[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sound

oduczanie gryzienia ró?nych rzeczy

Post autor: sound »

ah, dodam jeszcze,ze kiedy chcesz wyjsc na moment a o w tej chwili biega w njlepsze- mozesz mu rzucic troche papieru toaletowego na podloge-bankowo bedzie sie mial czym zajac i nie musisz sie martwic przez chwile czy gryzie czy tez nie gryzie...!
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

oduczanie gryzienia ró?nych rzeczy

Post autor: Angua »

niby powinny reagowac na kary jak cos zrobia nie tak,ale to jakos na moje nie dzila
Ja próbowałam stosowac areszt tymczasowy: ja coś pogryzły, szły za karę do klatki (normalnie biegaja sobie swobodnie) ale nie pomagało: w ogole nie kojarza tego i nie wiedzą za co... albo moze udaja ze nie wiedzą... skutek ten sam ;) Chyba wrzaśnięcie to najlepsza metoda :P
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

oduczanie gryzienia ró?nych rzeczy

Post autor: lajla »

ja z kabelkami zrobilam tak:
podnioslam je na taka wysokosc zeby nie mzona bylo ich dostac pochowalam ze meblami gdzie nie mozna wejsc i mam spokoj jak puszczam myszole niedostaja,.... no tak duzym oprbemem bylo uwiazanie kabli od kompa tyle tego ze colera ale jakos sobie rade dalam i wisza sobie przyczepione do gwozdza pod biorkiem :)
i ja o kabelki sie nie martwie:D
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

oduczanie gryzienia ró?nych rzeczy

Post autor: Angua »

hehe, za to ile razy siedzę przy kompie, włażą mi na plecy i po ręce pakuja sie na zakazany teren :D
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

szczur niszczyciel - gryzie rzeczy

Post autor: Gucio »

CO ten szczur wyprawia!!!! MAm w szafce wbudowane trzy szuflady jak w komodzie. W pierwszej jest bielizna, w drugiej bluzki z krótkim rękawem a w trzeciej piżamy. Spodobało jej sie w drugiej szufladzie. Zauważyłam jak wnosi tam jedzenie. ZZerkłam ile tego jest... i ujżałam makabryczny widok! Normalnie połowe bluzek mi pocieła! Dokładnie: 10 bluzek z krótkim (prosto z Francji), jedna z długim rękawem, jedne krótkie spodenki i i 1 długie. No co za szczur!!!! Pocieła moją ulubioną bluzkę!!!
Mama sie wkurzyła bo jedne sponie kosztoqwały 20 złoty i nie pozwała jej chodzić poza aqwarium. Ewentualnie szczelnie chronić szuflady.
CZy wasze szczury też tak sie zachowują?
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

szczur niszczyciel

Post autor: oliwi@ »

To niestety normalne, tym bardziej że masz szczurkę samiczkę. One uwielbiają przerabiac różne materialy na swoje gniazo i niestety będziesz musiała szczurki pilnować, bo to nie bedzie ostatni raz ;)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

szczur niszczyciel

Post autor: moni »

Mój poprzedni szczur pogryzł mi nowiutką wymarzoną bieliznę za prawie 120 zł.Zostawiałam ją przy klatce dosłownie na 10 minut.Ale sama jestem sobie winna.Miałam wtedy ochotę zrobić ze szczura nauszniki.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: Gucio »

Ja mam ochotę na to już od dawna ;) Teraz moje uchio robi za bluzki!
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

szczur niszczyciel

Post autor: Angua »

Temat w sam raz do marudnika ;) Moje szczury lubiły wspinac sie po ubraniach wiszących w szafie... pozwalalam im do czasu, az pociely nowa bluzkę, na szczescie tylko jedna, bo wiekszosc czasu je mialam na oku...ale 5 minut wystarczylo
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

szczur niszczyciel

Post autor: koteczek »

u mnie tez wszystko pociete... poczawszy od miska ktory raz stal zbyt blisko szafki, przez lozko z ktorego gabka zaczela wychodzic, posciel, a nie wspominajac o kablach... a wlasnie przed chwila zauwazylam ze spiwor lezacy na moim lozku ma dziure... jak mam zobaczy... biedne szczury ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur niszczyciel

Post autor: krwiopij »

ja jak na razie mam tylko posciel z wywietrznikami... dwa komplety sa tylko moje, o nikt inny w takiej pogryzionej nie chce spac... ;) kidusia uwielbia wlazic sobie do srodka poszewki, a potem glupiutka nie umie wyjsc... :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

szczur niszczyciel

Post autor: olka »

Moje szczurki tez zniszczyły mi mnóstwo rzeczy - np. nowiutki sweter, który dostałam tego samego dnia w prezencie, polar...ehhhh....
Olka
Mortal
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 10:31 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Mortal »

mój Mrożek narazie oszczedzil ubrania ale zabrał sie ostro za meble (dobrze ze to starocie)
Multipla
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 11, 2004 4:36 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Multipla »

Moje szczury uwielbiają gryźć mi pościel, a w szczególności prześcieradła. Jedno to wygląda już zupełnie jak sito. No i jeszcze dodatkowy problem stanowi to, że szczurasy zanoszą mi do łóżka pełno jedzenia. wszystko co znajdą ląduje w łóżku. I przy tym brudzi się pościel. Ah te nasze milusińskie... :)
Dopóki sznura wroga dłoń dotyka, niech huczy w nawach próżna złość, ja wisieć będę panu u języka aż będzie któryś z nas miał dość
I nawet gdy mnie diabli wezmą, poświadczy świętych figur rząd, że jeden garbus karku nie zgiął wśród upodlonych klątw.
Jacek Kaczmarski
Mortal
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 10:31 pm

szczur niszczyciel

Post autor: Mortal »

hehehe terz tak mam nie ma dnia zebym nie znalazl chleba w łóżu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”