Drapanie-rany

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapanie-rany

Post autor: Paul_Julian »

A czy robiliście zeskrobinę z naskórka ? Moze to coś pokaże ? Biedny ogonek :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Nie właśnie nie miał nic takiego robionego i wątpię, że u mojego weta to w ogóle zrobią. Jeszcze kilka dni i dzwonie do Katowic do polecanego weta tam... bo już nie mogę. :(

Dostał wszystko co powinno wyeliminować pasożyty, świerzb itd... Ściółki już nawet nie ma tylko gazety. Masakra.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapanie-rany

Post autor: Paul_Julian »

Od razu może zadzwon do Katowic, jesli masz możliwośc tam podjechać. Od gazet lepsze są reczniczki papierowe ( w biedronce najtaniej). Nie ma chyba sensu tracić czasu, bo tę zeskrobinę musi obejrzeć dobry wet. A może w Katowicach ktoś już sie spotkał z takim przypadkiem czy chorobą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Jutro tam chyba zadzwonię. A jeszcze jedno: czy dobrze gdzieś na forum doczytałam, że odmiana rex, szczególnie samce nigdy nie mają miękkiej sierści, czy jednak może mieć niedobór witamin i to jest przyczyną?

Chyba będę też myślała nad eliminacją pokarmu i obserwowaniu go.
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

I proszę powiedzcie mi czym mogę smarować te rozdrapania, żeby szybciej się goiło.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Drapanie-rany

Post autor: nausicaa »

jeśli podajesz u vibovit, to raczej nie powinno być niedoboru witamin...wydaje mi się, że wet kiedyś na ranki przepisywał moim solcoseryl.

i rzeczywiście lepiej zrobić badanie zeskrobin, bo od razu będzie wiadomo, na co leczyć. może to jakaś grzybica albo jakaś bakteria, która wymaga odpowiedniego antybiotyku. wrzucam kilka przydatnych linków :
http://ratguide.com/health/integumentar ... oderma.php
http://ratguide.com/health/integumentar ... eczema.php
http://ratguide.com/health/integumentar ... ytosis.php
http://ratguide.com/health/integumentar ... asites.php
http://ratguide.com/health/integumentar ... ergies.php
http://ratguide.com/health/figures/pyod ... gure_4.php
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Drapanie-rany

Post autor: Nakasha »

Ale przecież każdy wet może pobrać zeskrobiny i zbadać je pod mikroskopem... Bo to nie muszą być pasożyty, może być uczulenie, stres, grzyb, itp...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

naucicaa dzięki za linki z moim angielskim jednak kiepsko. Szkoda, że nie jest w języku niemieckim. Jutro dorwę siostrę to mi potłumaczy.

W pt odwiedzę innego lekarza w moim mieście... Dzięki wszystkim za odp.
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Zauważyłam u Cezarka białe kropeczki na końcu czarnego futerka, a na białym małe brązowe kropki (możliwe, że to okruszki vitakraftu). Dostawał już wszystko na pasożyty itd, więc nie wiem skąd to. Czuję się bezradna. Jutro obdzwaniam wszystkich wetów w mieście.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapanie-rany

Post autor: Paul_Julian »

Mozliwe, ze skądś wróciły pasożyty, albo tamte się nie doleczyły do końca.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Przestałam dawać mu vitapol, dostaje teraz tylko vitakraft jak na początku (czyli przez ost miesiąc) i odnoszę wrażenie że drapie się mniej. Ale na ostateczny wynik muszę jeszcze trochę poczekać.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapanie-rany

Post autor: Paul_Julian »

Oj, Vitapol to niedobre jedzenie , duzo "smieci" tam jest, więc całkiem mozliwe , ze miał uczulenie na jakiś skladnik E. Nie dawaj więcej Vitapolu ani Megan i takich tańszych. Najlepiej zrobić zakupy w internecie, możesz kupić np. Time rattimę albo JR Farm albo wąłsnie Vitakraft czy versele laga. W zoologu mozesz kupić Xtravital , ale w detalu to wszystko drozej wychodzi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”