Witaminy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witaminki

Post autor: mietła »

A może jakiś inny zestaw witamin polecacie?
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Witaminki

Post autor: lovekrove »

Szczury raczej nie potrzebują dodatkowych witamin. Wszystko mają w karmie plus dając im świeże warzywa, czy owoce. A witamina C jest szkodliwa dla szczura, więc nie dawaj.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witaminki

Post autor: mietła »

kurde a w zoologu powiedzieli,że można podawać,bo uzupełnia niedobory witamin.a ta moja mała Mysza strasznie wybredna jest i nie je podstawowych warzyw(marchew,pietr,seler) i pare innych rzeczy.a czytałam,że wyciek z oka(nie cieknie ciągle.raz na kilka dni)może być objawem ogólnego osłabienia i można podać jakieś witaminki wtedy.dodam,że to szczurka z zoologa.mam nadzieję,że niedługo dołączy do niej adoptowana koleżanka.oby się udało.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Witaminki

Post autor: lovekrove »

Tu masz trochę o witaminie C u szczurów: http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=18923
Nie słuchaj nigdy pracowników w zoologu, bo oni ci największą ciemnotę wcisną, żeby tylko coś sprzedać.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Witaminki

Post autor: zuzka-buzka »

Dołączam się do pytania: jak zmusić szczura do jedzenia wit.? I w jakiej postaci występuje wit. A? Moje szczury muszą przyjmować dodatkowe wit. ponieważ mają b. duży niedobór.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Witaminki

Post autor: lovekrove »

A jest w marchewce, pomidorach, nabiale i jajach. Możesz je szczurom podawać, ale w rozsądnych porcjach ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witaminki

Post autor: mietła »

zuzka-buzka a jakie dajesz witaminy?ja kupiłam vit C ale nie będę dawać,bo nie wolno.no cóż może koleżanka dla królika będzie chciała.a witaminki to najlepiej chyba w płynie na coś co najbardziej lubi.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witaminki

Post autor: mietła »

lovekrove dzięki za link.jakoś na to nie wpadłam,a tam tyle ciekawych rzeczy.nie wiedziałam,że szczurciom można dawać miód,a ja zawsze herbatkę albo inne rzeczy słodzę miodem to mogę ogonka poczęstować :) a soczki Kubusia.....no zobaczymy czy wypije,bo ona marchewki niet ::) ale są i białe w razie czego.zawsze to jakies witaminki dodatkowo.ja tak o tych witaminkach,bo mała kicha trochę,a siedzi tylko w papierze białym,bo leczymy drapanie(więc wina sciółki to raczej nie jest).Idę we wtorek do weta na następną dawkę leku(popsikała ją czymś na insekty)to odrazu powiem,że kicha,ale na chorą nie wygląda.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Witaminki

Post autor: zuzka-buzka »

mietła, ja daję taki granulat z Vitakraftu, go niestety nie jedzą, więc częstuję ich owocami i warzywami, jak robię im np. kaszkę błyskawiczną czy gerbera to rozcieńczam to preparatem w tabletkach (musującym) do wody z witaminami od A do Z (preparat ma b. dużo wody, żeby nie było go za dużo). Niejasno to wyjaśniłam, ale mam nadzieję, że rozumiesz. :P
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witaminki

Post autor: mietła »

kumam.też mi w zologu chcieli dać ale bałam się,że to to male wybredne jeść nie będzie.a pewnie było lepsze,bo komplet witamin a nie sama C.a będę u weta to zapytam.a może poprostu vibowit dawać a nie wymyślać?
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Witaminki

Post autor: lovekrove »

mietła, a jest jakiś powód, żeby dawać im witaminy? Mają niedobór, czy co?
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Witaminki

Post autor: mietła »

Hmmm....poprostu ona sporo rzeczy nie je jak na początku pisałam.owoce które zajadała się kończą.a czytałam,że wycie z oka(zapomniałam jak to się zwie)może być objawem mało urozmaiconego jedzenia.a wez tu człowieku urozmaić jedzenie takiej wybrednej Myszy :) ale z drugiej strony nie ma tego codziennie tylko raz na kilka dni to może tak ma być.troszkę kicha jak pisałam.sierść ma swiecącą to chyba dobrze.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witaminki

Post autor: alken »

zuzka-buzka pisze:Dołączam się do pytania: jak zmusić szczura do jedzenia wit.? I w jakiej postaci występuje wit. A? Moje szczury muszą przyjmować dodatkowe wit. ponieważ mają b. duży niedobór.
a po czym stwierdzasz niedobór?

pokarm roślinny zawierający wit a powinien być podawany z tłuszczami np z oliwą, bo wit a jest rozpuszczalna w tłuszczach.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Witaminki

Post autor: zuzka-buzka »

Alken, wet. twierdziła, że to nie robale, czyli uznała niedobór po drapaniu i małych rankach. Ale jak im zanurkowałam w sierści to widzę małe robale. :-\
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witaminki

Post autor: alken »

to zmień weta bo drapanie od niedoboru to się mogłoby zdarzyć w jakichś skrajnych przypadkach po wykluczeniu innych bardziej mozliwych opcji takich jak robale właśnie, przebiałczenie czy alergia.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”