wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: sylwiaj »

sprobuj manusanu on jest całkowicie niegroźny. nie wiem jak u szczurów ale u koni swedzenie i zmiany skórne leczy sie imaverolem
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Flaumel »

W ramach nakierowywania - zawsze wet może pobrać próbkę naskórka i obejrzeć pod mikroskopem :) ? I wtedy wyjdzie co to jest :)
Obrazek
Anlin
Posty: 17
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Anlin »

Flaumel widzę, że jesteś z Gdańska. Znasz może jakiś weterynarzy którzy wykonują takie badania? Ja znam tylko Marcina Czernielewskiego z ul. Lelewela ale on chyba nie robi takich rzeczy.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Flaumel »

lecznica w Redłowie przy Stryjskiej :) http://www.lecznica.gdynia.pl/ bardzo łatwo do niej dotrzeć i albo dr Debis albo pani Szczędzina :)
Obrazek
Maniek2442
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 27, 2011 10:09 am

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Maniek2442 »

Hej, mam problem podobny do tematu.
Moj szczuras drapie sie niemilosiernie przez co ma to nowe strupki :/ Wszędzie ! Po bokach, za uchem, pod pyszczkiem innymi slowy tam gdzie da rade sie podrapac :/ Bylem u weta, wzial probke pod mikroskop i nic nie zobaczyl, nie ma pasozytow.
Dal zastrzyk na swedzenie (chyba, bo juz nie pamiętam) i przez tydzien sie uspokoil. po tygodniu znow to samo, wet powiedzial ze moze mu dac zastrzyk na pasozyty wewnetrzne mimo iz nie moze ich stwierdzic. Moj szczuras poza strupkami od drapania nie ma zadnych innych zmian skornych :/ Dodam ze do wczoraj (ma 5 miesiecy) jadł VITAPOL ktory podobno jest wybrkaowany. Teraz dostaje JR Farm. Czy to moze byc zwiazane z brakiem odpowiednich skladnikow odzywczych w poprzedniej karmie ? (NIE JEST UCZULUONY NA ŚCIÓŁKĘ! mial trociny, pozniej siano, teraz drewniany zwirek i nie pomaga)

Prosilbym o szybka odpowiedz bo jestem kompletnie zalamany :(

Połączyłam drugi temat z istniejącym. Dubla usunęłam. noovaa
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: NOWE STRUPKI, a wet nic nie stwierdził ! :(

Post autor: noovaa »

Przyczyn drapania się jest kilka...

Można podać ivermectynę .. nie zaszkodzi. Działa na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne i powinno się ją podać w 2 dawkach.

Innym powodem może być uczulenie ... nawet na dobrą, drewnianą ściółkę. Żeby wykluczyć uczulenie, szczur powinien kilka dni mieszkać na ręcznikach papierowych.

Jeśli często podajesz wysokobiałkowe przysmaki/dodatki, szczur może być przebiałczony. Wtedy należałoby ograniczyć białko i wszystko wróci do normy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Maniek2442
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 27, 2011 10:09 am

Re: NOWE STRUPKI, a wet nic nie stwierdził ! :(

Post autor: Maniek2442 »

Co do 1. ile to moze kosztowac i 2 dawki w jakich odstepach dawac ?
2. drewniana sciolka jest od 2, 3 dni i nic sie nie zmienia, trociny mial przez 3 miesiace, siano przez kolejne 2, ale sprobowac nie zaszkodzi.
3. Jezeli ogranicze się wylacznie do podawania suchej karmy (jak juz pisalem - JR Farm) to czy to wystarczy ?


aha, dodam takze ze drapac zaczal sie juz miesiac temu. na samym poczatku bylem u weta, tydzien sie nie drapal, nastepny tylko raz kiedys, a od tygodnia, dwoch drapie sie niemilosiernie i moje proby pomocy jak narazie spelzly na niczym.
Troche mnie juz wykosztowal szczuras a jeszcze musze mu nowa klatke kupic bo pragne zaadoptowac kolejnego (oczywiscie jak moj juz wydobrzeje).
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: NOWE STRUPKI, a wet nic nie stwierdził ! :(

Post autor: noovaa »

1. ile to moze kosztowac i 2 dawki w jakich odstepach dawac ?
Sam lek jest tani, ile weterynarz za niego policzy .. to nie wiem. Ja za zastrzyk płacę 10zł .. w Warszawie pewnie z 30zł .. Więc nie mam pojęcia. Odstępy chyba zależą od dawki i lekarza. Niektórzy dają co tydzień, inni co 10 dni, a czytałam też, że czasem co 2 tygodnie. W temacie o świerzbie znajdziesz na bank sporo informacji o ivermectynie.
3. Jezeli ogranicze się wylacznie do podawania suchej karmy (jak juz pisalem - JR Farm) to czy to wystarczy ?
Powinien dostawać jeszcze owoce/warzywa... Sama karma to trochę licha dieta. Dajesz mu produkty wysokobiałkowe ( śmietana, jogurt, ser, jajka, mięso )?


Jeszcze tak pomyślałam ... czy ma tłustą sierść, albo pomarańczowy łupież ? :>
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: nausicaa »

dobrze, że zmieniłeś karmę.
co oprócz tego szczur dostaje do jedzenia? może być uczulony na orzechy albo coś innego
jeśli dostaje mięso, mleko, ser, jogurty itp, to może się drapać z przebiałczenia- odstaw na razie, jesli dajesz pr. białkowe

czy szczur jest sam? jeśli tak, to prawdopodobnie drapie się ze stresu. zaadoptuj mu kolegę tej samej płci.

ja uważam, że ivermektyną zawsze warto przeleczyć. szczur ze sklepu może mieć też wewnętrzne pasożyty. w Ogonku odrobaczaliśmy tak króliki - trochę w ciemno
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Maniek2442
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 27, 2011 10:09 am

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Maniek2442 »

Czasem dostawał ser bądź mięso ale to na prawdę sporadycznie. Warzywa i owoce dostaje do karmy.
Co do kolegi to chce zaadoptowac, ale mam 100 zł a klatka kosztuje 170 :/ + leczenie szczura.

W takim razie na razie odstawie wszelkie bialko na pare dni.
Jak sie nie poprawi to pojde go kurowac ta ivermetyna.
Cos mi sie wydaje ze to wlasnie wet dal bo cos mowil o tygodniu.
Pewnie zle go zrozumialem, bo pomyslalem ze jak w ciagu tygodnia cos bedzie nie tak do to niego mam sie zglosic, a to pewnie chodzilo o to, zebym przyszedl na kolejne szczepienie, cholera :/
Maniek2442
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 27, 2011 10:09 am

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Maniek2442 »

A i co do siersci, to nie ma pomaranczowego lupiezu, ma troche przetluszczony grzbiet. Wet powiedzial ze to normalne u samca bo mniej dba o higiene od samicy
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: noovaa »

to normalne u samca bo mniej dba o higiene od samicy
Weź Ty zmień weta, albo coś o.O

Fakt, normalne u samca... ale nie o higienę chodzi a o hormony. Jeśli ma zaburzenia hormonalne / zbyt wysoki poziom, może mieć bardzo tłustą lub pomarańczową sierść i również może odczuwać swędzenie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Maniek2442
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 27, 2011 10:09 am

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Maniek2442 »

To co mam zrobić, jeżeli to by było to ?
Choć nie ma nawet śladów, by miał pomarańczową skórę...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: noovaa »

Jeśli skóra jest tylko troszkę przetłuszczona, to raczej nie to :).

A na wysoki poziom hormonów pomaga tylko kastracja .... ( ewentualnie mija samo z wiekiem )
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Maniek2442
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 27, 2011 10:09 am

Re: wet nic nie stwierdzil a sie drapią?

Post autor: Maniek2442 »

Czyli zostaje przebiałczenie lub robale... eh.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”