Cytrynowy świat ogonków ♥

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Laraine
Posty: 150
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Laraine »

Śliczne panny :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Malachit »

Klatka metr na metr... jest super, tylko trzeba mieć gdzie to postawić no i nie mieści się w wannie prawie ;D
Uważaj bo jak na taką nazbierasz to na 3 się nie skończy :P
Wymiziaj panny!
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Malachit pisze:Uważaj bo jak na taką nazbierasz to na 3 się nie skończy :P
Wymiziaj panny!
No jak na razie to na trzech by się skończyło, maksymalnie cztery, a wiadomo, że szczurki to taki jakby nałóg, poza tym do 18 niedaleko już, a później się wyprowadzam, chłopak też ma szczury, także klatka się przyda :P Moja słaba silna wola tym razem myślę, że będzie jednak tylko silna, bo jak na razie, to tyle mi wystarczy maluchów, znaczy do tych trzech wystarczy :P A chcę, żeby też sobie mogły pobiegać, bo nie zawsze mogę je wypuścić, bo nie zawsze jestem w domu. A co do miejsca na klatkę, to cała podłoga jest wolna :P ale na biurku też by się zmieściła :P Jakbym tą może sprzedała za 100 zł [chociaż wątpie, że ktoś za tyle kupi], to brat mi resztę dołoży. :) Dziękuję, wymiziam :-* Pamiętaj, żeby od Cytrynowej cioci też wszystkie swoje wymiziać :D
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Jejku, jejku! Ależ jam jest szczęśliwa! :D Kamil kupi ode mnie tą klatkę, za tyle ile mi brakuje, w sumie to kupiłby inną jakąś, ale chce mi pomóc, a powiedziałam mu, że nie chcę, żeby się do tego dokładał, bo chcę sama na tą klatkę uzbierać i uznał, że kupi ode mnie w ramach pomocy ::) Udało się! 2 tygodnie - 210 zł uzbierane uf. Tato dopłaca 5 zł i płaci za przesyłke haha :D w sumie to i tak dla niego wyczyn, że się zorganizowałam i uzbierałam tyle [jak dla mnie to tyle] pieniędzy :P ostatnio tyle na komunii widziałam ;D Szczurasy spać nie dają. No i po co to zwierzęta nocne są? A co do klatki to wielka, może do soboty będzie, jak dobrze pójdzie :) Brakuje mi tylko drabinek drewnianych najlepiej, bo takich normalnych raczej nie będę miała jak zaczepić o płaskie, drewniane półki. Ma ktoś może na zbyciu? ;D
Wiem, wiem miały być zdjęcia szczurasów, znaczy się muzycznej Myszy i kowboja Pinky, ale że nie mogę telefonu podłączyć do komputera, a drugi nie wiem gdzie jest, a się rozładował i nie mam jak znaleźć to zdjęć na chwilę obecną nie będzie. Jak mnie wena najdzie to znajdę aparat i zrobię im jeszcze raz takie cudowne zdjęcia i oczywiście pochwalę się nową klaciochą :D ależ ja dziś szczęśliwa, normalnie zaraz tu nie wyrobię z tego szczęścia ^^
Dałam im do klatki jakąś koszulkę, co 2 tygodnie piorę, a one tylko sikają na nią... Smrodu się dosłownie już nie da sprać i muszę im dać coś nowego... Poza tym z tej całej koszulki zostało dosłownie pół, bo reszta gdzieś leży, strawiona i wydalona. :-X Obiecuję zdjęcia na następny raz już na 100%, daję słowo !
Poza tym dziękuję wszystkim, którzy wchodzą, czytają i co najważniejsze są ze mną :)
Buziole dla wszyyystkich :-* :-* :-* :-* :-* Wymiziać swoje pociechy też od cytrynowej ciotki ;D :-* :-*
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Klatka prawdopodobnie będzie jutro,a więc dzisiaj szczury są skazane na noc w transporterze :P Ojj ja zła, niedobra, znęcam się nad nimi. :P No co?! Klatka schnie, bo jutro jedzie robić za domek dla innych szczurów, a nie chciałam ich już tam wkładać, żeby bardziej nie pobrudziły. Myślę z czego zrobić drabinki w klatce nowej - jakieś pomysły? Ogólnie będą jakieś 3 półki, hamaczek, koszyki, nie wiem co tam jeszcze dać, wielka klatka, dużo do zagospodarowania, ale kij z tą klatką.
Pinky biedna tak zestresowana, że wali głową w pokrywę od faunarium [właściwie to się chyba tak profesjonalnie nazywa [?] ] , co jakiś czas, ale jednak... Teraz bynajmniej schowały się w kocyk i śpią sobie smacznie, cieszę się, bo chociaż trochę się uspokoiły. Pinky ma jakiś niespokojny sen, bo co chwilę się wywraca, albo wstaje walnie głową i znów idzie spać. Nie wali mocno, ale jednak uderzy... Światło je denerwuje, mam nadzieję, że jak zgaszę, to pójdą spać i wszystko będzie w porządku. Jutro urządzanie klatki u Kamila, urządzanie swojej.. Potem hamaczek od Emi dojdzie, dla Kamila legowisko od Nietoperka, znaczy wszystko za jakieś 3 tyg.
Szkoda mi tej Pinky, ale no cóż poradzę, przepraszam za moje 'serce z kamienia'. :P Jakby było akwarium wolne, to by były tą noc w akwarium, ale nie bo bratu 2 były mało... I musimy mieć jeszcze tego żółwia, do którego ostatnio wpadła Mysza.. Hahaha ! śmiechu było, dobrze że żółw był na pokoju wypuszczony, a w akwarium była półka i zamoczyła tylko "kostki"..;D Dobra muszę kończyć, zgasić światło i spać. Wtedy myślę, że nie będę tego tak przeżywać wszystkiego. Poza tym przepraszam za barak zdjęć, ale coś się dzieje z telefonem i nie łączy z komputerem, drugi gdzieś zgubiłam rozładowany w pokoju [u mnie nie łatwo cokolwiek znaleźć], a aparat gdzieś rodzice schowali przede mną :P
Dobranoc :-*
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Malachit »

I jak tam noc, przeżyły? ;) i jak nowa klatka? Pochwal się koniecznie!
Ja swoim nie wkładam drabinek, one i tak skaczą po prętach, więc drabinki i schodki nigdy nie były potrzebne.
Za to hamaki i koszyczki to jest to!
Wymiziaj panny i zdjęcia zdjęcia wrzucaj!
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Co do nocy spędzonej w czymś takim [zdjęcia niżej] to naprawdę dziwie się im, że wytrzymały. Zdążyły się jeszcze tam tłuc jak głupie, wywalić wodę z miski i oczywiście przez całą noc nie miały co pić, a ja nie wiedziałam, bo spałam, tylko słyszałam jak się tłuką. W sumie wodę może wylały nad ranem, bo jak wstałam, to Pinky była mokrym szczurem w dosłownym znaczeniu :P Pan z allegro po prostu nie zachował się fair i druga noc też musi być spędzona tam gdzie ostatnia, czyli ciasno, duszno... Na noc daje je na okno, żeby powietrza więcej naleciało im świeżego. A co do Pana z allegro, to pieniądze wysłałam w czwartek, były u niego w piątek, powiedział, że paczka będzie w poniedziałek, dzisiaj do niego dzwonie, on nie wie o co chodzi, napisałam mu maila, to raczył napisać, że dopiero paczkę idzie wysłać. No ja pier@#$%* !!! Następnym razem wybiorę opcje "płacę przy odbiorze"... Znalazłam telefon, to zdjęcia wrzucić mogę. Jakieś robione na szybko, kiedyś przy okazji, no po prostu wybrałam takie co ładniejsze :)

Tak miały szczury
Obrazek


Tak mają
Obrazek


Mało widać, ale Pinky spała jak zdechła :o
Obrazek


"Nie bądź chamem! Wypuść nas!"
Obrazek

W kieszeni koszuli u brata :) Ciasno, ale przytulnie :D A Myszkę znużył sen :P
Obrazek


"MYSZA!!! Gdzie jesteś?!" - faktycznie Mysza wyszła, Pinky wychyliła się z kieszeni, zapiszczała, a Mysza do niej znów przybiegła :P
Obrazek

A tu szczury Kamila: Lilu i Lulu :) Lulu większa [5 miesięcy], rexica, a Lilu mniejsza [3miesiące], siostra Pinky :) Obrazek

Jak na razie to na tylę, jutro pochwalę się klatką, o ile znów jakiś psikus nie wyjdzie. Szkoda mi w tym wszystkim tylko moich szczurów.. Ale za to Kamila, jakie były ucieszone z nowego mieszkanka :D :D
Pinky znów zaczyna łapać zębami.. Aff... Nie mam już mocy do nich, niech one się kiedyś zmęczą i po prostu poleżą spokojnie! :P
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Klatka doszła, z koleżanką zrobiłyśmy całą. Uff... Ciężko było, ale dało radę :D
W porównaniu mniej więcej do mnie wygląda tak [mam 174 cm wzrostu, ale się zgarbiłam :D ]
Obrazek

Koleżanka uznała, że zmieści się do środka i będzie miała dwie współlokatorki. :D Szczurasy widać na zdjęciu [bynajmniej jednego]
Obrazek

Zwiedzanie ze strony zewnętrznej :P
Obrazek

Wariaty ;)
Obrazek

Foch Myszy, bo Pani dała taką klatkę, co się nie podoba
Obrazek

Zagadka - gdzie jest szczur?
Obrazek
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: klaudia1234 »

klaciocha fajna a podasz link gdzie mozna nabyc tak duzą klatkę.co prawda ja dopiero zakupilam ale mniejszą wiec na przyszłosc wezme sobie link w zakładki :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Malachit »

Świetna, jest ogromna! Nie zazdroszczę sprzątania ;D
Teraz się możesz pobawić w aranżację wnętrz skoro czeka cię urządzanie takiego kolosa :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

klaudia1234 pisze:klaciocha fajna a podasz link gdzie mozna nabyc tak duzą klatkę.co prawda ja dopiero zakupilam ale mniejszą wiec na przyszłosc wezme sobie link w zakładki :)

Proszę ja Ciebie tutaj masz link, skąd kupowałam ja :) strasznie tanio jak na takiego kolosa :P Ogólnie w opisie jest odstęp między prętami 2cm, tak naprawdę jest 1,5 cm, bo sprawdzałam z ciekawości :P w niektórych miejscach tj. na górze w rogach klatki na złączeniach, faktycznie jest 2 cm, ale moja drobniutka Myszka wystawi pyszczek do połowy i koniec, a o grubasku Pinky nie ma mowy, by się przecisnęła :D

Taka jaką ja mam
http://allegro.pl/wielka-klatka-hit-100 ... 00527.html

Niższa o 20 cm
http://allegro.pl/wielka-klatka-hit-100 ... 99187.html

Malachit pisze:Świetna, jest ogromna! Nie zazdroszczę sprzątania ;D
Teraz się możesz pobawić w aranżację wnętrz skoro czeka cię urządzanie takiego kolosa :P
Powiedziałam to samo, jak ją zobaczyłam już złożoną. :D Sprzątania sobie współczuje, ale że większa, to w sumie może będzie można sprzątać rzadziej... W sumie Mysza daje mi do zrozumienia, kiedy naprawdę muszę posprzątać, bo wywala za klatkę kupki, jak jest jej za brudno, no i wtedy chcąc nie chcąc sprzątać muszę, bo nie widzi mi się mieć pokoju w kupkach :P
Za jakiś czas będzie hamak od Emi, niedługo jakieś koszyczki, coś na pewno się wymyśli :P


Btw. Mysza gryzie pręty, co mnie denerwuje... Ogólnie rzecz biorąc to boją się trochę chodzić po prętach i drabinkę zrobić muszę, no niestety... Nie mam z czego, ale jakoś dam radę, zrobię może jakiś most, albo coś. Ogólnie jestem zadowolona, ale pokój za mały :D Jak podrosną to na 100% dostaną jakąś koleżankę, albo nawet i dwie, najpierw muszę je ogarnąć tzn. nauczyć reagować na imię, nauczyć reagować na "cmokanie" i przyzwyczaić do wszystkiego, bo Pinky to jeszcze cykor troszkę, ale ciągle pracujemy nad nią z Myszakiem :) Znów Mysza przeciwieństwo wszędzie by wlazła, rozrabia zawsze, ale jak nikt nie widzi to wtedy jest najlepiej :D :D Ostatnio rozwaliły głośnik od kina domowego, ojciec jeszcze nie wie i lepsze moje życie jak się nie dowie.
Jeszcze co do szczurów to teraz mają pole do popisu w klatce po dwóch dniach i dwóch nocach w faunarium. Malachit dobrze mówiłaś, że klatka będzie za duża, bo będę chciała więcej szczurów i więcej i więcej :D ale chociaż mam nadzieję, że posłuży na dłuuugi czas :) A liczba ogonów nieograniczona, jak dla mnie, bo myślę, że nawet w przyszłości 10 ogonów max, ale to w daleeeeeeekieeeej przyszłości :P
Dobra kończę marudznie. Amen.
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Agusta »

Witaj! ;)
Ale masz mega klatkę! Cudo! A napewno się nie skończy na trzech szczurach, uwierz mi ;)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Cytrrryna »

Agusta pisze:Witaj! ;)
Ale masz mega klatkę! Cudo! A napewno się nie skończy na trzech szczurach, uwierz mi ;)

Też tak czuję :P
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: Agusta »

Ja zakładałam że będę miała dwie, a wychodzi po niespełna 2 miesiącach że będą 4 ;D
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Re: Cytrynowy świat ogonków ♥

Post autor: klaudia1234 »

dziekuje za link napewno sie przyda w przyszłosci:) jezeli powieksze stadko ;D twoje ogonki maja teraz swój zameczek ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”