JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: Babli »

Moim Wellnels schodzi okropnie powoli. Zwykle 8kg starczało 1-3msc, a tutaj już 4msc, i dopiero nie ma. Moim nie podeszło ::)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: alken »

Kupiłam ostatnio Wellness i panny marudzą (wcześniej było versele laga rat nature pomieszane z deli rat&mouse i schodziło wszystko bardzo szybko, nie mówąc już o tym, że Ziuta przed przybyciem do mnie jadła vitapol więc jak ona śmie wybrzydzać ;) ). Nie wiem czemu tak im się to nie podoba ::) mnie spodbało się na wygląd i zapach bardzo- ładnie pachnie ziółkami i skład też wydaje się ciekawy.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: Cyklotymia »

Moi panowie są zachwyceni tą karmą (a dostałam ją w zoologu u mnie w miasteczku... Szok, w dodatku dwa zety taniej niż w sklepie intenetowym!) Właśnie się nią zajadają.
A, i pachnie wprost cudownie, ziołami :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: krwiopij »

Ja testowałam obydwie te karmy. "JR Farm uczta dla szczura" wydała mi się całkiem dobra, porównywalna do Timy Rattimy. Szczurom bardzo smakowała, zjadały chyba wszystko. Ja sama wyżerałam te chrupiące poduszeczki, nie mogłam się powstrzymać... ::) Skład ma przyzwoity, żadnych sztucznych dodatków w nim nie widać, chrupki nie były jadowicie kolorowe. Wrażenie ogólne bardzo pozytywne. W moim prywatnym rankingu jest zaraz za XtraVital (miejsce I) i Timą Rattimą (miejsce II).

JR Farm Wellness-Food już mniej mi się podobało. Pachniało podejrzanie mocno ziołami - ładnie, ale mało apetycznie na mój (i szczurzy) gust. W środku same chrupki i inne cuda, ziarenek ilość znikoma. Gryzonie jadły, ale zachwycone nie były. Więcej razy na tę karmę się nie skusiłam. Jeśli już "coś lepszego" kupować, to zdecydowanie na XtraVital stawiam.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: Nue »

Ja zaopatrzyłam się ostatnio w trzy paczki Wellnessa na Planecie Zoo, a parę dni temu zdarzyło mi się doczytać na opakowaniu skład i okazało się, że karma zawiera cukier. Na przedostatnim miejscu co prawda, ale jednak :-\ Jak paskudy wykończą zapasy, wrócimy chyba do XtraVitalu.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: Hanka&Medyk »

Z dietetycznego punktu widzenia, im mniej ziaren, tym lepiej - mniejsza szansa na przebiałczenie, podniesienie poziomu cukru we krwi i tycie.

Sama nie przepadam za wellness food (szczury też niezbyt chętnie jadły), za to bardzo nam pasuje uczta szczura z krewetkami i zielona kuchnia szczura (to znika najszybciej z całej mieszanki ;) ).
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: krwiopij »

W ziarnach przynajmniej znamy skład (jak już ktoś opanuje rozpoznawanie zboża na podstawie wyglądu ziarniaka). Co jest w chrupce - możemy tylko zgadywać. ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: Hanka&Medyk »

To fakt. Jednak w zielonej kuchni chrupek nie uświadczysz ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: krwiopij »

Niestety wszystkie gotowe karmy je mają. :> No, chyba poza Tropifit? Ale Tropifit ubogi mi się wydaje, moje szczury jednak Timę wolą albo coś JR Farm. A ja mówię sobie, że to całkiem dobre karmy i wyjdą dzieciakom na zdrowie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: Paul_Julian »

Ja chyba wrócę do Xtravitalu, tylko zooplus go nie ma. Z Xtravitalu zostawały tylko szare kulki(popiół?) , a z Uczty dla Szczura zostaja niemal wszystkie ziarenka i sucha kukurydza/słonecznik :/ A tego jest tam duzo. Z Versele Laga Beuaty też zostawaly ziarna :(
Jak im przyniosę pszenicę z pola , to wciagają jak odkurzacze, a takiej przetworzonej suchej to juz nie. Jak znalazły kiedys u mnei zasuszony 2letni kłosek, to też go wciągnęły, ale podejrzewam, ze to z powodu "nielegalnosci" kłoska O0
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: aneczka1-13 »

Jak byłam na wakacjach to też przyniosłam takie kłoski z pola to zaraz ich nie było.Ja to przyniosłam bo sama lubię takie ziarno jeść ;D
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: mikanek »

Witam,
czy nadal istnieje warszawska grupa wspólnie zamawiających?? Chętnie dopisałabym się do niej :)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: Paul_Julian »

Czy w Waszych JR Wellness tez jest tak duzo kulek ryżowych ? Zakupiłem 3 paczki, ale mam wrażenie, ze są tam głównie ryzowe chrupeczki (małe, srednie, większe) w róznych kolorach , duża garśc ziół ( aldnie pachną , ale moje ich nie jedzą ) i za mało krewetek :(
Nie podoba mi sie ta duza ilość ryżu, bo w końcu ta karma jest drozsza od innych :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Maguda
Posty: 74
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: Maguda »

Zastanawiam się nad kupieniem w przyszłości obu tych karm i wymieszaniu ich ze sobą w proporcji 1opakowanie na 1 opakowanie czyli 2,5kg uczty + 600g wellness. Zastanawiam się tylko czy w takim jedzonku nie będzie zbyt dużo białka?
Pozwolę sobie przytoczyć:
JR Farm Wellness Skład: Zboża, półprodukty roślinne, owoce, warzywa( 2% szałwia, 0,2% czysty żeń-szeń),mięczaki i skorupiaki, mięso i półprodukty zwierzęce, ryby i półprodukty rybne, oleje i tłuszcze, jajka i półprodukty jajeczne, drożdże, algi, roślinne ekstrakty białkowe, witaminy i minerały.
JR Farm uczta Skład:pszenica, kukurydza, płatki kukurydziane, ekstrudat kukurydziany, owies, krokieciki mięsne (kukurydza, mięso), płatki pszenne, szarańczyn strąkowy, groch w płatkach, prażona pszenica, ziarna słonecznika, marchew, krokieciki owsiane, krewetki (1%), daktyle
Moje szczurzyska: Mydża czyli El Grubasso i Wkrętka zwana Pyrtusiem ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=30095
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: JR Farm Wellness Food oraz JR Farm uczta dla szczura

Post autor: klauduska »

ja sypię przede wszystkim ucztę, ale mieszam z Welleness zawsze. schodzi bardzo ładnie. zostaje na dnie miski tylko trochę ziaren, ale to daję ptakom do karmnika.
jestem b zadowolna z tej karmy. obydwie smakowicie pachną [sama wyjadam :P]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”