[Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Capisca
Posty: 259
Rejestracja: sob sie 28, 2010 4:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: Capisca »

oczywiście tak jak pisze Klaudiaaa w tej chwili nie jestem wstanie określić który szczur jest najbardziej śmiały. Na razie maja tylko 3 dni i jedyne co robią to drą mordki i pija mleko;p ale za ok 2 tygodnie będę mogła już mniej więcej powiedzieć coś o ich charakterze itd :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 05#p743305

za TM: Jasiu[*], Jovi[*], Miodek[*], Jago[*], Iban[*], Toudie[*], Elmo[*]:(
julia2s
Posty: 173
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:41 am
Lokalizacja: wrocław

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: julia2s »

Jeden chlopak ma cos z lapka jakis przykurcz czy cos zobaczymy jak podrosnie co to takiego.
Awatar użytkownika
Capisca
Posty: 259
Rejestracja: sob sie 28, 2010 4:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: Capisca »

aktualna lista:
1.wiewi- jeden chłopiec
2.adrihnn- jeden chłopiec( jeśli będzie beżowy z czarnymi oczkami)
3.molll - jedna albo dwie dziewczynki
4.ozi - jeden chłopiec


ps osoby chętne na adopcje proszę o informacje na PW, bo tutaj mogę nie zauważyć ;p
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 05#p743305

za TM: Jasiu[*], Jovi[*], Miodek[*], Jago[*], Iban[*], Toudie[*], Elmo[*]:(
Awatar użytkownika
Capisca
Posty: 259
Rejestracja: sob sie 28, 2010 4:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: Capisca »

aktualna lista:
1.wiewi- jeden chłopiec
2.adrihnn- jeden chłopiec( jeśli będzie beżowy z czarnymi oczkami)
3.molll - jedna albo dwie dziewczynki
4.ozi - jeden chłopiec
5.Nikolka - jedna samiczka


ps osoby chętne na adopcje proszę o informacje na PW, bo tutaj mogę nie zauważyć ;p
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 05#p743305

za TM: Jasiu[*], Jovi[*], Miodek[*], Jago[*], Iban[*], Toudie[*], Elmo[*]:(
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: anka28 »

Czy sprawdzałaś posty na forum pisane przez Nikolkę? Polecam poczytać.
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Cytrynkaa
Posty: 101
Rejestracja: śr sie 01, 2012 10:10 pm
Numer GG: 39273470
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: Cytrynkaa »

Po przeczytaniu tych postów, nie radziłabym oddawać Nikolce jakiegokolwiek zwierzaka...
Ze mną: Dyzia Daisy Kotek: Psotka :)
Za TM: Felcia [*]
julia2s
Posty: 173
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:41 am
Lokalizacja: wrocław

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: julia2s »

spokojnie, ostateczna rekrutacje przeprowadze ja sama i sprawdze kazdego przed wydaniem maluchow komukolwiek. Za bardzo mi zalezy na ich dobrym bycie tym bardziej ze dzisiaj chyba musze rozpoczac dokarmianie polowy maluchow ktore wygladaja mizernie.
Awatar użytkownika
Capisca
Posty: 259
Rejestracja: sob sie 28, 2010 4:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: Capisca »

tak jak pisze julia2s to jest tylko wstępna lista, która powstaje na podstawie odpowiedzi na pytania, dopiero potem Julia przeprowadzi ostateczną rekrutację biorąc pod uwagą również inne posty użytkowników :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 05#p743305

za TM: Jasiu[*], Jovi[*], Miodek[*], Jago[*], Iban[*], Toudie[*], Elmo[*]:(
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: pauliska »

Dajcie już spokój Nikolce, każdy z nas miał kiedyś problematycznego szczurka tylko my może mieliśmy wtedy większą wiedzę na temat oswajania, dziewczynie trzeba pomóc i wytłumaczyć :) zachowaniem typu nie oddawajmy jej żadnego szczura nikt nie pomaga, a tu przecież chodziło głownie o jej bezradność względem niekontaktowego szczurka, z jakąś już przeszłością, dziewczyna po prostu źle się wyraziła, a teraz kiedy poczytała chce adoptować koleżankę dla swojej nieśmiałej szczurzycy :) ja uważam, że skoro zrozumiała , że zwierzaka się od tak nie skreśla (chodź sama w domu mam parę bardzo ponoć agresywnych szczurów z tego i drugiego forum i wynika to właśnie z tond, że zamiast pomóc to większość użytkowników naskakuje na takie osoby) i ma już szczurzyce w domu to lepiej, że chce adoptować malucha i pomóc, niż żeby ktoś z tego forum gdzie są sami ludzie idealni wszyscy są znawcami zniechęcili dziewczynę do dalszego rozwijania wiedzy na temat ogonków :)
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: anka28 »

tak,ale każdy właściciel maluchów,który je karmi i o nie dba ma prawo wiedzieć i samemu ocenić czy takiej osobie chce powierzyć swoje wychuchane maleństwo,więc powinna być poinformowana,żeby sobie wszystko przeanalizować i postąpić zgodnie z własnym zdaniem/sumieniem/itp :)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: pauliska »

Tak, ale ludzie pisząc posty ja bym jej szczura nie oddała od razu oddalają jej szansę na adoptowanie przyjaciółki dla swojej szczurzynki, wszystko zostało sprostowane i dziewczyna nie ma zamiaru się poddać, wręcz przeciwnie bierze sobie uwagi do serca i ;) chce jak najlepiej dla szczurka, który z nią mieszka. Jeżeli chodzi o wychuchane maleństwa, to już nie raz miałam mioty w domu o wiem, że widząc taki post zaraz bym miała jakieś dziwne myśli, dajmy szansę dziewczyną na poznanie się, mają miesiąc na pisanie do siebie zanim maluchy dorosną , a do tego na pewno znajdzie się ktoś kto może odwiedzić Nikolcię w domu i z nią porozmawiać :)
Co to za zwyczaj na tych beznadziejnych forach ,gdzie od razu ludzi się zniechęca i obrzuca się go błotem za brak wiedzy, która przecież można zdobyć czytając forum i pisząc z ludźmi, ale tylko z tymi ,którzy są tutaj po to aby pomóc, mam szczurki i nie tylko szczury od ponad 11 lat i wiem, że czasem jest bardzo ciężko, a nawet czasem się nie da oswoić ogonka. Proszę was ludzie o więcej zrozumienia dla osób dopiero zaczynających tą piękną przygodę ze szczurami , i chodź czasem coś nam się nie podoba to może zamiast krzyczeć poprzez forum(bo tak jest najłatwiej)warto wykazać chęć pomocy(ale to jest o wiele trudniejsze). Co do szczurków ja zawsze dokarmiałam maluchy od początku, po to by odciążyć mamusię i żeby sama mogła sił nabrać ;)
julia2s
Posty: 173
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:41 am
Lokalizacja: wrocław

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: julia2s »

W takim razie prosze o wskazowki co do dokarmiania bo czytalam duzo ale nie wiem czym karmic strzykawka czy czyms innym. Probowalam sie dodzwonic do dr Piaseckiego ale nie odbiera a widze ze czesc maluchow jest mizerna wiec sama podjelam decyzje o dokarmieniu maluchow. Dodatkowo mamusia dostala biegunki nie wiem czemu...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: Nina »

Pipetą chyba bezpieczniej, bo strzykawka za duże ciśnienie wytwarza.
Możesz też dzielić malce na dwie grupy i tą silniejszą zabierać na jakiś czas od matki, żeby mniejsze mogły sie najeść.
Z biegunką samiczki szybko trzeba coś zrobić, żeby sie nie odwodniła. Może za dużo mokrych pokarmów dostaje?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
pauliska
Posty: 373
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: pauliska »

Bez problemu karmiłam szczurki strzykawką:) pipetą było dużo ciężej bo nie chciały jeść(ale jeżeli już pipetą to taką długą plastikową, niektóre szklane mają ostre krawędzie, albo za grube) Życzę powodzenia napisałam Ci pmke o dokarmianiu maluchów :)
Veerena
Posty: 889
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 1:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] ok 14 szczurków dumbo do oddania

Post autor: Veerena »

Pamiętaj jeszcze by trochę delikatnie brzuszek pomasować
Fiona Filipinka -(Myszor) Felicity

[*]Freja [*]Ganja [*]Fifka [*]Frisbi [*]Fobia [*]Kropka [*]Fimi [*]Fiszka [*]Flo [*]Fibi
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”