My little girls

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: My little girls

Post autor: zalbi »

nie dość, że brudne noski to chyba dumbusie? =)

nastepne ogonki wyrwane z piekła.. =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: My little girls

Post autor: Nina »

Z tego co widze to jedna dumbo, druga standard :)

Cudne babeczki i dobrze trafiły :) Oby tylko nie były w ciąży...
Były w klatce same?

Powodzenia życze :) Zarówno w oswajaniu jak i w nagłośnieniu 'chodofcy'.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

Dziękuje wszystkim za dobre słowa.Niestety jedna jest chyba w ciąży, ta bardziej dzika,brzuszek ma troszkę większy.Cholerka wie. Jak przyjechałam to były same,ale nic nie wiadomo z tym gościem, coś mi sie widzi ze będą bobaski:) I faktycznie jedna jest tak jakby dumbolec:)
I co ja mam teraz zrobić z ta małą dzikuska? Jak będę ja stresować oswajaniem to niedobrze dla dzieci,a jak jej nie oswoję teraz to jak sie urodzą to mi reki do klatki nie da włożyć.Szykuje porodowke O0 tak na wszelki wypadek.Czytam jak sie wziasc za ta ciąże teraz,ehh...ciężkie życie.
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: My little girls

Post autor: zalbi »

oswajaj ją teraz..

a jak juz małe będa, to jej koleżanke może lepiej oddziel, różnie ciocie reagują na nie swoje maluchy.

zawsze możecie sie doszczurzyc i zostawić sobie kilka małych panienek =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

Wiec muszę kupić klatkę znowu...ehh,to życie jest ciężkie. Oswajać ja teraz? Ale to dosyć stresowe,ona wogole nie chce sie dać wziasc,nie podchodzi a jak ja głaszcze czy skrobie to sie spina strasznie. Próbuje przekupić jedzonkiem ale nie chce wziasc z réki,nawet jak położę obok to nie bierze.Siedzi w rogu za omkiem teraz a jej siostra śpi sobie smacznie.
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: My little girls

Post autor: merch »

sliczne dziewczynki,

oswajaja, jak bedzie blsko daj sobe spokoj bo moze byc zbyt nerwowa

a w ogole to wspolczuje tej sytuacji,

a Pan nalezy do NFRS ?

Jesli tak to napisz do NFRS.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

Nie należy raczej,nikt by na to nie pozwolił ale już znalazłam stronę i go tam zaraportuje jutro.Dzięki merch ,mam nadzieje ze szybko sie przyzwyczaja, ta śmielsza już wzięła jedzonko z reki:)pomidorek bez skorki i suchy chlebuś z miodkiem dałam polizać,bo z palca-chciała całego palca a nie miodek 8) diablica.
a tu więcej mordek:
http://i583.photobucket.com/albums/ss27 ... C_1152.jpg
http://i583.photobucket.com/albums/ss27 ... C_1141.jpg
http://i583.photobucket.com/albums/ss27 ... 1139-1.jpg
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: My little girls

Post autor: zalbi »

a to normalne, że brudnonoski mają taka ciemniejszą pręgę przez grzbiet? pierwszy raz coś takiego widzę..

co nie zmienia faktu, że dzieczyny są śliczne =)

powodzenia w dalszym oswajaniu, trochę cierpliwości i będzie ok.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: My little girls

Post autor: Nina »

zalbi pisze:a to normalne, że brudnonoski mają taka ciemniejszą pręgę przez grzbiet?
Nie ;) To chyba po prostu kaptury siamese. Chociaż wyglądają jakby głowe miały jasną... Mają brudne zadki tak samo jak nochale?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: My little girls

Post autor: odmienna »

...to nieładnie, cieszyć się z cudzych niepowodzeń, ale ja się cieszę, że nie wyszło Ci z tymi upragnionymi, bo to stalo się szansą tych dwóch ślicznych panienek (nawet jak jedna z dziecmi, to i tak panienka ;) ). zobaczysz, szybko zorientują się w sytuacji i obdarzą Cię zaufaniem. Zyczę Wam, by dziewczyna nie była w ciąży, ale jeśli jest- Nina odchowała maluszki wraz ze szczurką, która trafiła do niej kilkadziesiąt godzin przed porodem :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: My little girls

Post autor: Nina »

odmienna pisze: Nina odchowała maluszki wraz ze szczurką, która trafiła do niej kilkadziesiąt godzin przed porodem :)
A żeby kilkadziesiąt :P Wzięłam ją po południu a rano już były kluchy :) Spędziłam z nią dosłownie 2 godzinki a rano miałam 10 szczurów, zamiast jednego :P
Dla szczurki lepiej by było, jakby w ciąży jednak nie była.
Przestaw je na diete dla ciężarnych. Tak na wszelki wypadek. Nie zaszkodzi a może pomóc.
Mogłabyś też zrobić im zdjęcia jak robią stójke (tak żeby było widać wyciągnięty brzuszek)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

zalbi,ja tez nie wiem o co z ta pręgą chodzi :D
Mają brudne zadki tak samo jak nochale?
a no przy ogonkach tez jest brudnawo troszkę ;) i nie od kupki bynajmniej.Dieta jest już ciężarna,idę dzisiaj dokupić potrzebne amu.
Mogłabyś też zrobić im zdjęcia jak robią stójkę (tak żeby było widać wyciągnięty brzuszek)
to nie jest takie łatwe z ich awersjá do wszystkiego a ruszać sie zaczynaj jak jest ciemno dopiero,ale będę próbować. Kupie mleko sojowe i troche beda obie dostawac tak na wszelki wypadek,co dwa, trzy dni.No i cala reszta oczywiscie.
I muszę pochwalić sie imionami!!! Dzis w nocy mi sie dosłownie przyśniły, i rano zakomunikowałam ze kochaniutkie od dziś zwą sie ....tatatamtam tatatamtatm.... uwaga...przedstawiam państwu
TUTI I FRUTI ;D I jak?Co myślicie? Czy ktoś ma już szczurki o takich imionach?Jak tak to założymy cukierkowy klub 8)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: My little girls

Post autor: maua_czarna »

Tuti Fruti:)
Super, ze do Ciebie trafily.
Staraj sie je przyzwyczajac do siebie, moze wkladaj pod bluze - to mniejszy stres niz na sile brac je na rece, a oswajaja sie z Twoim zapachem :)
Jesli faktycznie jest w ciazy to pozniej moze bronic Ci dostepu do gniazda, wiec lepiej nieco ja przyzwyczajaj do siebie. Popros kogos zeby podstawil malej jakis mega smakolyk,ale wysoko-zmus ja do stojki ;) i zrob fotke brzucholca. Moze sie uda :)

A tak w ogole,zastanawia mnie ta prega. Chodzi o to, ze siamy maja brudny nosek i pupe,ale pozatym sa jednolitego koloru, jesli sie nie myle. A na zdjeciu widac ciemniejszy pasek na grzbiecie :)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: My little girls

Post autor: Nina »

maua_czarna pisze:A tak w ogole,zastanawia mnie ta prega. Chodzi o to, ze siamy maja brudny nosek i pupe,ale pozatym sa jednolitego koloru, jesli sie nie myle. A na zdjeciu widac ciemniejszy pasek na grzbiecie :)
Sie mylisz tym razem ;) Siamese to kolor jak każdy inny, tak samo jak blacki, agouti, blue i wszystkie inne. Moja Elishka np jest bareback siamese, czyli kolor ma tylko na główce i dlatego nie ma brudnego zadka. Tyle, że u niej tego w ogóle nie widać, chyba przez rexowe futerko, jak była mała wyglądało to cudnie.
http://i583.photobucket.com/albums/ss27 ... C_1135.jpg
Na tym zdjęciu widać, że to piękny dumbo siamese hooded :)
Bardzo ładna jest i wygląda na sporą samiczke ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: My little girls

Post autor: Rhenata »

Popros kogos zeby podstawil malej jakis mega smakolyk,ale wysoko-zmus ja do stojki ;) i zrob fotke brzucholca. Moze sie uda :)
To nie bedzie takie latwe,zadne smaczki jej nie interesuja:( zaraz dostana rumianek w poidle żeby uspokoić troszke łebki,niestety melisy nie moglam dostac.
Super, ze do Ciebie trafily.
Thx maua_czarna,podnosisz mnie na duchu i dodajesz odwagi takim słowem dobrym ;D
Bardzo ładna jest i wygląda na sporą samiczke ;)
Dziękujemy bardzo Nina :) I faktycznie są dosyć duże, jak będą troszkę spokojniejsze to je zważę i powiem ile miecha mam w domu O0
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”