym powinnaś pamiętać. Gerberki, jogurty itp można podawać jako urozmaicenie żywienia.
Ja swojej "parszywej dwunastce" (czyt. mam 12 szczurów) podaję gerberki od czasu do czasu, czyli tylko wtedy gdy mam śmierdzącego lenia i nie chce mi się ugotować im "papki" mięsno-warzywnej.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: szpaczek »

ja dzisiaj kupiłam dziewczynom gerberka ananas-mango-banan i stwierdzam ze maja po nim biegunke
ale był bardzo dobry(zjadlam 3/4 :D nie smiac sie :P )
bazylia
Posty: 170
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:43 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: bazylia »

szpaczek ja tez zawsze ogonom podjadam gerberki, kaszki itp. :D a przed chwila zrobilam paskudom pyszna kaszke (z malinami) wcinaja, az im sie uszka trzesa :P
kotania3105
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 9:40 am

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: kotania3105 »

A jak można zrobić kaszkę taką domową?
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: szpaczek »

sa raczej kupne tyle ze gotowania i trzeba ja oczywiście ostudzić:p
Awatar użytkownika
atomus
Posty: 54
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 6:45 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: atomus »

Ja mojej paskudzie raz na dwa dni robię Bebiko junior (o ile się nie mylę), daję w miseczkę a resztę pochłaniam :D Jak tylko poczuje bebiko/Danio, to już się nie odpędzę ;]
"Remember, the problem is not that people are stupid; the problem is that modems are cheap."
http://klewandowski.eu
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: Angua »

uważam, ze dorosłe ssaki nie powinny pić mleka ani kaszek na mleku - chyba ze w formie jogurtu, maślanki i tylko takie rzeczy podaje szczurom, też w małych ilosciach - pol małej łyżeczki 2 razy w tygodniu albo kubeczek po jogurcie do wylizania.
Z mięs dostają gerberkowego kurczaka i indyka, mam nadzieję, ze to trochę lepsze miesko niż kurczaki sklepowe, które raczej staram sie omijać; kiedyś kupilam im jakieś jarzynki przecierane, ale stwierdziły, ze blee, więc dostają swieże - młody wcina świeże warzywka, Bezik trochę z oporami, ale cos tam też zje.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Hair
Posty: 41
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 8:46 am

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: Hair »

Moi kawalerowie owocowe gerberki bardzo niechętnie powiedziała bym nawet że z łaski zjadają ;) więc daję im raczej warzywno-mięsne. Z mlecznych rzeczy dostają dwa razy w tygodniu po łyżeczce naturalnego jogurtu bez cukru . Kaszek dla dzieci w ogóle nie dostają. Za to czasem im trochę ryżu brązowego na mleku podgotuję i wcinają aż im się ogonki trzęsą ;D
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: Alexis »

Ja wczoraj sobie zrobiłam miks musu z jabłek i bananów z cytrynką (nie takie ze słoiczka, tylko blenderem), Fela wcinała to jakby nie jadła od tygodnia :P
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Awatar użytkownika
Ruda_xD
Posty: 19
Rejestracja: śr cze 22, 2011 1:06 pm

mleczny start ?? pilne

Post autor: Ruda_xD »

czy mogge dac ogonowi kaszke mleczny start ?? :)
Z Hermanem w kieszeni :]
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: mini »

Co w tym jest? Chodzi mi o dokładny skład.
Ja genaralnie nie ufam takim gotowym kaszką.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: ol. »

jest pełen chemii i cukru, lepiej kupić zwykłą kaszę manną i ugotować na wodzie (nie na mleku)
Awatar użytkownika
Ruda_xD
Posty: 19
Rejestracja: śr cze 22, 2011 1:06 pm

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: Ruda_xD »

kasza manna 48% mleko w proszku oddtluszczone 18% cukier syrop glukozowy tlluszcz roslinny suszone banany witaminy c b6 e d weglan wapnia i magnezu siarczan zelaza i cynku substancja przeciw zbrylająca bialko bleka e340 e452 e471 e472e sol aromat barwnik ryboflawina ;) sie napisalam
Z Hermanem w kieszeni :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”