prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: Flaumel »

Doradzałabym oddzielenie samca natychmiast. Znalezienie mu nowego domu i adoptowanie do starszej samiczki - towarzyszki TEJ SAMEJ PŁCI.
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: dusiaczek »

Flaumel,
z tego co widać jedna mała już jest i teraz do tej małej dołączył samczyk, bo starsza jest za stara na jednego malucha i chyba nieresjocalizacyjna. Kupiony na dodatek. A więc: samczyk do adopcji, a adoptować samicę.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: Flaumel »

Łaa, czytanie ze zrozumieniem, chodziło mi o najważniejsze przesłanie: ZABRAĆ STAMTĄD SAMCA! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
P!ter
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 7:35 pm

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: P!ter »

1. Nie jestem pewny w 100%, czy są różnej płci... Zarówno przy otrzymaniu pierwszego usłyszałem, że to samiec oraz przy dzisiejszym zakupie również, że to samiec... Z tym, że ten pierwszy wydaje mi się dziewczynką, lecz nie jest to sprawdzona informacja, za chwilę sprawdzę, bo czytałem na forum, że są jakieś sposoby (m.in jakieś milimetry trzeba mierzyć), za chwilę tego dokonam...
2. A co jeśli okazałoby się, że są różnej płci, raz by się rozmnożyły, a następnie chłopak zostałby wykastrowany? Stałoby się coś?
Z góry mówię, że mam co zrobić z maluszkami... wielu znajomych zostało zarażonych moją miłością do szczurów i są ewentualnie zainteresowani adopcją...

Ale tak jak mówię, zaraz sprawdzę płeć...
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: dusiaczek »

1. jesli nie jestes pewny to też rozdziel, napsiałes 80% samica, to tym bardziej rozdziel. najlepeij idź do weta jutro żeby ci sprawdził albo zrób fotki podwozia.
2. A czemu maja sie w ogołe mnożyć? I samiec musi mieć x 9niepamietam) tygodni i odpowiednia wage do kastracji.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: Paul_Julian »

P!ter pisze:Nowy to samiec, a ten co go prędzej miałem to na 80% samiczka... ale pewny nie jestem na 100%
nie rozumiem trochę tego "i gratulacje kupna, totalnie gratulacje -.-'" coś złego jest w tym, że go kupiłem? O.o

no agresywne bardzo wobec siebie nie są...
teraz to nie zwracają na siebie zbytnio uwagi...
nowy siedzi nieruchomo, a drugi zwiedza klatkę...
Jesteś tu juz ponad rok. Chcesz miec 100 maluchów ? Przecież z samca i samicy zaraz będą dzieci !
Tyle czasu tu jesteś i nie czytałeś dlaczego nie kupujemy w zoologach ?
Rozdziel te szczurki natychmiast. Nie mogą byc razem. Dzieci będa z chowu wsobnego. Człowiek tez nie ma dzieci z własnym rodzeństwem ani rodzicami, prawda ? Szczurki tez nie powinny.

Płeć najlepiej sprawdzić na ilośc dziurek, a nie milimetry. 1 dziurka = chłopak. 2 dziurki= dziewczynka.

A Twoi znajomi niech sie zarejestrują na forum, mamy dużo szczurków do adopcji. Wiele razy już sie zdarzało, że w sklepie wydano nie taka płeć. I po ostatnie. Jak sie łaczy szczurki to sie ich nie wkłada od razu do jednej klatki, bo może sie to skonczyć w najgorszym razie śmiercią jednego z nich.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
P!ter
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 7:35 pm

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: P!ter »

A więc....
Po większych oględzinach stwierdzam, że najprawdopodobniej są to obie dziewczynki...
Czytam tutaj:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=110

I czy te zdjęcia są w 100% wiarygodne? Patrząc na zdjęcia 5-cio tygodniowego samca, ma on wyraźne męskie narządy... i czy tak musi być? Jeśli tak jest w 100% to mam dwie samiczki ;D I jeśli chodzi o ilość dziur, to oba mają dwie...

Czyli wszystko jest w takim wypadku ok?
Znajomym polecę to forum, oczywiście się zarejestrują i pewnie coś adoptują, skoro mają taką chcicę na szczury...

Chciałbym wytłumaczyć się co do zakupu tego szczura, bo wyszło, że od zoologa, to źle, ale ja uratowałem mu życie... Poszedłem do zoologicznego okazało się, że pozostał tylko jeden szczur i to samiec, chciałem zrezygnować, ale okazało się, że ma on iść na pokarm dla węża (swoją drogą, takie starsze szczury, też są podawane do jedzenia, a nie tylko oseski?) To mnie całkowicie zmobilizowało do zakupu, nawet uwagi na płeć nie zwracałem...

Mam nadzieję, że jakoś mnie to usprawiedliwia i obiecuję następnym razem adoptować od was...
Awatar użytkownika
P!ter
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 7:35 pm

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: P!ter »

dusiaczek pisze:1. jesli nie jestes pewny to też rozdziel, napsiałes 80% samica, to tym bardziej rozdziel. najlepeij idź do weta jutro żeby ci sprawdził albo zrób fotki podwozia.
2. A czemu maja sie w ogołe mnożyć? I samiec musi mieć x 9niepamietam) tygodni i odpowiednia wage do kastracji.
Jak mi sie uda, to zrobię zdjęcia spodu, ale nie wiem, czy dam radę, są dość ruchliwe..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: Paul_Julian »

Następnym razem po prostu nie wchodź w dział zwierzecy w zoologu. Warto tez nie kupowac w takim sklepie nawet karmy (tylko w internecie).
Tak, dorosłe szczury tez idą na karmę. Swinki też, a duzy wąz pożre nawet królika.
Cięzko tu o usprawiedliwienie, bo na miejsce tego jednego przyjdzie kilka innych, komuś znowu zmięknie serce itd itd. A chodzi o to, zeby w sklepach w ogole nie było zwierzaków w sprzedazy. Jedynym sposobem jest nie kupowanie. Towar nie schodzi - sklep go nie sprowadza.
Jest cięzko, dlatego nie ma co wchodzić i oglądac zwierzaki, bo chciało by sie uratowac wszystkie.


Zdjęcia sa jak najbardziej wiarygodne.
Najlepiej jakbyś zdrobił zdjecia i wkleił w tamten temat. Zrób fotki tez w taki sposób jak w tamtym temacie, poproś np. mamę o pomoc.. I uwazaj na pasozyty. Gratis ze sklepu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
P!ter
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 7:35 pm

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: P!ter »

Mają dwie dziurki oba... czyli samiczki?
Zdjęcia próbuję zrobić, ale ciągle wychodzą zamazane... nie dam rady chyba... aparat też nie jest rewelacyjny, lustrzanką pewnie by wyszło, a takowej nie mam...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: Paul_Julian »

Jak mają dwie dziurki, to dziewuchy. Tylko bez ściemy ;p
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
P!ter
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 7:35 pm

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: P!ter »

Nie no nie ściemniam ;)
Jakbym ściemnił, to nie mógłbym was poprosić o poradę jak zajdzie w ciążę ;D
w 100% mają 2 dziurki...
Awatar użytkownika
P!ter
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 7:35 pm

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: P!ter »

Udało mi się zrobić jako takie zdjęcia, kurczę sam już nie wiem... Na tych zdjęciach to chyba wygląda jak facet?
Już sam nie wiem naprawdę:
http://i55.tinypic.com/fpb2mc.jpg
jak sądzicie?

Dodać te zdjęcie jeszcze w tym temacie o rozpoznawaniu płci?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: Paul_Julian »

Dodaj w tamtym temacie. Przy tym siusiadle powinna być dziurka jesli to dziewczynka. Chłopak już powinien miec widoczne jajka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
P!ter
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 7:35 pm

Re: prawie 1,5roczny plus maluch, jestem pelna obaw!!

Post autor: P!ter »

Już szczurki zaprzyjaźnione ;D
Właśnie śpią ze sobą przytulone, aż miło się patrzy... Jeszcze czasami się pobiją, ale to przecież u nich normalne ;d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”