Szczurasy od pyli

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Rastafar
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 11:16 am

Re: Szczurasy od pyli

Post autor: Rastafar »

Wczoraj wieczorem śmierdziele znalazły się w jednej klatce (przemeblowanej i wymytej). Wąchały się, były bójki ale bez krzyków. Dziś śpią już w tej samej nogawce (po dwóch stronach, ale myślę że z czasem zaczną się tolerować i spać koło siebie) :)
Some people are so poor, all they have is money...
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Szczurasy od pyli

Post autor: pyla »

to jest dobra wiadomość:) moje chłopaki mimo że śpią w jednym koszyku to i bić się potrafią;) ale krew nie leci, więc jest dobrze
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
Awatar użytkownika
Rastafar
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 11:16 am

Re: Szczurasy od pyli

Post autor: Rastafar »

Dziś znów cały dzień się biją. Ozzy ma ranę nad prawą łapką...
Podzieliłem klatkę na pół. Póki co musi tak zostać i chyba jestem zmuszony do oddania... dwóch (?) sierściuchów... Nie mogę patrzeć jak się biją i cały czas słuchać tych pisków, bo strasznie szkoda mi Ozzyiego. Szkoda mi też je oddawać, bo przyzwyczaiłem się do nich, a one do mnie. Freddie co prawda potrafi czasami ugryźć, ale bez problemu siedzi w bluzie czy na ramieniu.
Nie chcę oddawać obu, ale nie chcę też żeby Ozzy siedział sam. W każdym razie na pewno razem przebywać nie mogą bo nieprzyjemnie się to kończy...
Some people are so poor, all they have is money...
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Szczurasy od pyli

Post autor: pyla »

to nie jest wiadomość, jaką chciałam przeczytać:( może trzeba jeszcze poczekać? Albo popytać na forum o jakieś rady? Ja się nie znam, gdy moje chłopaki się biją urządzam im wychowawczą pogadankę;) albo dominuję...
:(
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
Awatar użytkownika
Rastafar
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 11:16 am

Re: Szczurasy od pyli

Post autor: Rastafar »

Też nie takich wydarzeń oczekiwałem po kastracji i tylu ranach Ozzyiego.
Czekam, cały czas czekam, a chłopaki cały dzień śpią w przedzielonej klatce.
Forum czytałem i z tego co wyczytałem, takie przypadki to albo dojrzewanie, albo nadmiar hormonów (konieczna kastracja) albo po prostu szczury takie są i już.
Some people are so poor, all they have is money...
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Szczurasy od pyli

Post autor: ol. »

Rastafar, nie wiem czy trafiłeś na ten artykuł: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... ie#p127440 - przeczytaj zwłaszcza końcówkę; po kastracji której przyczynę stanowiła agresja radzi się na pewnien czas rozdzielić całkowicie szczury, żeby przerwać nawyk zachowań agresywnych; szczury raczej nie powinny przebywać w przedzielonej klatce, bo będą się nawzajem nakręcać i stracą szansę żeby zapomieć o swoich antypatiach; spróbuj też zaobserwować w jakich konkretnych sytuacjach dochodzi do przemocy, jak się szczury zachowują i wrzuć w tamten wątek może ktoś coś jeszcze doradzi
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Szczurasy od pyli

Post autor: pyla »

jak szczurki? uspokoiły się?
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
Awatar użytkownika
Rastafar
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 11:16 am

Re: Szczurasy od pyli

Post autor: Rastafar »

Właśnie, dawno mnie tutaj nie było:)
Szczurki po wieeeelu próbach połączenia ich w końcu się polubiły:) Od tygodnia siedzą w jednej klatce, zero poważnych bójek, jedynie gonitwy bez krzyków:) Kastrat trochę zdziczał, ale to da się naprawić, wystarczy trochę czasu:)
Some people are so poor, all they have is money...
Awatar użytkownika
pyla
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:42 am

Re: Szczurasy od pyli

Post autor: pyla »

to super, że w końcu wszystko się ułożyło :)
Kreska, Kropka,Fiona, Czarnuch i Złamasek
za TM Brusław
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”