Kuweta, nauka kuwetowania

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:01 am

Re: Kuwetowanie

Post autor: Blueberry »

a w jakiej cenie?
Ze mną mój kochany stitch <33
oLciA91
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 09, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: Ozimek

Re: Kuwetowanie

Post autor: oLciA91 »

a nie można samemu zrobić kuwety z ...czegokolwiek?? najlepiej jakiegos plastikowego pudełeczka czy czegoś takiego..?
"Spróbuj choć raz odsłonić twarz
i spojrzeć prosto w słońce..."
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuwetowanie

Post autor: ogonowa »

oLciA91, można ,bo i tak szczur nie rozróżnia co to.. Żeby ostre nie było i musi być wystarczająco duże.
oLciA91
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 09, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: Ozimek

Re: Kuwetowanie

Post autor: oLciA91 »

a jakiej wielkości powinna być taka kuweta? mówię o wymiarach takich jak długość i szerokość ale także o wysokości taiej kuwetki :)
"Spróbuj choć raz odsłonić twarz
i spojrzeć prosto w słońce..."
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuwetowanie

Post autor: ogonowa »

Kuwety dla świnek morskich są akurat, a dla chomików to raczej nadadzą się na łóżko ;)
Dobre są takie:
http://www.planeta-zoo.pl/living-world- ... p-709.html
http://www.planeta-zoo.pl/savic-rody-toilet-p-3039.html

Lub trochę mniejsze.
oLciA91
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 09, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: Ozimek

Re: Kuwetowanie

Post autor: oLciA91 »

w sumie to 10zł to niewiele.. tylko że nie mam pewności czy wogóle będą z tego korzystac... :P
"Spróbuj choć raz odsłonić twarz
i spojrzeć prosto w słońce..."
blasshka
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 06, 2009 11:46 pm

Re: Kuweta

Post autor: blasshka »

hmmm... moze jestem zbyt nowa, zbyt ambitna i zbyt naiwna ;) ale postanowiłam ze spróbuje nauczyć moją gamonice robic do kuwetki. Jest młoda (ma ok miesiaca), ciekawska, sika jak na razie w jeden kąt (chociaz nie w ten co kuweta stoi :P).
Napiszcie- jezeli komus sie udało- jakie macie sposoby na nauke siusiania do kuwetki?
Czego do niej uzywacie (żwirku, piasku, trocin)?
Czy próbowaliscie kiedykolwiek nauczyc swoje pupile korzystania z kuwety?
Jezeli tak i nic z tego nie wyszło to po jakim czasie nauki zrezygnowaliscie?
Napiszcie proszę wszelkie swoje doswiadczenia jakie z kuwetowaniem mieliscie, bede bardzo wdzięczna za wszelką pomoc :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kuweta

Post autor: smeg »

Najlepiej chyba postawić kuwetę w tym kącie, w którym już sika i liczyć na to, że jej się nie odmieni ;D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
blasshka
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 06, 2009 11:46 pm

Re: Kuwetowanie

Post autor: blasshka »

no tak zrobiłam, to nalała w domku... :/
Z "dwojga złego" juz wolałabym zeby sikała w tamten kąt, nawet nie do kuwety, tylko nie tam gdzie spi :/
Moze zabrac jej domek na weekend, przesiedziec przy niej kilka dni i obserwowac? Jak bede widziała ze sie wypina zeby siknac to ja przenosic do kuwety? moze wtedy zajarzy?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Kuwetowanie

Post autor: Nina »

U mnie poskutkowało dopiero wywalenie ściółki z dna klatki i nasypanie jej tylko do kuwetki. No ale niestety nie na wszystkie, tylko część sika do kuwet.
Większość szczurów sika tam, gdzie śpi...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Kuwetowanie

Post autor: Leia »

No my właśnie w nowej klatce nasypaliśmy żwirek tylko do narożnych kuwetek. Jestem ciekawa, jak to podziała. Nasi chłopcy bobkują w jednym miejscu klatki głównie, więc może porządek jakiś bedzie. Sikać pewnie i tak będą tam, gdzie śpią.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Kuwetowanie

Post autor: pin3ska »

U mnie na razie sikanie do kuwety przyjęło sie u łysolców. Tyle tylko, ze ja chcialam, zeby do kuwety szły bobki, a siku to niekoniecznie :P Tymczasem bobki robią dokładnie PRZED kuwetą.
Nie wiem, dlaczego przejscie tych 5 cm i zrobienie kupki wewnatrz kuwety to dla nich takie wyrzeczenie. No i jest tak, ze bobki lądują w kuwecie, ale głownie dlatego, ze sama je tam umieszczam "ręcznie"... ::) ::) ::)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Kuwetowanie

Post autor: pin3ska »

Poddaje sie. Walą kupy jak z automatu i nie nadążam zbierac. A kuwetowanie poszło całkowicie w las.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Kuwetowanie

Post autor: Leia »

Ja też nie dałam rady. Nowe nabytki mają gdzieś, że ściółka jest tylko w narożnikowych kuwetach. Bobki i siki były wszędzie. Musiałam więc dać żwirek na całość kuwety, bo smród szedł nieziemski.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuwetowanie

Post autor: alken »

Ja pracowicie zbieram kupy i wrzucam do kuwety, a one i tak je wyrzucają plus walą gdzie się da...grr. W dodatku Lilka zlała mi się wczoraj na plecy ::)
I pomyśleć, że Mysza miała toaletę w jednym kątku a na wybiegu NIGDY niczego nie obsikała/obkupkała- to był szczur-wzór :(
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”