[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: ESTI »

A jak te uszka dokladnie wygladaja?
Bo piszesz o jakis krostkach?
Obrazek
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: nezu »

Ano sa..zarowno na brzegu uszek (dostrzeglam trzy) jak i we wnetrzu ucha (doliczylam sie czterech...)
To male ropniaczki, naokolo jest zaczerwienione, zaognione miejsce, stan zapalny, probowalam to dzis juz porownywac do zdjec swierzbu szczurzego ale to nie to...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: ESTI »

To moze przemywaj rivanolem i smaruj jakas mascia na gojenie (solcoseryl).
Obrazek
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: nezu »

solcoseryl jest bez recepty czy sie o nia wystarac?..

Wyprobujemy..
Nie moglabym zabrac jej towarzystwa reszty ferajny, dominowana czy nie dominowana, to sa jej towarzyszki, spi zawsze przytulona do Jacklin, je razem z nimi...
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: IVA »

Nezu mam kropelki, które co prawda nie znosą natręctwa ale poprawią stan sierści i mogą spowodować jej odrastanie.
Jeśli chcesz mogę Ci w strzykawce wysłać, nie warto kupowac całego opakowania, bo jest dość kosztowne a w przypadku Twojego szczurka efekt może byc niepewny.
Moje gg 7885471, bywam wieczorami więc jeśli będziesz na nie chętna zostaw wiadomość.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: nezu »

ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: ESTI »

Nogami sie nie martw - moja Love tez ma poobgryzane lapki, nic wiekszego sie nie dzieje.

Co do uszek to za duzo nie widze, ale rany nie sa duze. Jednak warto sie temu przygladac, smarowac itp.
Malutka jak widac ma jakies problemy ze soba, ale niestety nic z tym nie zrobisz. Musisz obserwowac relacje jego z reszta stada i ogolnie patrzec na jego zachowanie.

Na razie tyle... ja wiem, ze nic u mojej Miki nie poradzilam, wszystkie proby zawiodly...
Obrazek
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

wy?ysienia na ?apkach(?)

Post autor: gorzka gocha »

czesc...potrzebuje pewnego punktu zaczepienia,wiec prosze o reakcje.Moja Kluska od jakiegos czasu jest niesamowicie "nakręcona"-ogólnie jest bardzo żywym zwierzakiem,ale ostatnio aż zastanawiająco.Chociaż najbardziej niepokojące są wyłysienia na przednich łapkach.Nie ma żadnych śladów,zaczerwień,pogryzien itp.Zwyczajnie wyłysiała.
Obstawiałabym grzybice,albo rujke?
Nie mam (niestety) możliwości skonsultowania tego z weterynarzem,który zna sie na gryzoniach,dlatego jutro odwiedze "po prostu" weta,ale chciałabym mu cos zasugerować,więc prosze was o odzew :|
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: mataforgana »

[quote="gorzka gocha"]albo rujke[/quote]

nie wydaje mi się, że to rujka, i myślę, że można spokojnie wykluczyć tą opcję.

moja Iskra miała od zawsze problemy ze skórą na pleckach, również łysiała.
weterynarze nie byli w stanie postawić jednoznacznej diagnozy... najczesciej jednak podejrzewali pasożyty.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: krwiopij »

gorzka gocha, w jakim wieku jest Kluska? Jak długo jest u Ciebie?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: gorzka gocha »

Kluska ma pół roku a jest u mnie od 4 miesięcy.Może to cos na tle nerwowym?Od wewnątrz na prawej lapce ma zaczerwienienie.Wygląda jakby zostało wylizane az do krwi. :|
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: mataforgana »

gorzka gocha, może napisz pw do nezu.

o ile dobrze pamiętam, ona miała chyba podobny problem ze szczurzycą...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: krwiopij »

Ile czasu dziennie Kluska spędza w klatce sama? Wydaje mi się, że to może (choć nie musi) mieć podłoże nerwowe. Szczur nudzi się, nie ma co ze sobą zrobić ani czym się zająć, więc wylizuje i wygryza sobie sierść z łapek. Jeśli na tym polega problem, najlepsztm rozwiązaniem jest sprawienie Klusce szczurzej koleżanki. Zresztą szczury w ogóle znacznie szczęśliwsze są, gdy mają towarzysza swojego gatunku i koleżanka przyda się Klusce nawet jeśli na wyłysiałe łapki nie pomoże.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: PALATINA »

Ja mam to samo z Runi, a wczesniej miałam z Zurką i kiedys wieki temu z Mańką.
Szczurki obgryzały sobie sierśc na łapkach. Zazwyczaj na przedramionach, w rzadkich sytuacjach również na piszczelach, az po kolana.

Wypuszczona non stop po mieszkaniu Runi w ogóle nie gryzie łapek, tak że po tygodniu, dwóch już śladu nie było po "wyłysieniach".
Niestety zamknieta chocby na chwilę znów pracuje nad łapkami (a klatke ma dużą i ma towarzystwo). :|
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

[NATRECTWA] wygryzanie i wylizywanie siersci

Post autor: gorzka gocha »

dzieki wszystkim za reakcje.Od paru godzin Klusiak jest przy mnie.Po weekendzie obie sie za soba stesknilyśmy ;) Łapki(niestety) bez zmian.Postanowiłam dosztukować jej koleżanke.Teraz najważniejsze,zeby sie polubiły.Bedę informowac w miarę możliwości ;)
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”