Psia karma

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: sachma »

Bandyta nie chcial normalnego wapna... o smaku warzywnym tez mu nie zbyt odpowiadal... teraz ma wapienko pomaranczowe i wsuwa :)
Obrazek
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

karma dla kotka juako przysmak szczurka

Post autor: macz21 »

co myślicie na temat dawania karmy dla kotków, np wiskas junior jako przysmak szczura????? One to baardzo chętnie wcinają ale nie wiem czy to dobry pomysł.

A no a moja szczura co mam ją w domciu to ostatnio przestaje jeść nazionka szama je bardzo niecętnie i wybrzydza !??!
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: moni »

Mówisz o mokrym jedzeniu czy suchym?
Jakie by nie było to odradzam whiskasa.Nie jest to dobre jedzenie zaróno dla kota jak i dla szczura.
Moje ogony dostają to samo suche co mój kot.Jest mieszanina royal canin,puriny i hillsa.
Ale jest to tylko mały dodatek do podstawowej karmy szczura
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: macz21 »

moni, mówie o suchym bo moja szczura dorwała sie do miski kota mojej koleżanki jak u niej byłem i wręcz rzuciła się na suchą karme, prawie tak jak na jogurt truskawkowy (jej ulubiony)

pozatym zaatakował kota który reszte wieczoru się jej bał :-)
KIRA ÂŁOBUZ

Karmy psie i kocie

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Ja daje podobną mieszanke karm i jestesmy zadowolone . karma dla kociąt to doskonałe zrudło białka i wapnia a przy tym im smakuje. Chociaz ostatnio zuwazyłam spadek zainteresowania i juz sie tak nie zucają .
zła
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 5:54 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: zła »

jeszcze raz powtorze ze supermarketowe karmy typu whiskas,kitekat czy friskies sa zle dla kotow wiec i dla szczurow tez!!!
Nie karmcie swoich ukochanych zwierzatek takimi smieciami, wystarczy przeczytac sklad takiej konserwy min.4% miesa to w takim razie co znajduje sie w pozostalych 96%?????? sama chemia!

O wiele taniej i ZDROWIEJ wyjdzie ugotowac miesko i podac z ryzem i warzywkami albo dac troche przemrozonego surowego. Jezeli juch upieracie sie na karmy gotowe to przynajmniej jakies bardziej wartosciowe,lepszej jakosci np. Royal canin,Purina,Hils itp.
Obrazek i Obrazek
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

karma psia

Post autor: Dixi »

Kochani,
Mam pytanko - czytałam, że dajecie swoim ogonkom karme dla psów. No dobra, ale jaką - suchą czy taką z puszki i jakiej firmy, jaki smak. Pytam, bo kocham sprawiać mojej kochanej kruszynce radość podając jej jakieś fajne smakołyki.
No to w takim razie czekam na wasze propozycje!
Buziaki
Pozdrawiam,
Aguśka
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Karmy psie i kocie

Post autor: Anita »

Ja dawałam kociego Iamsa, teraz wypróbowałam takie hmm psie cukierki mini o smaku wątróbki i wcinają
aż się uszy trzęsą!
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: oliwi@ »

czasem od święta chapi z puszki lub suche pedigree
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: Kacha »

a ja mam takie pytanie: ile można dawać, żeby nie przesadzić z białkiem?
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Masterton »

Ja czasami daję pedigree suche, jest dobre, bo ząbki mogą się ścierać. Psie ciasteczka też wcinają.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: Dixi »

oooo to cos widzę, że mój psiak się na mnie obrazi, jak zakosze mu kilka smakołyków z miseczki :D

Kacha - myslę, że kierując się zasadą "co za dużo to nie zdrowo" wszystko będzie okey...nie podawaj codziennie pokarmów bogatych w białko i powinno być okey.
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Karmy psie i kocie

Post autor: mrylka »

Ale pedigree to jedna z najgorszych karm dla psów na polskim rynku. Zero wartości. Ja nie dałabym tego psu a co dopiero szczurkowi. Naprawdę. Moja babcia przechodzi choroby powodowane odżywianiem właśnie pedigree...Teraz karmi tylko karmamami, które jej poleciłam bo sa naprawde dobre. Pies koleżanki dostał Chappi i przez dwa dni to odchorowywał..Dobre karmy to Eukanuba, Royal Canin a z tańszych z tej samej jakosciowo półki BewiDog i Belcando...
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy psie i kocie

Post autor: Alispo »

pedigree itp fast foody -nigdy w zyciu!tam jest sama chemia i wypelniacze...co do iamsa i eukanuby-tez nigdy w zyciu,ale z innych powodow.. ----> http://www.iamscruelty.com/
z reszta i tak nie sa to wcale tak dobre karmy za jakie sie je uwaza,co nieraz widze w lecznicach..ostatnio taka najbardziej przyjazna wydaje mi sie Acana.Ale to jest wszystko niezbyt zdrowe dla szczurka..jesli juz to w minimalnych ilosciach.[/url]
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy psie i kocie

Post autor: PALATINA »

Co do karm psich -Eukanuba jest droga nieproporcjonalnie do jakości!!!
Oczywiście to super karma, ale... cena! Royal jest moim zdaniem ekstra, podobnie Bento Kronen...

Ja psy karmię Acaną (dość tania!!! i dobra!), ale szczurkom nie bardzo smakuje.
Owszem zjedzą, ale nie żeby się o nią miały bić. Puppy Junior jedzą znacznie chętniej niż Senior Light... :lol:

Zauważyłam, że znacznie chętniej niż suche jedzą gotowane jedzonko dla psów - Mielone mięsko z ryżem i marchewką! :lol:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”