Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na leczenie!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: nausicaa »

Dosłownie przed chwilą dzwoniłam do medicavetu. Serwatka niedawno się wybudziła, zabieg poszedł bez problemu:) odbieram ją za 2h, ale już czeka na nią cały zestaw gerberków i kaszek (była promocja na gerberki w rossmanie:P), bo mała nie bardzo wie, że ziarna są smaczne i ewidentnie woli miękkie jedzonko. Wrzucę wieczorem zdjęcia, jak wygląda w kołnierzu i bez ogonka, kartę wizyty i paragony.

Jeśli chodzi o finanse:
uzbieraliśmy łącznie sumę 340zł! doszły przelewy od 10 osób, jedna osoba wpłaciła osobiście, a powinny dojść jeszcze 2 przelewy.
Wszystkim, którzy pomogli Serwatce bardzo dziękuję, bez Was by się nie udało:)
kilka osób pisało, że wpłaca małą kwotę - kilka takich kwot i ile się uzbierało, w dodatku bardzo szybko:)
Ogólny przegląd Serwatki kosztował dziś rano 25zł, a cały zabieg 220zł (zapłacę łącznie przy odbiorze małej). Plus jeszcze przyszłe wizyty kontrolne.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: Eve »

Najważniejsze że są dobre wieści ! Ucałuj jak ją odbierzesz :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: nausicaa »

Serwatka już u mnie, dopiero wrzucam zdjęcia, bo byłam na długim spacerze z psiakiem.
Tutaj link do zdjęć: https://picasaweb.google.com/1128797008 ... 3NefzJuGQQ
Dane z dzisiejszej porannej wizyty są wydrukowane z informacją o moich szczurach - Serwatka jest na końcu 1 strony i na początu ostatniej (tak im się druknęło).

Mała czuje się bardzo dobrze, już próbuje biegać jak wcześniej i wspinać się po transporterze. Kołnierz standardowo jest be, ale chyba też dlatego, że jest po prostu ciężki, a ona szczuplutka. Śpi w nim "na gwoździa" :D
Ogonek jest w bandażu i ma taki zostać do kontroli przynajmniej, ale już widzę, że mimo kołnierza jakoś zdołała, skubana, wyskubać trochę końcówi :P
gerberki najlepsze mięsne, co jakoś mnie specjalnie nie dziwi, wszystkie moje szczury mają taki gust.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
expelliarmus
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 19, 2012 2:19 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: expelliarmus »

Ale słodka mordka ;) Uściski dla Ciebie za wspaniałą opiekę i dla Serwetki oczywiście też- dzielna dziewczyna !
Awatar użytkownika
expelliarmus
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 19, 2012 2:19 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: expelliarmus »

Oczywiście Serwatki ;D
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: Nietoperrr... »

Dzielna malutka!!! :-*
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: Hanka&Medyk »

nausicaa pisze:gerberki najlepsze mięsne, co jakoś mnie specjalnie nie dziwi, wszystkie moje szczury mają taki gust.
Pff, a gdzieś Ty widziała, żeby szczury stroniły od białka zwierzęcego? :D Moje kiedy dostały do ogryzienia mięso z kości kurzych, mało się nie pozabijały i kiedy się je próbowało dotykać, to piszczały wściekle :D
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: nausicaa »

Hanka&Medyk pisze:
nausicaa pisze:gerberki najlepsze mięsne, co jakoś mnie specjalnie nie dziwi, wszystkie moje szczury mają taki gust.
Pff, a gdzieś Ty widziała, żeby szczury stroniły od białka zwierzęcego? :D Moje kiedy dostały do ogryzienia mięso z kości kurzych, mało się nie pozabijały i kiedy się je próbowało dotykać, to piszczały wściekle :D
białko zwierzęce swoją drogą, ale gerberki owocowe zawsze są be i schodzą ostatnie "z łaski", ja już nic nie zostanie :P

Serwatka czuje się bardzo dobrze, widać, że bardzo dobrze zniosła cały zabieg. ma bardzo malutki szew, dosłownie może na 1cm, więc pewnie szybko się zagoi i bez problemów (bo my u starszych panien często mamy ropnie i krwiaki). W ogóle czuje się lepiej niż wcześniej, mimo kołnierza, co nie dziwne, jeśli już jej nie boli ogonek. Wcześniej miała taką lekką przeczulicę, bardzo reagowała na zastrzyki, teraz jest o niebo lepiej:) no i apetyt to ona ma :D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: Hanka&Medyk »

To bardzo dobra wiadomość :) Byle się tylko nie roztyła ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: nausicaa »

Jesteśmy po wizycie kontrolnej- szew posterylkowy już zdjęty i wszystko ładnie się goi. Serwatka nadal musi mieć jednak kołnierz, bo szwy na ogonku jeszcze zostały. Panikara z niej straszna - dotknięciu ogonka i zdejmowaniu z niego bandaża wtórowały nieziemskie piski, jakby ją na żywca kroili. A że talent do gryzienia to ona ma, więc wygryzła sobie dość dużą dziurę w bandażu, naciągnęła go trochę wyżej, aż dr Kasia bała się, że może jej się ten bandaż zacisnął na ogonku i odciął dopływ krwi i dlatego tak się wydziera. Sprawdziła czucie w ogonku i wszystko jest ok, może po prostu Serwatka ma jakąś nadwrażliwość na dotyk w tamtym miejscu - w końcu ten ogonek bolał ją dość długo...
Dowiedziałam się jeszcze, że bardzo dobrze, że zabieg został zrobiony, bo z zewnątrz po antybiotykach uraz ogonka wyglądał na suchy i gojący się, ale po odcięciu w tej części powyżej urazu było bardzo dużo ropy i bardzo śmierdziało (jeśli ktoś się nie orientuje, to odcina się zwykle jeszcze kawałek powyżej tego urazu), a zakażenie mogło pójść na cały organizm...
Za wizytę dzisiaj nie zapłaciliśmy nic:) Kolejna kontrola w poniedziałek.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: klimejszyn »

dzielna malutka :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: emi2410 »

Kciuki żeby się wszystko ładnie zagoiło! :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: nausicaa »

Ogonek chyba się goi i już nie jest taki czuły, bo już nie piszczy, kiedy na niego nadeptuje:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: katkanna »

Czytam z zapartym tchem! Dzielna półogonkowa Serwatka!
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Haszczanka z urwanym ogonkiem - potrzebna pomoc na lecze

Post autor: majulina »

Rewelacja!!! OBY TAK DALEJ:)
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”