ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: gosja1 »

Jeszcze jedno... Kastracja to z tego co wiem ponad 100 zł za szczura, co daje parę stów za Twoich czterech samców. Oddaj je komuś, choćby tymczasowo (żeby po prostu nie ryzykować!) zamiast teraz wydawać te pieniądze. Pieniądze przydadzą Ci się na karmienie samych samic i na uśpienie potencjalnych miotów, a może być ich więcej niż dwa. Dopiero do mnie teraz dotarło, że to jest niejasne jeszcze. Dopóki masz samców, to ciągle istnieje niebezpieczeństwo, że znowu ktoś nie zamknie klatki i nie upilnuje. Ludzie popełniają często te same błędy wielokrotnie.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: smeg »

Dziewczyno, krótka piłka - albo oddajesz wszystkie samce na DT i usypiasz nowo narodzone mioty, albo radź sobie sama, bo forum to nie jest rynek zbytu, gdzie możesz sobie oddawać nadwyżki wszystkich Twoich lekkomyślnych niedopatrzeń. Te wpadki to tylko i wyłącznie TWOJA wina, bo jeśli wiesz, że współlokatorzy nie potrafią dopilnować szczurów, to nie powinnaś ich z nimi zostawiać.

Do reszty użytkowników apeluję, żeby nie brać od Cheruby żadnych nowonarodzonych maluszków - są na forum szczurki, które już są na świecie i bardziej potrzebują domów, a ona w ten sposób niczego się nie nauczy.

Jeśli nie chcesz zostać sama z kilkudziesięcioma szczurami za parę tygodni, zastanów się i zacznij z nami współpracować.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Cheruby
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 9:53 pm

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: Cheruby »

Dziękuję serdecznie za piękny apel, szczególnie pomocny ;] Drodzy użytkownicy nie bierzcie żadnych maluchów niech lepiej zostaną zabite bo życie stworzenia jest oczywiście mniej ważne niż nauczka :]
Akurat bardzo ciekawi mnie z kim niby miałam zostawić szczury skoro NIE MIAŁAM kogo o to poprosić. Ponadto forum od tego właśnie między innymi jest by oddawać szczury, to jest TYLKO I W WYŁĄCZNIE moja sprawa z jakiego powodu to robię,lepiej gdybym skłamała podając powód? Nie sądzę.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36682 - Moje mordki <:3~

Obrazek
Moje słoneczka za TM: Myszka,Kasia,Bułka,Muzin
[*] [/color][/size][/b]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: akzi »

co tu sie dzieje O.O
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Cheruby
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 9:53 pm

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: Cheruby »

Patrząc od strony praktycznej jeśli mioty będą zbyt wielkie by oddać młode to logicznym jest, że innego wyjścia jak uspanie nie będzie. Ale jeśli obydwie urodzą po kilka klusek to ani myślę dawać ich do zabicia, tyle.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36682 - Moje mordki <:3~

Obrazek
Moje słoneczka za TM: Myszka,Kasia,Bułka,Muzin
[*] [/color][/size][/b]
Awatar użytkownika
Cheruby
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 9:53 pm

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: Cheruby »

A jeśli o samców chodzi to znalazlam im miejsce tymczasowego pobytu by je oddzielić od reszty. Do kastratki pójdą prędzej czy później, narazie skupiam sie na ciężarnych samicach

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36682 - Moje mordki <:3~

Obrazek
Moje słoneczka za TM: Myszka,Kasia,Bułka,Muzin
[*] [/color][/size][/b]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: BlackRat »

Cheruby, oczywistym jest, że każdy z nas wolałby nie usypiać szczurków, ale skoro bywasz na forum to powinnaś wiedzieć, ile tu ciągle jest szczurków do adopcji (i nie mówię tu o miotach z wpadek, ale o np. odratowanych skądś szczurkach itp., które często nie są młode ani w pełni zdrowe), więc Twoje mioty śliczniusich dumbo maluszków po prostu zabiorą ewentualne domki tym "bardziej potrzebującym". A i biorę za pewnik, że część trafi do nieodpowiednich domków (jak już jeden z poprzedników napisał), ponieważ szczurków będziesz miała zbyt dużo, by się zastanawiać.
Co do odpowiedzialności, to wybacz, ale powtórzę - to tylko Twoja wina, bo jeśli nie masz możliwości zostawienia szczurków z kim innym, trzeba było nie obarczać się taką ich ilością - takie rzeczy należy przemyśleć przed braniem zwierzątek do domu.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: akzi »

Cheruby poczekaj bo ty sobie chyba nie zdajesz sprawy jak narozrabiałaś.
musisz oddać małe do eutanazji, bo jak widzisz z adopcją twoich obecnych jest juz problem to co dopiero z 20 kluskami jakie ci się urodzą.
dziewczyno sorry ale dla mnie jesteś bardzo nieodpowiedzialna.
bierzesz na swoje barki 11 ogonów po 2 miesiącach chcesz je oddać, okazuje się że 2 zaszły w ciąze jakas paranoja !
dziewczyno ogarnij ty się lepiej oddaj te samce bo zaraz bedzie nastepny kłopot.
Kastracja chłopaków ? a czy ty masz wgl wiedze że trzeba się nimi zająć po zabiegu ? masz na to czas siłe i pieniądze ?
bo z tego co czytam to nie
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: smeg »

Jeśli nie chcesz usypiać młodych, możesz zrobić teraz sterylki zaciążonym samiczkom, dopóki jeszcze nie urodziły. Najlepiej ważyć je codziennie o tej samej porze i zapisywać wyniki, będziesz widziała, które szybko tyją i w ten sposób możesz określić, które są w ciąży.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: smeg »

Akzi, jedna ciąża już była, miot został rozdany na forum, a teraz są co najmniej dwie kolejne.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: smeg »

Cheruby, czy mogę zamieścić w Twoim imieniu ogłoszenie o oddaniu szczurków na Alloszczurze? Jeśli nie masz pieniędzy na sterylki samiczek, być może znajdzie się ktoś, kto je weźmie i się tym zajmie, łatwiej będzie też znaleźć domy pozostałym szczurom.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: akzi »

smeg pisze:Akzi, jedna ciąża już była, miot został rozdany na forum, a teraz są co najmniej dwie kolejne.
dla mnie to niepojete jest.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Cheruby
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 9:53 pm

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: Cheruby »

Akurat składa się tak, że mam na to przygotowanie i pieniądze. Tylko zabawne jest to że dostaję opieprz za to co już się stało, bo oczywiście doskonale zdaję sobię sprawę, że sytuacja jest kiepska przez moje niedopatrzenie, ale ciągłe przypominanie mi o tym powiem delikatnie nic nie da bo czasu się nie cofnie. Więc proszę przestać na mnie naskakiwać bo wychodzą z tego niepotrzebne napięcia po obu stronach. Ja korzystam z cudzych rad jeśli są rzeczywiście dobre tak jak w tym przypadku sterylki chociażby ale jawnego opieprzania "zrobiłaś źle, teraz sobie sama radź" słuchać nie zamierzam bo to NIC NIE DA.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36682 - Moje mordki <:3~

Obrazek
Moje słoneczka za TM: Myszka,Kasia,Bułka,Muzin
[*] [/color][/size][/b]
Awatar użytkownika
Cheruby
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 9:53 pm

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: Cheruby »

Jaki jest pełny adres tego Alloszczura? Właściwie sama mogę spróbować to wstawić

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36682 - Moje mordki <:3~

Obrazek
Moje słoneczka za TM: Myszka,Kasia,Bułka,Muzin
[*] [/color][/size][/b]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: ODDAM SZCZURKI PILNIE!!! Warszawa

Post autor: BlackRat »

"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”